اخبار خارجی

بنیان‌گذار ترا: کاهش قیمت بیت کوین چه تاثیری بر استیبل کوین UST می‌گذارد؟

دو کوان (Do Kwon) در پادکست Unchained بیان کرده که معتقد است قیمت بیت کوین در بلندمدت، رشد چشمگیری خواهد داشت و نگران نوسان‌های کوتاه‌مدت نیست. وی همینطور به تاثیر این نوسان‌ها بر استیبل کوین UST می‌پردازد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دو کوان مدیرعامل شرکت ترافورم لبز (Terraform Labs) اذعان داشته است که سقوط قیمت بیت کوین بر ثبات استیبل کوین UST تاثیر منفی می‌گذارد، اما پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین افزایش یابد.

ترافورم لبز، نهاد توسعه‌دهنده بلاک چین ترا (LUNA) است. این شرکت در صدد خرید ۳ میلیارد دلار بیت کوین به عنوان ذخیره‌ و پشتوانه‌ای برای استیبل کوین UST است.

دو کوان طی مصاحبه خود در تاریخ ۲۹ مارس (۹فروردین) به بیان نظرات خود پرداخته است. در این مصاحبه از کوان این سوال پرسیده شد که هولد کردن مقدار زیادی بیت کوین چه تاثیرات کوتاه‌مدتی بر ثبات استیبل کوین UST می‌گذارد.

وی پاسخ داد، بدترین شرایط این است که بیت کوین خریده باشیم و ۶ ماه بعد شاهد سقوط قیمت آن باشیم. بدین ترتیب، این موضوع با کاهش شدید تقاضا برای استیبل کوین UST همراه خواهد شد که می‌توان آن را، تاثیر منفی محسوب کرد. هرچند، این شرایط باعث نگرانی او نیست. وی در این خصوص گفت:

من معتقدم که قیمت بیت کوین در بلندمدت افزایش می‌یابد و ذخایر و پشتوانه UST به حد کافی منسجم و مناسب است که کاهش تقاضا برای این استیبل کوین را جبران کند.

دو کوان به خریداری بیت کوین پرداخته است و بیت کوین‌های مذکور را به عنوان ۴۰٪ از وثیقه استیبل کوین UST، در خزانه ترا نگهداری می‌کند. تاکنون، ترا ۳۰،۷۲۷.۹ بیت کوین خریداری کرده و اخیرا، در تاریخ ۲۹ مارس، ۲۹۴۳ بیت کوین به دارایی خود افزوده است. بدین ترتیب، ترا به سومین دارنده بزرگ با بیشترین تعداد بیت کوین تبدیل شده است.

یکی از کاربران توییتر در تاریخ ۳۰ مارس اذعان داشته این که افزودن بیت کوین به خزانه ترا، تاثیر کاهش ناگهانی تقاضا برای استیبل کوین UST را تقلیل می‌دهد.

نظر یکی از کاربران توییتر بر قیمت استیبل کوین UST

یکی از اهداف دو کوان برای خزانه ترا که به اسم نگهبان بنیاد لونا (LFG) نیز شناخته می‌شود این است که ترا به بزرگترین دارنده بیت کوین تبدیل شود. به منظور کسب این جایگاه که در حال حاضر در اختیار شرکت مایکرواستراتژی است، دو کوان باید بیش از ۱۲۵,۰۵۱ بیت کوین جمع‌آوری کند.

دو کوان در ادامه مصاحبه بیان کرد که ترا یک راهکار لایه دوم برای شبکه بیت کوین است. وی اذعان کرد که با وجود ترا، شبکه بیت کوین دارای پلی است که می‌توان از آن در کاربردها و برنامه‌های مختلفی از DAO ها تا توکن‌های NFT و حوزه دیفای استفاده کرد.

مصاحبه دو کوان باعث شد که توجه جامعه کریپتو به اظهارنظرات وی جلب شود. یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم به اسم antiprosynthesis در واکنش به سخنان دو وون گفت آیا تمام نهادها و شرکت‌هایی که از بیت کوین برای پشتوانه استیبل کوین بهره می‌برند باید راهکار لایه دو به حساب آیند؟ وی گفت حتی من نیز معتقد نیستم که استانداردهای بیت کوین تا این حد تنزل یافته باشد.

ترا یک راهکار لایه دوم برای شبکه بیت کوین

راهکارهای لایه دوم به بلاک چین‌های لایه اول کمک می‌کنند تا مقیاس‌پذیری و سرعت انجام تراکنش‌های بلاک چین‌های مذکور افزایش یابد. این موضوع با انتقال تراکنش‌ها به شبکه جایگزین به منظور کاهش ازدحام محقق می‌شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا