کریپتو کده

معرفی شبکه Exeedme و توکن XED؛ بستر درآمدزایی برای گیمرها

شبکه Exeedme با توکن بومی xed پلتفرم گیمینگ یا بازی مبتنی بر بلاک چین است که با هدف شناساندن گیمرهای حرفه‌ای و ارائه درآمدی که شایسته آن هستند طراحی شده است. در ادامه با این شبکه آشنا می‌شویم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

امروزه ۲.۵ میلیارد نفر افراد علاقه‌مند به بازی در سراسر دنیا وجود دارند و این عدد نشان‌دهنده این است که صنعت بازی، دو برابر بیشتر از مجموع فعالان حاضر در صنایع موسیقی و فیلم‌سازی جمعیت دارد. تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان صنعت سرگرمی درآمدهای میلیونی کسب می‌کنند اما این امر در مورد گیمرها و یا بازیکنانی که به بازی‌های ویديویی زنده می‌پردازند صدق نمی‌کند و آنها کسب درآمد از این طریق را تقریبا غیرممکن می‌دانند.کمبودی که شبکه Exeedme به دنبال رفع آن است.

با وجود اینکه در برخی از موارد، تعدادی از گیمرهای حرفه‌ای به چشم می‌خورند که از طریق استریم کردن درآمد قابل توجهی به دست می‌آورند اما تعداد این افراد بسیار کم است زیرا برای اینکه این افراد بتوانند مخاطب کافی جذب کنند باید خلاقیت، مهارت و زمان زیادی را صرف کنند. این موضوع در واقع همان چالشی است که شبکه Exeedme قصد دارد تا آن را حل کند.

پیشینه پروژه Exeedme

Exceedme شبکه

فرانسیسکو وارلا (Francisco Varela) و نونو فرناندس (Nuno Fernandes) طی یک همکاری تلاش کردند تا به این ایده نوآورانه که در راستای پاداش دادن به گیمرها به خاطر داشتن حس تعلق و مهارتی که در رابطه با بازی مورد علاقه خود دارند جامه عمل بپوشانند.

در راستای اطمینان حاصل کردن از اینکه چنین پروژه‌ای واقعا به درآمد یک گیمر حرفه‌ای تمرکز دارد، سمت ریاست مهندسی این پروژه به فردی به نام Arlindo Torres داده شد که خود این فرد یک تحلیلگر بازی و بازیکن حرفه‌ای CS : GO است. علاوه بر این، شبکه Exeedme قهرمان جهان و بازیکن حرفه‌ای بازی CS : GO یعنی Ricardo Pacheco ملقب به FOX را به عنوان نماینده رسانه‌ای خود انتخاب کرد. این موارد نشان می‌دهد که این شبکه به دنبال ارائه یک راه عملی برای رفع مشکلات موجود در صنعت بازی با استفاده از فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال است.

Exeedme چیست؟

شبکه Exeedme قصد دارد تا با ایجاد پلتفرم بازی کن تا درآمد کسب کنی (Play2Earn) برای گیمرها، توسعه‌دهندگان و سازمان‌دهندگان یا همان برگزارکنندگان بتواند بستری را برای پول درآوردن مبتنی بر بلاک چین های مسابقات گیمینگ را فراهم کند. این پلتفرم مسابقاتی بر روی شبکه پولکادات (Polkadot) که یک پروتکل چند زنجیره‌ای نسل آینده به حساب می‌آید ساخته شده و در طول چند ماه گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

شبکه Exeedme تصمیم گرفت تا سیستم خود را مبتنی بر پولکادات بنا کند تا از بستر نوآورانه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرمنعطف (NFT) این شبکه بهره‌مند شود. تیم Exeedme این حقیقت را درک کرده است که مدل کسب درآمد از بازی فعلی نقص‌های زیادی در رابطه با نیازهای مورد نظر یک گیمر دارد زیرا مدل فعلی تنها می‌تواند به تعداد اندکی از گیمرهای برجسته کمک کند و مسیر را برای کسب درآمد یک بازیکن متوسط از طریق گیمینگ فراهم نمی‌کند.

به همین دلیل است که شبکه Exeedme آمده است تا جایگاهی را به گیمرها هدیه بدهد تا بتوانند حس مالکیت داشتن و کسب درآمد را در هنگام بازی کردن لمس کنند.

راه حل‌های ارائه شده در زمینه بازی توسط Exeedme

ایده اصلی پروژه Exeedme ارائه پلتفرمی است که در بستر آن گیمرها بتوانند با انجام دادن کاری که عاشقش هستند درآمد داشته باشند. این پلتفرم قصد دارد تا به گیمرها در هر سطح مهارتی و بدون هیچگونه تبعیضی پاداش بدهد و این بدان معناست که در راستای کسب درآمد نیازی برای تبدیل شدن به یک گیمر حرفه‌ای وجود ندارد. همچنین لازم به ذکر است که در این شبکه توسعه‌دهندگان نیز به اندازه بازیکنان برنده ماجرا به حساب می‌آیند و منفعت کسب می‌کنند.

دارایی‌های دیجیتال

بسیاری از بازی‌های امروزی سیستم‌هایی دارند که به گیمرها اجازه می‌دهند تا از این طریق دارایی‌های دیجیتال به دست بیاورند یا حتی آنها را بخرند. نکته منفی در رابطه با این موضوع اینجاست که چنین دارایی‌هایی را نمی‌توان به پول واقعی تبدیل کرد و یا آنها را به خارج از سیستم فضای بازی انتقال داد.

در رابطه با این موضوع نیز شبکه Exeedme قصد دارد تا با استفاده از توکن بومی XED خود و کاربرد NFT ها چنین مشکلاتی را رفع کند. از این طریق گیمرها این امکان را دارند تا دارایی‌های مجازی درون بازی خود را به دنیاهای متفاوتی در سایر بازی‌ها منتقل کنند و حتی اگر این بازی‌ها مبتنی بر بلاک چین های متفاوتی باشند نیز چنین قابلیتی مهیا خواهد بود. در نتیجه این اتفاق، یک دنیای چندگانه دیجیتال با قابلیت همکاری داخلی خواهیم داشت.

از آنجایی که دیفای و NFT ها به صورت از پیش ساخته در پلتفرم‌های گیمینگ موجود خواهند بود، پلتفرم‌های اقتصادی همتا به همتا نیز می‌توانند از این طریق به آسانی رشد کنند. این اقتصادهای در حال رشد نیز به جای اینکه به صنایع زنجیره فرعی تبلیغاتی پول بدهند به دنبال پاداش دادن به گیمرها خواهند بود.

چگونگی کسب درآمد از شبکه Exeedme

گیمرها از ۳ طریق می‌توانند در شبکه Exeedme درآمد داشته باشند:

 • بردن بازی
 • مشارکت کردن در آن
 • پیشرفت داشتن در این فضا.

یک گیمر برای درآمد داشتن از طریق برنده شدن باید در ابتدا بازی مورد علاقه خود را انتخاب کند سپس این بازی را از طریق دارایی‌های رمزارز استیک کند. در مرحله دوم این بازیکن حریف و یا دشمن خود را انتخاب می‌کند و یا به سیستم اجازه می‌دهد تا بازیکنی با سطح مهارت شبیه به او را بیابد. در سومین مرحله این گیمر می‌تواند بر روی پیروزی خودش شرط ببندد و اگر موفق شد می‌تواند درآمد خود را برداشت کند. علاوه بر این، گیمرها می‌توانند به سادگی و از طریق مشارکت کردن و یا پیشرفت داشتن در هر یک از بازی‌ها و یا مسابقاتی که در آنها بازی می‌کنند برنده این پاداش شوند.

علاوه بر ۳ روشی که در بالا بیان کردیم، شبکه Exeedme به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در صورت پیشرفت داشتن و به دست آوردن دستاوردهای متفاوت، کالاهای قابل جمع‌آوری و دارایی‌های درون بازی بتوانند NFT ها را کسب کنند. این NFT ها را می‌توانند در بازی‌های مختلف مورد استفاده قرار بدهند و یا آنها را مبادله کنند و یا حتی آن را به پول واقعی تبدیل کنند.

مزایای استفاده از شبکه Exeedme

Exeedme دارای مزایایی نسبت به مدل‌های گیمینگ قدیمی است و برخی از آنها در ادامه مطرح شده‌اند:

 • توکن‌های XED متعلق به Exeedme بسیار بهتر از جوایز و دست‌یافت‌های دیگری هستند که از طریق مشارکت به دست می‌آیند. جدای از بحث نتیجه یک بازی، گیمرها می‌توانند مطمئن باشند که توکن قابل خرجی را به دست می‌آورند. دلیل این امر این است که هر بار بر روی برنده شدن یک گیمر شرط‌بندی صورت بگیرد توکن های XED ماین و یا استخراج می‌شوند.
 • همچنین در صورت پیشروی در یک مسابقه و یا برنده شدن در آن می‌توانید توکن‌های جدید XED و NFT های ساخته شده را به دست بیاورید. این جوایز در هنگامی که یک گیمر به نقطه عطف خاصی، ماموریت جدیدی و یا رتبه بالاتری دست می‌یابد نیز قابل دریافت هستند.
 • توکن‌های XED و NFT به دست آمده قابل مبادله و یا تبدیل شدن به پول واقعی هستند و همین امر کل این ماجرا را به یک شیوه جالب و سرگرم‌کننده برای کسب درآمد تبدیل می‌کند.

توکن XED چیست؟

توکن xed چیست؟

توکن بومی رایج شبکه Exeedme ارز دیجیتال XED است. بازیکنان نیز در صورت برنده شدن و یا پیشروی کردن در یک بازی، توکن‌های XED پاداش داده می‌شود. این پروژه به نحوی پلتفرم خود را طراحی کرده است تا شیوه اداره شدن این سیستم توسط گیمرها هدایت شود که مشارکت‌کنندگان اصلی در این بلاک چین به حساب می‌آیند. بر همین اساس، بهترین راه برای کمک کردن به توسعه یافتن این پلتفرم و هدایت کردن آن به سمت موفقیت این است که توکن های XED را استیک کنیم. گیمرهایی که این توکن را استیک می‌کنند از مزایایی مثل فی کمتر تراکنش‌ها، کاهش هزینه شرکت در مسابقات، دسترسی داشتن به مسابقات رایگان و خاص، دسترسی داشتن به راه اندازی انحصاری NFT، نشان‌ها یا همان بج‌های انحصاری و سایر امتیازات برخوردار می‌شوند.

همچنین شبکه Exeedme برای تامین کردن بودجه پیشرفت کلی پروتکل خود استخرهای جامعه خود را نیز راه اندازی می‌کند. توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند بسته به نوع پروژه خود منابع مالی و بودجه دریافت کنند.

کاربرد توکن xed چیست

معیارها و توکنومیک توکن XED

توکن XED در لیست توکن‌های صرافی Uniswap قرار گرفت و به عنوان عرضه اولیه در صرافی غیرمتمرکز Polkastater در تاریخ ۳۰ دسامبر سال ۲۰۲۰ برای اولین بار عرضه شد. جزئیات مربوط به توکن XED نیز به شرح زیر است.

کل ذخایر در گردش: ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن XED

سرمایه‌گذاری اولیه بازار: ۸۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا

میزان جمع‌آوری کمک مالی سید/خصوصی/پیش فروش: ۹۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا

قیمت توزیع و انتشار سید: ۰.۰۱۲۵ دلار آمریکا به این صورت که ۲۰ درصد در TGE منتشر شد و سپس ۱۰ درصد به صورت ماهیانه به مدت ۸ ماه آزاد خواهد شد.

قیمت فروش خصوصی: ۰.۰۲۵ دلار آمریکا به این صورت که ۲۵ درصد در TGE و سپس ۲۵ درصد ماهانه در طول ۳ ماه فروخته شد

قیمت در زمان لیست شدن در صرافی یونی‌سواپ: ۰.۰۵ دلار آمریکا

در زمان نگارش این مقاله، قیمت توکن XED در بازار ۱.۱۸ دلار بوده و مارکت کپ آن ۵۰ میلیون دلار بوده و در جایگاه ۴۷۰ بازار قرار دارد. قیمت لحظه‌ای توکن XED

Exceedme

میزان استفاده Exeedme از منابع مالی جمع‌آوری شده

 • ۴۵ درصد از منابع مالی جمع‌آوری شده صرف حمایت از تیم توسعه محصولات می‌شود.
 • ۳۰ درصد برای رشد اکوسیستم استفاده خواهد شد.
 • ۱۵ درصد برای تامین نقدینگی بخش مربوط به Uniswap و سایر صرافی‌ها
 • ۵ درصد صرف امور حقوقی، قانونی و امنیتی خواهد شد.
 • ۵ درصد نیز برای هزینه‌های عمومی و اداری در نظر گرفته شده است.

استخر استیکینگ شبکه Exeedme

این پلتفرم گیمینگ برای تامین بودجه مورد نیاز در راستای توسعه کلی پروتکل خود به زودی استخرهای جامعه خود را ایجاد می‌کند. توسعه‌دهندگان فعال در این پروتکل نیز به شیوه‌های مختلف تامین بودجه دسترسی خواهند داشت که بر اساس پروژه آنها مشخص می‌شود.

به عنوان مثال، استخرهای پاداش XED و NFT به هزینه‌های دریافت شده از مسابقات دسترسی خواهند داشت. همچنین آنها می‌توانند مینت‌ها (Mints) و ملت‌های (Melts) این NFT ها و حتی توکن های را دریافت کنند.

نتیجه گیری

شبکه Exeedme یک پلتفرم بازی انحصاری مبتنی بر بلاک چین است که به شیوه‌ای طراحی شده است تا زمینه بازی را برای گیمرها با هر سطح مهارتی فراهم کند تا آنها از طریق انجام دادن کاری که عاشق آن هستند کسب درآمد کنند. برخلاف سایر پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین بازی که در حال حاضر موجود هستند، Exeedme از نقطه نظر روشی که در پیش گرفته منحصر به فرد است.

در شرایطی که مدل‌های گیمینگ قبلی فضای لازم را به بازیکنان ارائه نمی‌کردند تا بر اساس مهارت خود درآمد داشته باشند، پلتفرم نوآورانه شبکه  Exeedme قصد دارد تا این شیوه را با فراهم کردن فرصتی برای گیمرها در راستای درآمد داشتن بسته به سطح مهارتشان اصلاح کند.

منبع
boxmining

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا