مقالات عمومی

آیا قیمت بیت کوین رکورد بالاترین مقدار ثبت شده خود را خواهد شکست؟

قیمت بیت کوین عملکرد خوبی در ماه اکتبر داشت و در این ماه حدود ۳۲ درصد رشد کرد. بسیاری از افراد از این تغییرات قیمت بیت کوین متعجب شده‌اند اما در واقع، این تغییرات قیمت جای تعجب نیست و همه اینها به دلیل ویژگی‌های بنیادین این ارز دیجیتال بزرگ است که اینک تحکیم و تقویت شده‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به زودی شش ماه از هاوینگ بیت کوین می‌گذرد و تاریخ این ارز دیجیتال بزرگ نشان داده است که همواره بعد از گذشت این مدت زمان از فرآیند هاوینگ، حرکت صعودی شروع خواهد شد. در این نوشتار، ما به بیان دلایل و شواهدی برای شروع این حرکت صعودی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

هودل کردن بیت کوین بسیار اهمیت دارد

بیت کوین

شواهد نشان می‌دهد که اینک در مرحله جمع‌آوری بیت کوین هستیم و آمار نیز چنین چیزی را تایید می‌کنند. تعداد کوین‌های دست نخورده در کیف‌پول‌ها در یک سال گذشته افزایش پیدا کرده است و نگهداری باارزش‌ترین ارز‌ دیجیتال در صرافی‌ها و پلتفرم‌های مختلف نیز بسیار کاهش پیدا کرده است. اینها همگی موید این مطلب هستند که ما اینک در مرحله جمع‌آوری طلای دیجیتال هستیم.

بسیاری از مردم اینک به این ایده رسیده‌اند که بیت کوین انقلابی در زمینه پول است و آینده سیستم پولی جهان را تغییر خواهد داد. بسیاری از مخالفان این ارز دیجیتال بزرگ به نوسانات آن اشاره می‌کنند و این نوسانات را نکته‌ای منفی می‌دانند اما باید بگوییم که این نوسانات یکی از خصیصه‌های بیت کوین هستند و نباید این نوسانات را به عنوان خطا و اشکال تعبیر کرد.

در ارتباط با بیت کوین باید بهترین استراتژی را انتخاب کرد و به نکات زیر توجه نمود:

  • به طور منظم و ادواری اقدام به خرید ‌BTC کنید. برنامه‌های جالبی برای این منظور در دسترس هستند.
  • با استفاده از یکی از اپلیکیشن‌هایی که می‌خرید، انتقال خودکار بیت کوین خریده شده را به کیف پول سخت افزاری خود امکان‌پذیر کنید.
  • به نگهداری کوین‌های خود ادامه دهید و به نوسانات و اتفاقاتی که می‌افتد، توجه نکنید.
  • همواره مراحل بالا را تکرار کنید.

ورود شرکت‌های بزرگ و وارد شدن قیمت بیت کوین به یک حلقه بازخورد مثبت

بیت کوین

MicroStrategy یکی از شرکت‌های لیست شده توسط نزدک (NASDAQ)، بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره خزانه خود انتخاب کرده است و مدیر عامل این شرکت ابراز داشته که دو خرید گسترده BTC توسط این شرکت در ماه‌های آگوست و سپتامبر انجام شده است. سرمایه گذاری این شرکت در زمینه بیت کوین به حدود ۵۳۰ میلیون دلار می‌رسد.

MicroStrategy کار عاقلانه‌ای کرده است و در آینده شرکت‌های بیشتری وارد این فضا خواهند شد. Square نیز در اوایل اکتبر دقیقا همین کار را انجام داد و به زودی شاهد مسابقه شرکت‌های بزرگ برای خرید سلطان ارز‌های دیجیتال خواهیم بود و هیچ چیزی نمی‌تواند این مسابقه را متوقف کند. ورود پی پال به این عرصه محرکی بود که بیت کوین را وارد یک حلقه بازخورد مثبت کرد.

این حلقه بازخورد مثبت باعث رسیدن قیمت بیت کوین به قله‌های جدید خواهد شد

این حلقه بازخورد مثبت باعث رساندن قیمت پادشاه ارز‌های دیجیتال به قله‌های جدیدی در ماه‌های آینده خواهد شد. البته تاریخ دقیق آن را کسی نمی‌داند و تنها باید منتظر بود. تنها چیزی که به طور دقیق می‌توان پیش‌بینی کرد این است که قله‌های قیمتی جدید اجتناب‌ناپذیر خواهند بود و در آینده قطعا شاهد آنها خواهیم بود.

همه اعلانات مثبتی که در حول و حوش BTC مطرح است باعث جلب توجه‌ها به سمت آن می‌شود. اینک بسیاری از مردم متوجه شده‌اند که بیت کوین آمده است تا بماند و بیت کوین آن سیستم خطرناکی نیست که مورد سوء‌استفاده مجرمان قرار بگیرد؛ تبلیغاتی که مجریان سیستم حال حاضر جهان برای این ارز دیجیتال می‌کردند و می‌خواستند آن را لکه‌دار و تحقیر کنند. با افزایش یافتن توجه‌ها به نسبت این ارز دیجیتال بزرگ، نه تنها شرکت‌های بزرگ بلکه سرمایه‌گذاران موسساتی نیز وارد فضا می‌شوند و اقدام به خرید آن می‌کنند. مدرکی که صحت این ادعا را اثبات می‌کند این است که تعداد کاربران اولین رمزارز دنیا اینک به بیش از ۱۰۰ میلیون رسیده است.

افزایش تقاضا برای بیت کوین، در حالی که عرضه آن کاهش پیدا می‌کند

تقاضا برای پادشاه ارز‌های دیجیتال در حال افزایش است و این در حالی است که عرضه آن محدود به ۲۱ میلیون کوین است. این عرضه به مرور زمان کاهش هم پیدا می‌کند و این سیاستی است که در وایت پیپر این ارز دیجیتال بزرگ تعبیه شده است. با توجه به قانون عرضه و تقاضا متوجه می‌شویم که قیمت این ارز دیجیتال باید افزایش شدیدی داشته باشد.

افزایش قیمت بیتکوین منجر به افزایش نوسانات خواهد شد و این نوسانات سوژه رسانه‌ها خواهد شد. این افزایش توجه عملا بیت کوین را وارد حلقه بازخورد مثبتی خواهد کرد که قبلا مورد بحث قرار گرفت. بنابراین قیمت ۱۰۰ هزار دلار در پایان سال ۲۰۲۱ چیزی غریب و دور از ذهن نیست.

نتیجه‌گیری

اگر چرخه حال حاضر بیت کوین تکمیل شود و حرکت صعودی انجام شود، سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ احتمالا مرحله اصلاح خواهند بود و بعد از هاوینگ ۲۰۲۴، چرخه جدید آغاز خواهد شد. در این مدت، تقاضا برای بیت کوین همچنان افزایش پیدا خواهد کرد و با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی هم مرتب به چاپ پول می‌پردازند، تارگت‌های قیمتی جدید دور از ذهن نخواهد بود. اگر شما از افرادی هستید که بیت کوین دارید، با خیال راحت منتظر باشید و بدانید که روز‌های خوبی در انتظار شماست و اگر هم هنوز این ارز دیجیتال بزرگ را نخریده‌اید، برای خرید آن بعد از آموزش دیدن شتاب کنید تا یکی از موقعیت‌های خوب زندگی خود را از دست ندهید.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا