اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

افزایش ۹۰٪ قیمت RUNE در یک هفته؛ دلیل رشد قیمت تورچین چیست؟

رمزارز پروتکل تورچین (RUNE) یکی از بهترین عملکردها را در بین ۱۰۰ رمزارز برتر بازار به خود اختصاص داده است. به دنبال افزایش چشمگیر قیمت توکن RUNE، حجم معاملات آن نیز رشد قابل توجه ۵۰۰٪ داشته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، تورچین یکی از پروتکل‌های بین زنجیره‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد تا بدون نیاز به شخص ثالث و به شیوه بدون نیاز به اعتماد، به تبادل توکن‌های موجود در شبکه‌های مختلف بپردازند. این پروتکل هم‌چنین به کاربران امکان می‌دهد تا برای تبادل رمزارزهایی نظیر اتریوم به بیت کوین، از استفاده از صرافی‌های متمرکز اجتناب کرده و این امر را به روش غیرمتمرکز انجام دهند.

قیمت تورچین (توکن RUNE)
قیمت تورچین (توکن RUNE)

یکی از دلایل اصلی افزایش ناگهانی قیمت توکن RUNE، عرضه دارایی‌های سینتتیک تورچین است. دارایی‌های سینتتیک یا مصنوعی، اوراق مشتقه رمزارزهایی نظیر بیت کوین و اتریوم هستند. در حال حاضر، این دارایی‌ها در تورسواپ (Thorswap) بیش از ۱۰ میلیون دلار حجم معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

هر دارایی سینتتیک دارای پشتوانه استخر نقدینگی در اکوسیستم تورچین است. بعضی از کاربران هم‌چنین دارایی‌های تورچین را با نسخه‌های رپد (wrapped) رمزارزهایی نظیر بیت کوین و اتریوم مقایسه می‌کنند WBTC یا سایر رمزارزهای رپد شده دارای پشتوانه یک به یک با رمزارز مذکور هستند، در حالی که دارایی‌های سینتتیک تورچین ترکیبی از توکن‌های مدنظر است.

از زمان اعلامیه رسمی تورچین در تاریخ ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) تاکنون توکن RUNE با رشد قیمت تقریبا ۹۰٪ مواجه بوده است. توسعه‌دهندگان پس از عرضه دارایی‌های سینتتیک وعده داده‌اند که پلتفرم دیفای ToriFi را عرضه خواهند کرد.

در حال حاضر حجم معاملات این دارایی‌ها تقریبا ۷.۸ میلیون توکن RUNE است. قیمت توکن RUNE نیز در زمان نگارش این خبر ۷.۷۳ دلار است و این رمزارز با سطح مقاومتی روانی و تاریخی ۸ دلار مواجه شده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا