اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومیتحلیل اقتصادی

اتفاقات تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین در هفته آینده چه هستند؟

دیشب کندل هفتگی قیمت بیت کوین دقیقا در سطح ۲۰,۰۰۰ دلار بسته شد و ساعتی بعد از آن قیمت BTC دوباره به کانال ۱۹,۰۰۰ دلار ریزش کرد. محدوده نوسان بیت کوین در روزهای اخیر در حال کوچک‌تر شدن است. بازگشایی بازارهای مالی جهانی امروز می‌توانند موجب افزایش حجم معاملات BTC شوند و احتمال شکسته شدن این محدوده نوسان زیاد است. این در حالی است که اتفاقاتی نظیر آپدیت بلاتریکس اتریوم در فردا، اعلام شاخص CPI و رکوردشکنی‌های شاخص دلار (DXY) می‌توانند قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، دیروز همچنین کاردانو توانست در ادامه روند رو به رشد خود تا قیمت ۵۱ سنت نیز افزایش پیدا کند. این افزایش قیمت ADA موجب شد تا کاردانو جایگاه هفتم جدول رمزارزها (با احتساب استیبل کوین‌ها) را مجددا از ریپل پس بگیرد.

در کوتاه مدت ۲ اتفاق تاثیر گذار در انتظار بازار کریپتو است. اولین مورد آپدیت بلاتریکس (Bellatrix) بر روی بیکن چین شبکه اتریوم است که قرار است در ایپاک ۱۴۴۸۹۶ در ساعت UTC ۱۱:۳۴ تاریخ ۶ سپتامبر (ساعت ۱۶:۰۴ تاریخ ۱۵ شهریور) به وقوع بپیوندد. این اولین مرحله از ۲ مرحله فرآیند ادغام مرج اتریوم است.

اتفاق مهم دیگر مربوط به تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) است که قرار است شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) اعلام شود. اخیرا قیمت بیت کوین واکنش هیجانی به اعلام این نرخ داشته است. این شاخص در ماه گذشته با ۰.۶٪ کاهش به ۸.۵٪ رسید.

به نظر می‌رسد کاهش حجم معاملات بیت کوین و محدود شدن محدوده نوسان قیمت آن معامله‌گران را خسته کرده است. انتظار می‌رود امروز با بازگشایی بازارهای جهانی افزایش حجم معاملاتی در بازار کریپتو را نیز شاهد باشیم.

در حال حاضر سطح ۱۹,۵۸۰ دلار به عنوان حمایت و سطح‌های ۲۰,۰۵۲ دلار و ۲۰,۴۳۱ دلار BTC را در ناحیه‌ای محدود محصور کرده‌اند. شکست هرکدام از این سطوح راه را برای تغییرات زیاد قیمت هموار می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو

نکته نگران‌کننده قضیه ادامه رکوردشکنی‌های شاخص DXY (شاخص قدرت دلار آمریکا) است که اخیرا همبستگی معکوسی با قیمت بیت کوین پیدا کرده است.

این شاخص پس از ۲ روز تعطیلی اکنون خود را به بالای سطح ۱۱۰ رسانده و تحت حمایت یک خط روند صعودی در حال پیشروی است. اولین مقاومت پیش روی این شاخص محدوده ۱۱۲ است.

نمودار شاخص DXY تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار شاخص DXY تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا