متوسط مقالات

با ۵ مورد از بهترین دوره های آنلاین آموزش سالیدیتی در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید

اگر قصد دارید زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی(Solidity) را یاد بگیرید و به دنبال بهترین منابع مانند دوره‌ها و آموزش‌های آنلاین برنامه نویسی بلاکچین هستید، در این مقاله از میهن بلاکچین قصد داریم بهترین دوره های آنلاین آموزش سالیدیتی در سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی کنیم. سالیدیتی یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا و قرارداد محور است که برای اجرای قراردادهای هوشمند، به ویژه در شبکه بلاکچین اتریوم استفاده می‌شود. سالیدیتی برای کار با ماشین مجازی اتریوم یا EVM طراحی شده‌است و به شدت تحت تاثیر زبان‌های دیگر مانند C++، Python و جاوا اسکریپت است. با ما همراه باشید.

آشنایی مختصر با زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی (Solidity)

آشنایی مختصر با زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی (Solidity)

ایده سالیدیتی اولین بار در سال ۲۰۱۴ مطرح شد و بعدا توسط تیم سالیدیتی اتریوم توسعه یافت. Solidity توسط صدها هزار برنامه‌نویس برای ایجاد خدمات مرتبط با بلاکچین و اساسا برای ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک‌چین اتریوم و همچنین سایر بلاک چین‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از مردم سالیدیتی را نوعی جاوا اسکریپت می‌دانند زیرا این دو زبان بسیار شبیه به یکدیگر هستند. این بدان معنی است که اگر جاوا اسکریپت را بلد هستید، می‌توانید به راحتی سالیدیتی را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.

سالیدیتی یک زبان سطح بالا است، به این معنی که نیازی به تایپ کد به صورت صفر و یک نیست. این کار خواندن، نوشتن و درک برنامه‌ها را بسیار آسان می‌کند. Solidity همچنین به صورت ایستا تایپ می‌شود و از کتابخانه‌ها و انواع پیچیده تعریف‌شده توسط کاربر پشتیبانی می‌کند.

سالیدیتی برای پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در ماشین مجازی اتریوم که استفاده از این فناوری‌ها را برای طیف گسترده‌ای از مشاغل و سازمان‌ها ممکن می‌سازد، بسیار ضروری است. اکنون که می‌دانیم زبان برنامه‌نویسی Solidity چیست و چقدر برای توسعه بلاک‌چین اهمیت دارد، زمان آن رسیده‌ تا با بهترین دوره های آنلاین آموزش سالیدیتی در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

ما ۵ مورد از بهترین دوره‌های آنلاین برای یادگیری زبان‌برنامه‌نویسی سالیدیتی در سال ۲۰۲۲ را که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، گردآوری کرده‌ایم. این دوره‌ها و آموزش‌های آنلاین از سایت‌های محبوبی مانند Udemy و LinkedIn Learning گردآوری شده‌اند. این دوره‌ها توسط کارشناسان Solidity ایجاد شده‌اند و توسط هزاران توسعه‌دهنده در سراسر جهان مورد اعتماد هستند. با ما همراه باشید.

۱-دوره آموزشی Ethereum and Solidity سایت Udemy

آموزش سالیدیتی یودمی

در این دوره آموزشی، نحوه استفاده از اتریوم، سالیدیتی و قراردادهای هوشمند را یاد می‌گیرید تا بتوانید اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاک چین آماده تولید بسازید. با خرید این دوره، به بیش از ۲۴ ساعت سخنرانی ویدیویی، ۳۳ مقاله و ۱۳۰ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

این دوره همچنین شما را قادر می‌سازد تا قراردادهای هوشمند ایمن را طراحی، آزمایش و مستقر کنید. همچنین نحوه استفاده از آخرین نسخه ابزارهای توسعه اتریوم را یاد خواهید گرفت.

 • مدت دوره: ۲۴ ساعت
 • امتیاز دوره: ۴.۶ از ۵
 • مدرس دوره: استفان گریدر
 • قیمت دوره: ۵۶ دلار

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

۲- دوره Blockchain: آموزش سالیدیتی در لینکدین

این یکی از دوره‌های سطح متوسط با رتبه بالا در پلتفرم یادگیری لینکدین است. این دوره به شما آموزش می‌دهد که چگونه در برنامه‌های خود با استفاده از سالیدیتی از بلاک‌چین بهره ببرید. از طریق این دوره، یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از سالیدیتی یک برنامه کاربردی ساده مبتنی بر قرارداد هوشمند بسازید. در این دوره قبل از ورود به اکوسیستم سالیدیتی، با یادگیری اصول اولیه بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند از جمله نحوه نگارش و مفاهیم پیشرفته مانند نگاشت منبع، شروع خواهید کرد.

مدرس این دوره امانوئل هنری است که یک مدیر اجرایی با بیش از ۲۰ سال سابقه در برنامه‌نویسی و طراحی است.

 • مدت دوره: ۲ ساعت
 • امتیاز دوره: ۴.۶ ستاره از ۵
 • مدرس دوره: امانوئل هانری
 • قیمت دوره: ۱۲ دلار در ماه برای اشتراک سالانه

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

برای تماشای این دوره که حدود ۱۹.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد، به عضویت آموزشی لینکدین نیاز دارید، اما می‌توانید این دوره را یک ماه بصورت امتحانی و رایگان تماشا کنید و به بیش از ۱۶۰۰۰ دوره آنلاین جدیدترین تکنولوژی دسترسی داشته‌ باشید.

۳- دوره صفر تا صد اتریوم و برنامه نویسی سالیدیتی در سایت یودمی

این دوره آموزشی عالی در مورد برنامه نویسی اتریوم و Solidity برای مبتدیان است. از طریق این دوره، شما قادر خواهید بود ۵ قرارداد هوشمند عملی به نام‌های توکن، ICO(عرضه اولیه)، قرعه‌کشی، حراج و جذب سرمایه گروهی بسازید.

این دوره درک بسیار عمیقی از زبان برنامه‌نویسی قرارداد Solidity از جمله نحوه نگارش و مفاهیمی مانند متغیرهای حالت، ذخیره‌سازی، توابع و قابلیت دیدن و نقشه‌برداری را به شما می‌دهد. شما همچنین می‌توانید یک توکن ERC20 ایجاد و مستقر کنید و یک عرضه اولیه راه‌اندازی کنید.

با خرید این دوره، به بیش از ۹ ساعت سخنرانی ویدیویی درخواستی، ۲۰ مقاله و ۴۰ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

 • مدت دوره: ۹ ساعت
 • امتیاز دوره: ۴.۶ از ۵
 • مدرس دوره: آکادمی ذهن کریستال
 • قیمت دوره: ۵۶ دلار

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید

۴-بوت کمپ توسعه‌دهندگان بلاک‌چین اتریوم در سایت یودمی

دوره برنامه نویسی بلاکچین در Udemy

این دوره آموزشی با تمرکز بر Solidity، Web3.JS، Truffle، Metamask و Remix به شما در تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بلاک‌چین کمک می‌کند. همچنین تئوری و عملیات پشت قراردادهای هوشمند را درک خواهید کرد. در پایان این دوره، به وضوح خواهید فهمید که فناوری غیرمتمرکز و بلاک‌چین چگونه عمل می‌کند. با خرید این دوره، به بیش از ۱۳ ساعت سخنرانی ویدیویی درخواستی، ۲۱ مقاله و ۱۹ منبع آموزشی قابل دانلود دسترسی کامل خواهید داشت.

 • مدت دوره: ۹ ساعت
 • امتیاز دوره: ۴.۵ ستاره از ۵
 • مدرس دوره: Ravinder Deol
 • قیمت دوره: ۵۶ دلار

برای ثبت نام کلیک کنید

۵- آموزش صفر تا صد برنامه نویسی سالیدیتی در Udemy

همانطور که از اسمش پیداست، این یک دوره جامع است که همه چیز را از مبتدی تا موضوعات پیشرفته پوشش می‌دهد. شما با یادگیری اصول Solidity مانند متغیرها، عملگرها، منطق بولی، توابع، آرایه‌ها، اصلاح‌کننده‌ها، حلقه‌ها و رشته‌ها شروع خواهید کرد.

همچنین در مورد ماشین مجازی اتریوم، رویدادها و روش‌های ارسال در مقابل انتقال و دامنه اطلاعات آموزش خواهید دید. همچنین توسط یک جامعه آنلاین فعال و پر جنب و جوش از توسعه‌دهندگان و مربیان پشتیبانی خواهید شد.

 • مدت دوره: ۱۷ ساعت
 • امتیاز دوره: ۴.۵ از ۵
 • مدرس دوره: Clarian North
 • قیمت دوره: ۵۶ دلار

برای ثبت نام کلیک کنید

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ دوره های آنلاین آموزش سالیدیتی - 
میهن بلاکچین

در ادامه سوالات متداولی که حین سرچ برای دوره های آنلاین آموزش سالیدیتی برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود را پاسخ داده‌ایم.

 • زبان برنامه نویسی Solidity چیست؟

سالیدیتی توسط صدها هزار برنامه‌نویس برای ایجاد خدمات مرتبط با بلاک‌چین استفاده می‌شود. اساسا برای ایجاد قراردادهای هوشمند در بلاک‌چین اتریوم و همچنین سایر بلاک‌چین‌ها استفاده می‌شود.

 • دوره‌های آموزش سالیدیتی را از کجا پیدا کنیم؟

در این مقاله ۵ تا از بهترین دوره‌های آموزش برنامه نویسی بلاکچین را معرفی کرده‌ایم که عمدتا در سایت‌های Udemy و لینکدین قابل دسترسی هستند.

 • آیا Solidity شبیه پایتون است؟

Solidity برای کار با ماشین مجازی اتریوم یا EVM طراحی شده‌ است و به شدت تحت تاثیر زبان‌های دیگر مانند C++، Python و جاوا اسکریپت است. ایده سالیدیتی اولین بار در سال ۲۰۱۴ مطرح شد و بعدا توسط تیم Solidity اتریوم توسعه یافت.

 • کدام زبان برنامه نویسی به Solidity شبیه‌تر است؟

بسیاری از مردم Solidity را گونه‌ای از جاوا اسکریپت می‌دانند زیرا این دو زبان بسیار شبیه به یکدیگر هستند. این بدان معنی است که اگر جاوا اسکریپت را بلدید، می‌توانید به راحتی با Solidity کار کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفتیم Solidity یک زبان برنامه‌نویسی بلاکچین مشابه جاوا اسکریپت است که اساسا برای قراردادهای هوشمند و اتریوم استفاده می‌شود. در این مقاله ۵ مورد از بهترین دوره‌های آنلاین آموزش زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی در سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی کردیم. پس اگر مایل به یادگیری و فعالیت در حوزه برنامه‌نویسی بلاک‌چین هستید‌، توانید با توجه به آنچه گفته شد، دوره مناسب خود را انتخاب و شروع کنید. بخاطر داشته‌باشید که قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، تحقیقات لازم را انجام دهید و با آگاهی کامل وارد عمل شوید.

شما برای یادگیری سالیدیتی چه دوره‌های دیگری را پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
javarevisited.blogspot.com

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا