اخبار خارجی

سناتور آمریکایی بر روی بیت‌کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرد

بیت کوین و اتریوم بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال گری‌اسکیل است که افراد با خرید سهام آنها به صورت غیر مستقیم در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com روزبه‌روز به تعداد سناتورهای آمریکایی که در حال سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها یا سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با این حوزه هستند افزوده می‌شود. گزارش تراکنش دوره‌ای (Periodic Transaction Report) که در ۷ جولای ثبت شده است حاکی از سرمایه‌گذاری سناتور آمریکایی در بیت‌کوین و اتریوم است.

Periodic Transaction Report در واقع نوعی خوداظهاری است که نمایندگان آمریکایی باید آن را پر کنند و در آن هرگونه خرید و فروش و سرمایه‌گذاری بالاتر از ۱۰۰۰ دلار که توسط خود آن‌ها، همسر یا فرزندانشان انجام شده را اعلام کنند

پاتریک تومی (Patrick Toomey) سناتور ایالت پنسیلوانیا به تازگی اعلام کرده است او دو سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها انجام داده که ارزش هرکدام از آن‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار است. یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها در صندوق بیت‌کوین ‌گری‌اسکیل (GBTC) و دیگری در صندوق اتریوم‌گری اسکیل (ETHE) انجام شده است.

سرمایه‌گذاری سناتور آمریکایی در بیت‌کوین و اتریوم
سند سرمایه‌گذاری سناتور تومی در بیت‌کوین و اتریوم

اما این سناتور آمریکایی خیلی هم خوش شانس نبوده و از زمانی که او اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها کرده، قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافته است. او در ۱۵ ژوئن، زمانی که قیمت هر سهم صندوق بیت کوین‌ گری اسکیل حدود ۳۳.۲۳ دلار بود، در این صندوق سرمایه‌گذاری کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت هر سهم این صندوق به حدود ۲۷.۶۵ دلار رسیده است.

همچنین قیمت صندوق اتریوم ‌گری اسکیل در زمان خرید سناتور تومی یعنی در ۱۴ ژوئن ۲۴.۴۵ دلار بوده که در زمان انتشار این مقاله به ۲۰.۴۱ دلار کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاری سناتور آمریکایی در بیت‌کوین و اتریوم در حالی انجام شده است که او به تازگی در مورد قانون‌گذاری حوزه رمز ارزها ابراز نگرانی کرده بود. این سناتور آمریکایی چند روز قبل از سرمایه‌گذاری در صندوق‌گری اسکیل، نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری آمریکا جنت یلن (Janet Yellen) نوشت و از این وزارت‌خانه خواسته بود تا بازنگری جدی در لایجه ارزهای دیجیتال انجام دهند. این لایحه توسط شبکه مبارزه با جرائم مالی (FinCEN) ارائه شده است.

او معتقد است که اگر لایحه فعلی تصویب شود، تأثیرات مخربی بر فناوری مالی یا فین‌تک (fintech) و حریم شخصی آمریکایی‌ها خواهد گذاشت و تلاش‌ها برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی را بی‌نتیجه خواهد کرد. وی همچنین نگرانی‌هایی را درباره دستورالعمل‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ابراز کرده است.

این قانونگذار ایالت پنسیلوانیا تنها فردی نیست که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. سناتور لومیس از ایالت وایومینگ که به طرفداری از بیت کوین مشهور است حدودا ۵ بیت کوین در اختیار دارد. سناتور لومیس مردم را به خرید و نگهداری BTC ترغیب کرد و گفت:

من مردم را تشویق می‌کنم که برای برای آینده خود و دوران بازنشستگی، بیت‌کوین پس‌انداز کنند

اخیرا نیز باری مور(Barry Moore)، نماینده ایالت آلاباما دارایی‌های خود در حوزه ارزهای رمزنگاری شده را اعلام کرده است. او دوج‌کوین، اتر و کاردانو خریداری کرده است.

منبع
news bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا