کریپتو کده

شبکه KCC چیست؟ آشنایی با شبکه KCC و رمزارز KCS

سال‌هاست که توسعه‌دهندگان بلاک چین به دنبال راه‌اندازی شبکه‌ای امن، غیر‌متمرکز و سریع برای حل مشکلات مقیاس پذیری اتریوم هستند. آن‌ها در تلاش‌اند تا غیر‌متمرکز باقی بمانند و بتوانند با حفظ این ویژگی سرعت تراکنش‌ها را در شبکه‌های خود افزایش دهند. شبکه KCC با هدف حل مشکل مقیاس‌پذیری و کاهش کارمزد بسیار بالای شبکه اتریوم شکل گرفت. KCC پلتفرمی غیر‌متمرکز، بدون نیاز به مجوز و متن باز است که امکان توسعه قراردادهای هوشمند به منظور ایجاد برنامه‌های غیر‌متمرکز (DApps) و توسعه دارایی‌های دیجیتال را فراهم می‌کند. این شبکه توسط هواداران و توسعه‌دهندگان صرافی KuCoin ایجاد شد. در این مقاله به این می‌پردازیم که شبکه KCC چیست، چه اهداف و ایده‌هایی دارد، چگونه کار می‌کند، چه سرویس‌هایی ارائه می‌دهد، نقشه راه آن چیست، با چه شرکت‌هایی همکاری داشته، تیم سازنده آن چه افرادی هستند، کوین KCS چیست، از کجا می‌توان این کوین را خرید و در چه کیف پول‌هایی می‌توان آن را نگهداری کرد. با ما همراه باشید.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

شبکه KCC چیست؟

شبکه kcc چیست

صرافی کوکوین (KuCoin) در سال ۲۰۱۷ در کشور سنگاپور راه‌اندازی شد. توکن اختصاصی این پلتفرم KuCoin Shares (KCS) نام دارد. توکن KCS در ابتدا به شکل توکنی بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. از این توکن برای بهره‌مندی از تخفیف در کارمزد معاملات صرافی کوکوین استفاده می‌شود.

شبکه KCC به دلیل ناکارآمدی و بالا بودن هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، توسط انجمن‌های هواداری KCS و KuCoin ساخته شد. شبکه KCC به طور کلی یک زنجیره‌ عمومی غیر‌متمرکز با کارایی بسیار بالا است. این شبکه از قابلیت‌هایی مثل مقیاس‌پذیری، سرعت بالای تراکنش‌ها، کارمزد پایین معاملات، غیر‌متمرکز بودن و امنیت بالا برخوردار است. همچنین KCC قصد دارد با استفاده از مکانیسم گواه اعتبار سهام (POSA)، زمان تایید هر بلاک را تا ۳ ثانیه کاهش دهد. از توکن KCS به عنوان گس در این شبکه استفاده می‌شود و این امر باعث می‌شود کارمزد کلی تراکنش‌ها بسیار کاهش یابد. 

هدف و ایده شبکه KCC چیست؟

بلاکچین KCC توسط گروهی از علاقه‌مندان و توسعه‌دهندگان صرافی کوکوین و توکن KCS ایجاد شد. هدف این پلتفرم نیز مانند بسیاری از شبکه‌های بلاک چینی جدید حل مشکل مقیاس‌پذیری و کارمزد بالای تراکنش‌ها در شبکه اتریوم بود.

KCC به منظور رسیدن به هدف خود از مکانیسم اجماعی به نام گواه اعتبار سهام استفاده کرد. استفاده از این مکانیسم باعث افزایش خیره کننده سرعت تراکنش‌ها و پایین آمدن کارمزد معاملات در این شبکه شد. شبکه KCC قصد دارد با تکیه بر این قابلیت بتواند بسیاری از DApp‌های موجود روی شبکه اتریوم را به سمت این شبکه سوق دهد تا این شبکه به بستری برای رشد و توسعه تمامی قابلیت‌های جدید بلاک چین شود.

جانی لیو (Johnny Lyu) مدیر‌عامل صرافی KuCoin Global می‌گوید:

ما معتقدیم که فناوری بلاکچین جریان گردش پول و ارزش را در سراسر جهان تسریع می‌کند. ما دستیابی به شبکه‌ای امن و غیر‌متمرکز را ماموریت خود می‌دانیم و تلاش زیادی برای دستیابی و تحقق آن انجام خواهیم داد. تلاش ما گامی فراتر از ادغام بلاکچین‌های متن باز خواهد بود و از اعضای جامعه و علاقه‌مندان به دنیای بلاکچین استقبال می‌کنیم تا دست در دست هم به توسعه KCC و فناوری بلاک چین بپردازیم. 

شبکه KCC چگونه کار می‌کند؟

شبکه kcc چگونه کار می‌کند

شبکه KCC برای انجام عملیات در بلاک چین خود از مکانیسم گواه اعتبار سهام (Proof Of Staked Authority) استفاده می‌کند. استفاده از این مکانیسم مدت زمان تایید هر بلاک را به ۳ ثانیه کاهش می‌دهد و قدرت پردازش و عملکرد در زنجیره این شبکه را تا حد بسیار مطلوبی بهبود می‌بخشد. همچنین KCC با قرارداد هوشمند اتریوم و استاندارد ERC20 سازگار است.

زبان برنامه‌نویسی این شبکه بلاک چینی Solidity است. این زبان برنامه‌نویسی توسط اتریوم نیز استفاده شده و به همین دلیل KCC با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. سازگاری شبکه KCC با EVM این فرصت را به توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیر‌متمرکز می‌دهد تا با هزینه بسیار پایین برنامه‌های خود را به این شبکه منتقل کنند. با انتقال DAppها به این شبکه تجربه کاربری راحت‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر در اختیار کاربران بلاک چین قرار می‌گیرد.

مکانیسم اثبات اعتبار سهام (POSA) چیست؟

اثبات اعتبار سهام (posa)

در حال حاضر گواه اثبات کار POW که توسط بیت کوین استفاده می‌شود، یکی از قابل اعتمادترین و ایمن‌ترین الگوریتم‌های بلاک چین است؛ اما مکانیسم اثبات کار مقیاس‌پذیر نیست و نرخ تراکنش‌های (TPS) شبکه بیت کوین تنها به ۷ عدد تراکنش در ثانیه محدود است.

اتریوم برای حل این مشکل قصد دارد در اتریوم ۲ از مکانیسمی به اسم گواه اثبات سهام (POS) استفاده کند. این مکانیسم نسبت به POW بسیار کارآمد‌تر و مقیاس‌پذیرتر است؛ اما همچنان به علت وجود تعداد زیاد نودها نمی‌توان گفت مشکل مقیاس‌پذیری کاملا برطرف می‌شود.

از این رو مکانیسم جدیدی به نام مکانیسم اثبات اعتبار POA در سال ۲۰۱۷ توسط گوین وود (Gavin Wood)، بنیان‌گذار و مدیر سابق فناوری بنیاد اتریوم، معرفی شد. در این مکانیسم اعتبار‌سنج‌ها (Validator) از دارایی خود استفاده نمی‌کنند بلکه اعتبار و سابقه کار آن‌ها اهمیت دارد و مورد بررسی قرار می‌گیرد. مکانیسم اثبات اعتبار بر خلاف اثبات سهام به تعداد محدودی از اعتبار‌سنج‌ها متکی است. این امر باعث می‌شود این شبکه‌ها بسیار مقیاس‌پذیر باشند. برای تبدیل شدن به یک ولیدیتور در مکانیسم POA شرایط زیر لازم است:

 • اعتبار‌سنج‌ها باید حداقل تعداد توکن‌هایی را به عنوان وثیقه بگذارند (در KCC تعداد ۳۲ عدد توکن KCS لازم است).
 • ولیدیتورها باید برای مدت زمان مشخصی در شبکه حضور داشته باشند.
 • هویت Validator‌ها باید توسط سازمان یا اعضای بلاک چین تایید شود.
 • سوابق اعتبار‌سنج‌ها مدام بررسی می‌شود و هرگونه دست‌بردن در معاملات، نداشتن قدرت پردازش کافی، خرابکاری در شبکه و غیره باعث می‌شود ولیدیتورها اعتبار خود را از دست بدهند و توسط شبکه جریمه شوند.

مکانیسم اثبات اعتبار سهام (POSA) ترکیبی بین مکانیسم اثبات سهام و اثبات اعتبار است. در این مکانیسم اعتبار‌سنج‌های شبکه کسانی هستند که تعداد مشخصی از کوین‌های شبکه را وثیقه می‌گذارند. ولیدیتورها در این مکانیسم احراز هویت می‌شوند و پس از احراز هویت می‌توانند کار خود را به عنوان اعتبار‌سنج آغاز کنند. Validator‌ها در این مکانیسم با پیشنهاد و تایید بلاک‌ها از کارمزد تراکنش‌ها پاداش می‌گیرند. به طور کلی مکانیسم POSA یک راه‌ حل متمرکزتر نسبت به POS است، ولی نسبت به آن کارآمد و مقیاس‌پذیر‌تر است.

طرز کار ولیدیتورها در شبکه KCC چگونه است؟

 • مکانیسم اجماع در شبکه KCC بر‌اساس مکانیسم POSA است. در این مکانیسم حداکثر ۲۹ ولیدیتور وجود خواهند داشت.
 • برای تبدیل شدن به اعتبار‌سنج در این شبکه ابتدا باید یک پروپوزال ارسال کنید و منتظر بمانید تا اعتبار‌سنج‌های فعال دیگر به آن رای بدهند. پس از رای‌گیری اگر بیش از نیمی از اعتبارسنج‌ها (یعنی بیش از ۱۴ ولیدیتور) به شما رای بدهند، واجد شرایط اعتبار‌سنج شدن خواهید بود. تمامی کاربران این شبکه می‌توانند در آدرسی که واجد شرایط اعتبارسنجی شده است، شریک شوند. کاربران توکن‌های خود را برای آن پروپوزال استیک می‌کنند و اگر حجم توکن‌های آن به ۲۹ رتبه برتر برسد، آن پروپوزال در دوره بعدی به اعتبار‌سنج شبکه تبدیل می‌شود.
 • برنامه اعتبار‌سنجی‌ها از پیش مشخص است و اعتبار‌سنج‌ها به نوبت بلوک‌ها را تشکیل می دهند. اگر ولیدیتور نتواند در طول نوبت خود بلاک را به موقع استخراج کند، اعتبار‌سنج‌های دیگری که در طیN/۲ بلاک‌ قبلی دست به تولید بلاک نزده‌اند، به طور تصادفی انتخاب می‌شوند و بلوک را می‌سازند. حداقل نصف + ۱ عدد از اعتبار‌سنج‌ها به درستی فعالیت می‌کنند تا از عملکرد صحیح بلاک چین اطمینان حاصل شود. 
 • مدیریت تمام اعتبار‌سنج‌های توسط قرارداد‌های شبکه انجام می‌شود.
 • تمامی اقدامات در شبکه از جمله رتبه‌بندی اعتبار‌سنج‌ها، عملیات سپرده‌گذاری و خارج کردن سپرده، تقسیم پاداش بلاک‌ها و غیره براساس پروپوزال‌های تایید شده، صورت می‌گیرد.
 • سازوکاری تنبیهی برای تنبیه اعتبار‌سنج‌های خاطی در نظر گرفته شده است.

قرارداد‌های بلاک چین KCC به شرح زیر است:

 • پس از تایید هر بلاک قرارداد اعتبار‌سنج‌ها توسط بلاک‌ چین فراخوانده می‌شود و کارمزد تمام تراکنش‌های آن بلاک بین اعتبار‌سنج‌ها تقسیم می‌شود.
 • قرارداد تنبیهی یا Punish زمانی فراخوانده می‌شود که یک اعتبار‌سنج به درستی کار نمی‌کند.
 • در پایان هر دوره، قرارداد اعتبار‌سنجی فراخوانده می‌شود تا اعتبار‌سنج‌های فعال را بر اساس رتبه‌بندی به‌روز کند.

سرویس‌های شبکه KCC چیست؟

سرویس‌های شبکه kcc

با راه‌اندازی شبکه اصلی KCC بسیاری از سرویس‌های این شبکه از جمله طیف وسیعی از پروژه‌های خلاقانه، برنامه‌های آموزشی، اپلیکیشن‌های مختلف شامل کیف‌پول، جستجوگر بلاک‌چینی، صرافی‌های غیر‌متمرکز (DEX) و غیره به این شبکه اضافه می‌شوند. همچنین با راه‌اندازی شبکه اصلی KCC توکن‌های KSC به این شبکه منتقل می‌شوند.

در طی فرایند انتقال هر تعداد توکن‌ KCS که به شبکه KCC منتقل می‌شود به همان تعداد توکن KSC در شبکه اتریوم قفل می‌شود. تعداد کل کوین‌های KCS در شبکه KCC برابر همان میزان قبلی یعنی ۲۰۰ میلیون واحد خواهد بود. شبکه KCC قصد دارد تا این ۱۰۰ میلیون واحد کوین KCS را در دوره‌های منظم از بازار خریداری کرده و آن‌ها را بسوزاند. تعداد کوین‌های KCS در نهایت ۱۰۰ میلیون واحد خواهد بود.

مشخصات شبکه اصلی KCC در عکس زیر نمایش داده شده است،‌ می‌توانید با وارد کردن مشخصات زیر در مرورگر متامسک، شبکه KCC را به سیاهه شبکه‌های خود بیافزایید:

مشخصات شبکه kcc

سرویس‌هایی که اکنون در شبکه KCC قابل استفاده هستند، به شرح زیر است:

 • سرویس KCC Explore: مرورگر بلاک چین KCC، مانند سایر مرورگرهای بلاکچینی که به آن‌ها مرورگر بلاک یا Block Explorer هم گفته می‌شود، در وهله اول یک ابزار جستجو است. درست مانند مرورگرهای وب که وبگردی را برای کاربران اینترنت تسهیل می‌کنند، بلاکچین اکسپلورر هم به کاربران امکان جستجو در بلاک‌چین را می‌دهد. از این مرورگر برای ردیابی وضعیت تراکنش‌ها در بلاک‌چین KCC استفاده می‌شود.
 • سرویس KCC Bridge: سرویس KCC بریج پلی برای انتقال دارایی‌های دیجیتال بین شبکه‌های KCC و سایر شبکه‌های بلاک چینی است. سرویس بریج این شبکه در حال حاضر بین دو شبکه KCC و اتریوم فعال است و کاربران می‌توانند توکن‌های روی این دو شبکه را به وسیله KCC بریج به یکدیگر تبدیل کنند. شبکه KCC قصد دارد تا در ادامه توسعه این شبکه، شبکه‌های بلاک چینی دیگر از جمله بایننس اسمارت چین را نیز به این سرویس اضافه کند.
 • سرویس Exchange: حوزه دیفای و صرافی‌های غیر‌متمرکز به یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در دنیای بلاک چین تبدیل شده است. DEXهای مختلفی روی شبکه KCC آغاز به کار کرده‌اند که کاربران در آن‌ها می‌توانند همچون دکس‌های دیگر به تبدیل دارایی‌های خود، وام دادن یا وام گرفتن و تامین نقدینگی در استخرهای این پلتفرم‌ها بپردازند.
 • سرویس کیف پول: از زمان راه‌اندازی شبکه KCC توسعه‌دهندگان آن با کیف پول‌های متعدد و کاربردی از جمله MetaMask همکاری داشتنه‌اند. کاربران می‌توانند برای نگهداری دارایی‌‌های خود روی شبکه KCC از این کیف پول‌ها استفاده کنند.
 • سرویس NFT: توسعه‌دهندگان و پلتفرم‌های مختلف می‌توانند بر اساس استاندارد KRC721 توکن‌های بی‌همتای خود را روی این شبکه بسازند و در بازار‌هایی که روی این شبکه فعالیت می‌کنند به فروش برسانند. یکی از پلتفرم‌هایی که در حال حاضر می‌توان در آن به خرید و فروش توکن‌های NFT روی شبکه KCC پرداخت، Vixen Punks نام دارد.

آشنایی با رمزارز KCS

رمزارز kcs

KCS کوین بومی شبکه KCC است که در حال حاضر در شبکه اتریوم و بر اساس استاندارد ERC20 موجود است. شبکه KCC قصد دارد پس از راه‌اندازی کامل شبکه اصلی KCC، این کوین را به شبکه اصلی خود انتقال دهد. در حال حاضر برای پرداخت کارمزد شبکه و پاداش‌دهی به ماینرهای شبکه از Wrapped KuCoin Token استفاده می‌شود. قیمت و تعداد این کوین دقیقا برابر با توکن KCS است و تا زمانی که توکن‌های KCS به شبکه اصلی منتقل شوند از آن استفاده می‌شود. این کوین بر‌اساس استاندارد KRC20 ساخته شده است و از کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشارکت در فرآیندهای حاکمیتی شبکه KCC 
 • پرداخت کارمزد شبکه 
 • استیکینگ توسط ولیدیتورها
 • وثیقه‌گذاری در اپلیکیشن‌های دیفای

به گزارش میهن بلاکچین عرضه کل این رمزارز ۱۶۷,۰۷۳,۳۳۱ واحد بوده که از این مقدار حدود ۷۷,۰۷۳,۳۳۱ واحد KCS در گردش است. رمزارز KCS در حال حاضر رتبه ۸۱ را در میان همه ارزهای دیجیتال دارد. ارزش کل بازار این کوین ۱,۵۲۸,۴۲۹,۴۱۶ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن در زمان نگارش مقاله ۲۳,۲۶۵,۰۸۳ دلار است. قیمت KCS در زمان نگارش این مقاله ۱۹.۷۷ دلار است. این رمزارز در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ با کمترین قیمت ۰.۳۴۰ دلار و در تاریخ ۱۰ آذر ۱۴۰۰ با بیشترین قیمت ۲۸.۸۳ دلار معامله شده است.

نقشه راه شبکه KCC چیست

نقشه راه شبکه kcc چیست

تیم سازنده شبکه KCC از علاقه‌مندان و توسعه‌دهندگان صرافی کوکوین بوده‌اند. آن‌ها برنامه‌های بسیار زیادی برای تبدیل این شبکه به یکی از کارآمدترین شبکه‌های بلاک چینی دارند. در ادامه نقشه راه این شبکه را بیان می‌کنیم:

 • اردیبهشت ۱۴۰۰

راه‌اندازی شبکه تست KCC

 • خرداد ۱۴۰۰

۱- راه‌اندازی شبکه اصلی KCC

۲- راه‌اندازی دوره‌های آموزشی برای کاربران و توسعه‌دهندگان شبکه

 • تیر ۱۴۰۰

۱- راه‌اندازی برنامه KCC Ambassador Program در این برنامه سفیران شبکه KCC برای رشد و توسعه این شبکه تلاش می‌کنند. آن‌ها برنامه‌های مختلفی تدارک می‌بینند و میزبانی برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها و تولید محتوا در این شبکه را عهده‌دار می‌شوند.

۲- راه‌اندازی بریج شبکه KCC

 • مهر ۱۴۰۰

۱- راه‌اندازی بخش Discover به منظور تسهیل کار کاربران برای یافتن پروژه‌ها در شبکه KCC و راحتی کار توسعه‌دهندگان برای یافتن برای پیوستن به پروژه‌های این شبکه.

۲- راه‌اندازی GoDao به منظور توسعه جامعه حاکمیتی و اثر‌گذاری رای کاربران در اهداف و برنامه‌های این شبکه. 

 • آبان ۱۴۰۰

راه‌اندازی Safe.kcc.io این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد از قابلیت چند‌امضایی در حساب‌های خود بهره ببرند.

همکاری‌های شبکه KCC

همکاری‌های شبکه kcc

شبکه KCC توسط علاقه‌مندان به صرافی کوکوین و توکن KCS به هدف مقیاس‌پذیر کردن و تسریع تراکنش‌ها در بلاک‌چین ایجاد شد. توسعه‌دهندگان این شبکه در این مسیر توسط دو شرکت معتبر حمایت شدند. اولین شرکتی که به ساخت و رشد شبکه KCC کمک کرد، صرافی کوکوین، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز‌ دیجیتال واقع در کشور سنگاپور است. این صرافی با در اختیار گذاشتن منابع و زیرساخت‌های خود به ساخت و توسعه این شبکه کمک شایان توجهی دارد.

دومین شرکت TokenView نام دارد. این شرکت اولین مرورگرهای بلاک چین را برای بیش از ۵۰۰ نوع رمزارز مثل BTC ،ETC ،ETH ERC20 TOKENS ،LTC و غیره راه‌اندازی کرد. اعضای تیم این شرکت از اعضای مایکروسافت و IBM هستند و در ساخت مرورگر بلاک چینی شبکه KCC به آن‌ها کمک کرده‌اند.

معرفی تیم سازنده شبکه KCC

تیم سازنده شبکه KCC افراد مختلفی از علاقه‌مندان به این شبکه هستند. در ادامه اعضای اصلی تیم سازنده این شبکه را معرفی می‌کنیم:

 • جانی لیو (Johnny LYU) به عنوان مدیر‌عامل در Kucoin فعالیت می‌کند. جانی تحصیلات خود را در رشته تجارت الکترونیک در مقطع کارشناسی در دانشگاه Chengdu Neusoft University گذرانده است. او پیش از فعالیت در کوکوین به عنوان مدیر‌عامل در شرکت IMOOLO Jewelry که سایتی در زمینه فروش طلا و جواهرات به صورت اینترنتی است، مشغول به کار بوده است.
 • لری هی (Larry He) به عنوان مدیرعامل در کوکوین فعالیت می‌کند. او پیش از پیوستن به KuCoin به عنوان مشاور ارشد در شرکت IBM مشغول به کار بوده است.
 • چستر هن (Chester Han) به عنوان مدیر عملیات اجرایی در کوکوین مشغول به کار است. او تحصیلات خود را در زمینه علوم منابع از دانشگاه آلبرتا (University Of Alberta) در مقطع کارشناسی به پایان رسانده است. چستر پیش از پیوستن به کوکوین به عنوان مسئول پذیرش در شرکت BMW فعالیت داشته است.
 • تئودور برنان (Theodore Brennan) او به عنوان مشاور مالی در کوکوین فعالیت می‌کند. تئودور پیش از پیوستن به KuCoin به عنوان مدیر پروژه در صرافی OkCoin مشغول به کار بوده است.

توکن KCS را از کجا بخریم؟

توکن KCS را می‌توان از صرافی‌های متمرکز کوکوین و Probit Global و از صرافی غیر‌متمرکز یونی سواپ‌ (ورژن ۳) خریداری کرد. شایان ذکر است این توکن هنوز به شبکه اصلی KCC منتقل نشده است.

کدام کیف پول‌ها برای نگهداری KCS مناسب است؟

توکن KCS را در کدام کیف پول می‌توان نگهداری کرد؟

از آن‌جایی که توکن KCS روی شبکه اتریوم است، می‌توان آن را روی کیف پول‌های شبکه اتریوم ذخیره سازی کرد. توکن KCS را می‌توان در کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور و در کیف پول‌های نرم‌افزاری کوین‌ بیس، متامسک، تراست ولت، مث ولت، SafePal و ImToken ذخیره کرد.

جمع بندی

شبکه بلاکچینی KCC با ارائه قابلیت‌هایی همچون قراردادهای هوشمند، غیر‌متمرکز بودن و مقیاس‌پذیری، زیرساخت‌های لازم برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با عملکرد بالا را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این پلتفرم برای دستیابی به کارایی و مقیاس‌پذیری هرچه بیشتر از مکانیسم گواه اثبات اعتبار سهام (POSA) استفاده می‌کند. این مکانیسم به شبکه KCC اجازه می‌دهد محدودیت‌های شبکه‌های بلاکچینی مثل اتریوم را تا حد بسیار زیادی برطرف کند. شبکه KCC قصد دارد از کوین KCS به‌منظور پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، پاداش‌دهی به ولیدیتورها، مشارکت در حاکمیت شبکه و استیکینگ در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مبتنی‌ بر شبکه KCC استفاده کند. به‌نظر شما KCC تا چه حد در پیشبرد برنامه‌های خود به موفقیت می‌رسد و آیا می‌توان از آن به عنوان یکی از شبکه‌های مطرح بلاک چینی برای توسعه DAppها بهره برد؟

منبع
kcc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
27 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا