مبتدی سیستم‌های کسب درآمد

معرفی ایردراپ‌های هفته؛ ایردراپ‌های ۶ تا ۱۶ آبان را چگونه دریافت کنیم؟

پروژه‌هایی که در حوزه رمز ارزها، دیفای و توکن‌های بی‌همتا (NFT) فعالیت می‌کنند، برای جذب مخاطبان بیشتر توکن‌هایشان را به کاربران ایردراپ می‌کنند. تیم میهن بلاکچین برنامه دارد تا هر سه‌شنبه، چند مورد از این توکن‌های رایگان، به همراه نحوه مشارکت در آنها را به مخاطبان خود معرفی کند. در این مقاله، به معرفی ایردراپ MOBOX، پروژه‌های Shade Protocol و کیف پول BitKeep  می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)

BitKeep یک کیف پول غیرمتمرکز است، که برای برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) و اکوسیستم Defi به کار می‌رود. این ولت به صورت Multichain است؛ یعنی می‌توانید کوین‌ها و توکن‌های شبکه‌های مختلف را بر روی آن ذخیره‌سازی کنید. این کیف پول هم بر روی سیستم‌عامل‌های اندروید و IOS عرضه شده و هم می‌توانید آن را به صورت افزونه مرورگر استفاده کنید. از همکاران بیت زیپ می‌توان به سولانا، پالیگان، BSC، Heco، ترون و فانتوم اشاره کرد.

به گفته سایت رسمی این کیف پول، Bitkeep از سال ۲۰۱۸ کار خود را شروع کرده و اکنون بیش از ۵ میلیون کاربر فعال دارد، بیش از ۴۰ بلاکچین مختلف را پشتیبانی می‌کند و بیش از ۸۰۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز با این والت کار می‌کنند.

در سال ۲۰۲۱ این کیف پول از توکن خود به نام BKB رونمایی کرد و از ۱۸ تا ۲۸ اکتبر (۲۶ مهر تا ۶ آبان ۱۴۰۰) ایردراپ این توکن را انجام می‌دهد.

برای شرکت در این Airdrop، شما باید یک کیف پول Bitkeep بسازید. شرایط شرکت در این ایردراپ، موارد زیر است:

 • انتقال توکن‌ها از طریق کیف پول بیت‌کیپ، حداقل ۲ بار (کاربران Class A): این افراد ۱۲۵ توکن BKB دریافت می‌کنند.

برای این کار، تنها کافی است دو رمز ارز را به آدرس‌های این کیف پول واریز کنید و آنها را انتقال دهید. پیشنهاد می‌کنیم از شبکه‌های BSC، پالیگان، ترون، آربیتروم و هکو استفاده کنید، تا کارمزد کمتری بپردازید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
انتقال رمز ارز از کیف پول بیت کیپ
 • سواپ کردن در BKSwap (کاربران Class B): این افراد ۱۲۵۰ توکن BKB دریافت می‌کنند.

برای انجام سواپ، کافی است یک رمز ارز را به این ولت ارسال کنید و در بخش Swap در پایین صفحه، آن را با یک کریپتوی دیگر مبادله کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای پرداخت فی کمتر، از شبکه‌های BSC، پالیگان، ترون، آربیتروم و هکو استفاده کنید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
سواپ کردن در ولت BitKeep
 • انتقال دارایی‌های NFT به این کیف پول (کاربران Class C): این افراد ۲۵۰ توکن BKB دریافت می‌کنند.

اگر NFT دارید و می‌خواهید آن را به بیت‌کیپ انتقال دهید، کافی است به قسمت NFT بروید و بر روی دکمه + بالای صفحه بزنید؛ توکن خود را جستجو کنید و آن را به این کیف پول انتقال دهید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
افزودن NFT به کیف پول بیت‌کیپ

در صفحه باز شده، زنجیره مورد نظرتان را انتخاب کنید تا کالکشن‌های NFTهای آن شبکه به شما نمایش داده شوند.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
انتخاب شبکه برای افزودن NFT

برای مثال ما کالکشن LazyLions را با زدن دکمه + کنار آن، به کیف پول اضافه می‌کنیم. زمانی که در صفحه NFT بر روی آن تپ می‌کنیم، چنین صفحه‌ای را می‌بینیم. بر روی Receive بزنید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
دریافت آدرس کیف پول برای افزودن NFT

زمانی که بر روی Receive کلیک می‌کنید، آدرس و QR Code آن به شما نمایش داده شود. اگر یک توکن از کالکشن LazyLions را از یکی از بازارهای NFT خریداری کرده باشید، می‌توانید آن را به این آدرس ارسال کنید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
دریافت آدرس کیف پول برای افزودن NFT

همچنین باید در گروه تلگرامی و دیسکورد Bitkeep عضو شوید.

اگر می‌خواهید ببینید که آیا توکن‌های رایگان را دریافت کرده‌اید یا خیر، باید همانند تصویر زیر، بر روی علامت گوشه بالا سمت راست بزنید و Cloud Wallet را انتخاب کنید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
ساخت Cloud Wallet

Activate Wallet را بزنید، پسورد خود را وارد کنید تا وارد چنین صفحه‌ای شوید.

ایردراپ کیف پول بیت‌کیپ (BitKeep)
ساخت Cloud Wallet

در بخش BKB توکن‌های ایردراپ شده خود را مشاهده خواهید کرد.

نکته: توزیع توکن‌های رایگان BKB پس از ۷ روز کاری (برای خارج از ایران هر هفته ۵ روز کاری دارد) پس از اتمام این رویداد، مستقیما به آدرس کیف پول‌های بیت‌کیپ افراد ارسال می‌شود. این ایردراپ در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۶ آبان ۱۴۰۰) به پایان می‌رسد.

ایردراپ پروتکل Shade

ایردراپ پروتکل Shade

Shade Protocol حدود یک ماه و نیم قبل بر روی شبکه Secret معرفی شد. از آن زمان، جامعه این پروتکل رشد زیادی داشته و اکنون، در نظر دارد تا توکن خود را به صورت رایگان بین کاربران توزیع کند. از آنجایی که تیم توسعه دهنده این پروتکل معتقد است که زمانی که برای اسنپ‌شات ایردراپ‌ها در نظر گرفته می‌شود برای کاربران کافی نیست، تصمیم گرفته که زودتر زمان این Snapshotها را اعلام کند، تا کاربران زمان کافی برای دریافت این ایردراپ داشته باشند. Snapshot در لغت به معنی عکس‌برداری لحظه‌ای است؛ اما در دنیای رمز ارزها، اسنپ‌شات به ثبت تاریخ اشاره دارد. بدین معنا که پروژه‌هایی که می‌خواهند ایردراپ کنند، از یک تاریخ مشخص اسنپ شات می‌گیرند و آدرس‌هایی که در این تاریخ کار مشخصی در پلتفرم انجام داده باشند، واجد شرایط دریافت توکن رایگان می‌شوند. این Snapshotها می‌توانند از یک تاریخ به قبل باشند، می‌توانند از تاریخ مشخصی به بعد باشند و یا بین دو تاریخ معین باشند.

پروتکل Shade مجموعه‌ای از برنامه‌های حفظ حریم خصوصی متصل به دیفای است، که بر روی شبکه سکرت (Secret Network) راه‌اندازی شده است. در این پروتکل شما می‌توانید توکن sSCRT واریز کنید تا استیبل کوین الگوریتمی این شبکه یعنی Silk را مینت کنید و سپس با استفاده از توکن سیلک، بدون وجود لغزش قیمت (Slippage)، در بازارهای ثانویه آن را به توکن همین پروتکل یعنی SHADE تبدیل کنید. همچنین می‌توانید رمز ارز شید را استیک یا سپرده‌گذاری کنید تا به صورت منفعلانه، پاداش Staking، پاداش خزانه‌داری (Treasury) و پاداش آربیتراژ دریافت کنید.

جزئیات Snapshot

Shade به آدرس‌هایی که در این پروتکل توکن استیک کرده باشند، ایردراپ می‌دهد. اسنپ شات‌ها از ۷ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۶ آبان ۱۴۰۰) و از ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران آغاز می‌شوند. این زمان برای کسانی که می‌خواهند در توزیع رایگان توکن این پلتفرم شرکت کنند، کافی است.

این Snapshot تا ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۲ آذر ۱۴۰۰) ادامه دارد و سپرده‌گذاران در بین این تاریخ‌ها شناسایی می‌شوند.

شما باید از ۱۶ آبان تا ۲۲ آذر ۱۴۰۰ توکن‌های خود را در پروتکل Shade استیک کنید تا واجد شرایط دریافت ایردراپ شوید.

باید در نظر داشته باشید که صرافی‌هایی که خود نیز ولیدیتور هستند، به طور اتوماتیک وارد Blacklist می‌شوند و از دریافت توکن رایگان محروم می‌شوند.

همچنین مقدار توکن ایردراپی و ارزش دلاری آن، تا زمان اتمام رویداد ایردراپ اعلام نخواهد شد.

جزئیات Staking

افرادی که توکن‌های سکرت (SCRT)، اتم (ATOM) و لونا (LUNA) استیک کنند، واجد شرایط دریافت ایردراپ Shade خواهند بود.

تقریبا ۱,۴۵۰,۰۰۰ توکن SHADE به طور رایگان توزیع خواهد شد. این مقدار، به صورت زیر توزیع می‌شود:

 • ۳۶ درصد به استیکرهای SCRT
 • ۳۲ درصد به استیکرهای ATOM
 • ۳۲ درصد به استیکرهای LUNA

هیچ حداقلی برای میزان سپرده‌گذاری هیچ‌کدام از توکن‌های اشاره شده وجود ندارد. همچنین می‌توانید با استیک کردن دو یا هر سه توکن، ایردراپ بیشتری دریافت کنید.

به علاوه، Shade Protocol برای افرادی که کارهای زیر را انجام دهند، جوایز ویژه‌ای (که سورپرایز هستند) در نظر گرفته است:

 • برای هر کدام از این توکن‌ها، با نودهایی که خارج از ۱۰ نود برتر هستند، استیک کنید.
 • برای هر کدام از این توکن‌ها، از بین ۲۵ نود ولیدیتور برتر، با آنهایی که کمیسیون ۰ درصد دارند Stake نکنید.

نکته مهم این است که اکنون نمی‌توانید به سپرده‌گذاری یا استیکینگ در این پروتکل بپردازید. این امکان از ۷ نوامبر یا ۱۶ آبان ۱۴۰۰ اضافه خواهد شد.

برای این که اخبار جدید این پروتکل را دنبال کنید، به کانال تلگرامی و توییتر پروتکل Shade بپیوندید. همچنین برای آشنایی بیشتر با این پروتکل، می‌توانید وایت پیپر Shade آن را مطالعه کنید.

ایردراپ MOBOX

ایردراپ MOBOX

MOBOX یک پروتکل است که ییلد فارمینگ را با NFTهای بازی‌ها ترکیب می‌کند، تا یک اکوسیستم Free to Play (یعنی شروع بازی به صورت رایگان) و Play to Earn بسازد. موباکس بر روی سیستم‌عامل‌های اندروید، IOS و دسکتاپ قابل اجراست.

MBOX توکن بومی و کاربردی این پروتکل است که برای پردازش تراکنش‌های داخل پلتفرم گیمینگ NFT، استیکینگ برای دریافت جوایز مختلف و سیستم حاکمیتی پلتفرم به کار می‌رود. برای آشنایی کامل با Mobox، مقاله زیر را مطالعه کنید:

برای شرکت در ایردراپ موباکس، باید وارد این لینک شوید. در بالا سمت راست تصویر زیر، زمان این Airdrop را می‌بینید. این ایردراپ اکنون شروع شده و از زمان نگارش این مقاله، ۳ روز و ۷ ساعت دیگر ادامه دارد.

۴۵۰۰ توکن MBOX در بین ۱۰۰۰ نفر توزیع خواهد شد و به هر کدام از مشارکت کنندگان ۴.۵ توکن تعلق می‌گیرد.

برای مشارکت در این ایردراپ، شما باید بر روی Join This Airdrop کلیک کنید.

کارهایی که باید انجام دهید تا واجد شرایط شرکت در ایردراپ شوید را در ادامه می‌خوانید.

 • MOBOX را در واچ لیست کوین مارکت کپ خود قرار دهید.
 • اکانت توییتر موباکس را فالو کنید.
 • پست توییتری ایردراپ را در توییتر ریتوییت کنید.
 • در گروه تلگرامی Mobox جوین شوید.
 • در کانال تلگرامی این پروتکل عضو شوید.
 • به سرور دیسکورد موباکس بپیوندید.
 • در اینستاگرام MOBOX را فالو کنید.
 • موباکس را در فیسبوک دنبال کنید.

ایردراپ موباکس در طول ۳۰ روز پس از اتمام این رویداد توزیع خواهد شد.

برای شرکت در این ایردراپ باید آدرس بایننس اسمارت چین خود را ارائه دهید.

جمع‌بندی

هر سه‌شنبه، تیم میهن بلاکچین تعدادی ایردراپ را به شما معرفی می‌کند. Airdrop باعث جذب مخاطبان و کاربران بیشتر می‌شود و بسیاری از پلتفرم‌ها در حوزه رمز ارزها از این روش استفاده می‌کنند. در این مقاله ۳ ایردراپ را به همراه نحوه مشارکت در آنها را معرفی کردیم. امیدواریم که بتوانید در این ایردراپ‌ها شرکت کنید و توکن‌های رایگان به دست آورید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا