اخبار بلاکچیناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

تورنادو کش دائو خود را از دسترس خارج کرد

یکی از اعضای تیم تورنادو کش (Tornado Cash) اعلام کرد که کیف پول مربوط به سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) پروژه تورنادو کش با بازپس‌گیری امضای اعضای آن غیرقابل استفاده شده است. میکسر تورنادو کش روز دوشنبه هفته گذشته به دلیل استفاده برای اهداف غیرقانونی و پولشویی مورد تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفت. از طرف دیگر موج بلاک کردن کاربران تورنادو کش از طرف پلتفرم‌های دیفای ادامه دارد. پلتفرم‌های آوه، dYdX، بالانسر، اوسیس (Oasis)، رن (Ren) و صرافی یونی‌سواپ نیز اعلام کردند که کاربران تورنادو کش را در لیست سیاه خود قرار می‌دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو اسلیت، یکی از اعضای تیم تورنادو کش اعلام کرد که به دلیل تحریم‌های ایالات متحده علیه این پلتفرم، اعضای این تیم تصمیم گرفته‌اند تا سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) این پروژه را منحل کنند. این تصمیم از آن‌جا گرفته شده است که نگرانی‌های پیرامون عضویت در دائو تورنادو کش و پیگیری قضایی آن به وجود آمده است.

دیروز نیز خبری منتشر شد که یکی از توسعه‌دهندگان تورنادو کش در هلند توسط پلیس دستگیر شده است. بنا بر اطلاعات تکمیلی این فرد هویتی به نام الکسی پرتسو (Aleksei Pertsev) داشته است و از اعضای PepperSec این پروزه بوده است. پیپر سک به تیمی گفته می‌شود که فعالیتی شبیه به هکرهای کلاه سفید انجام می‌دهند و باگ‌های امنیتی یک شبکه را پیدا می‌کنند.

کیف پول مربوط به دائو تورنادو کش یک کیف پول چند امضایی بوده است که اکنون اعضای آن بعد از انتقال موجودی آن به قراردادهای حاکمیتی تورنادو کش، قابلیت امضای خود را حذف کرده‌اند و عملا بدون استفاده شده است. این بدان معنا است که اکنون تصمیمات حاکمیتی از قبیل برگزاری رای‌گیری و اخذ تصمیمات در مورد پلتفرم دیگر در تورنادو کش قابلیت اجرایی ندارد. خزانه‌داری دائو تورنادو کش در مجموع ۲۱.۶ میلیون دلار را تحت مدیریت خود داشت.

مطابق بر گزارش‌های پیشین میهن بلاکچین، صرافی امور مشتقه کریپتو dYdX و پروتکل آوه کاربرانی که از میکسر تورنادو کش را استفاده می‌کردند را در لیست سیاه خود قرار می‌دادند. اکنون پلتفرم‌های یونی‌سواپ، بالانسر (Balancer)، اوسیس (Oasis) و رن (Ren) نیز به جمع تحریم‌کنندگان تورنادو کش اضافه شده‌اند.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، دیروز نیز صفحات وبسایت اصلی و دیسکورد تورنادو کش از دسترس خارج شدند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا