اخبار عمومی

بزرگترین بازار بورس جهان در صدد راه اندازی بازار آتی بیت کوین!

بورس بین قاره ای (ICE)، صاحب بازار بورس نیویورک (NYSE) اعلام کرده است که می‌خواهد قراردادهای آتی بیت کوین را در لیست خود قرار دهد و شرکت جدیدی را تشکیل دهد که بیت کوین را تبدیل به دارایی مالی اصلی کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ICE قراردادهای آتی بیت کوین راه اندازی می‌کند

ICE در روز جمعه اعلام کرد که با همکاری شرکت های معتبری نظیر مایکروسافت، استارباکس و BCG پلتفرم جدیدی با نام Bakkt توسعه داده است.

Bakkt با بازار آتی ICE و اتاق پردازش ادغام خواهد شد تا محصولات فیزیکی آتی بیت کوین که به صورت یک روزه ‌ارائه می‌شود را در لیست خود قرار دهد. این محصولات که در صف دریافت تاییدیه های قانونی می‌باشند تحت مدیریت ICE قرار گرفته و در ماه نوامبر عرضه خواهند شد.

از آنجاییکه ICE یکی از شرکت های بزرگ مالی است به عنوان متصدی برای نگهداری تمام دارایی ها در پلتفرم Bakkt انتخاب خواهد شد تا سرمایه گذاران سازمانی مانند شرکت های بازنشستگان، مالی و بیمه برای سرمایه گذاری در این کلاس دارایی کمتر تردید کنند. تحلیلگران و سایر افراد آگاه از چشم انداز سرمایه گذاری سازمانی همواره عدم وجود متصدی بزرگ و قانونی را دلیل اصلی دوری موسسات از بیت کوین دانسته اند.

کلی لئوفر مدیر عامل Bakkt بیان کرد که این پلتفرم طراحی شده است تا با بهبود بازده بیشتر، امنیت و کارایی به عنوان یک سکوی مقیاس پذیر برای شرکت های سازمانی، بازرگانان و مصرف کنندگان دارایی های دیجیتال عمل کند. ما در حال همکاری برای ایجاد یک پلتفرم باز هستیم. این پلتفرم کمک می‌کند تا پتانسیل تغییر پذیری دارایی دیجیتال در بازارهای جهانی و تجارت باز شود.

شرکت Bakkt که دیگر سرمایه گذاران او شامل شرکت M۱۲ مایکروسافت، فورترس، Susquehanna، پانترا کپیتال و کلکسی دیجیتال می‌باشد علاوه بر اکسچنج آتی بیت کوین، درصدد است که یک پلتفرم جامع باشد و کمک کند دارایی های دیجیتال تکامل یابند و به دارایی های مالی رایج تبدیل شوند.

جفری سی اسپرچر بنیانگذار، رییس و مدیرعامل بورس های قاره ای اعلام کرد:

با گرد هم آوردن زیرساخت های قانونی و متصل همراه با برنامه های مصرف کنندگان و شرکت های سازمانی دارایی های دیجیتال، هدف ما ایجاد اعتماد در طبقه این دارایی ها در مقیاس جهانی می‌باشد. این کار با ارائه سابقه بررسی ها و شفاف سازی به بازارهای قانونمند نشده قبلی امکان پذیر می باشد.

مسیر اصلی بیت کوین

اسپرچر و لئوفلر در مصاحبه ای در مورد برنامه های بلندپروازانه خود صحبت کردند و خاطر نشان کردند که این پلتفرم دفتر مرکزی چندگانه (آمنی بوس لجر) خود را دارد که بر روی بلاک چین بیت کوین عمل می کند و مانند شبکه لایتنینگ می‌باشد.

آنها تصور می‌کنند با کمک ICE بیت کوین می‌تواند تبدیل به یک ارز واقعی شود و به عنوان دارایی برای پرداخت های بین المللی انتخاب شود.

پس از اینکه دارایی های شرکت در اختیار ICE قرار گرفت، قادر خواهند بود تا با سازمان ها و تجارت های دیگری که به دفتر مرکزی  bakkt متصل اند، تراکنش های بدون سود انجام دهند. اسپرچر بیان کرد:

 بیت کوین گردش پول جهانی را به میزان بسیار زیادی آسان می‌کند و پتانسیل تبدیل شدن به اولین ارز جهانی را دارد.

Bakkt به دنبال راهی است که کاربرد بیت کوین را به عنوان یک ابزار پرداخت افزایش دهد. این خبر بیان می‌کند که استارباکس در تبدیل دارایی های مصرف کنندگان به دلار نقش مهمی دارد. این اقدام باعث می‌شود که مصرف کنندگان از دارایی های دیجیتال برای پرداخت در محل استارباکس استفاده کنند. ماریا اسمیت نایب رییس استارباکس گفت:

استارباکس به عنوان پرچمدار خرده فروش ها نقش محوری در توسعه برنامه های قانونی مورد اعتماد و عملی برای مصرف کنندگان خواهد داشت تا آنها برای استفاده از خدمات استارباکس بتوانند دارایی های دیجیتال خود را به دلار تبدیل کنند. استارباکس به عنوان یک موسسه پیشرو در پرداخت های موبایلی (Mobile Pay ) و با داشتن ۱۵ میلیون کاربر، متعهد به ایجاد نوآوری در توسعه روش های پرداخت برای مشتریان می‌باشد.

در حالی که ICE معتقد است می‌تواند جریان بیت کوین را در دست بگیرد، هم چنین بیان می‌کند که این واقعیت احتمالا شباهتی به دیدگاه آنارشیستی-کریپتویی کاربران اولیه‌ی ارز دیجیتال ندارد. اسپرچر تصریح کرد:

بیت کوین به عنوان یک ایده آشوبی و سرکش نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد. ارزهای دیجیتال برای تکامل باید بر روی زیرساخت های معتبر اجرا شوند. ارزهای دیجیتال به اعتماد و قوانینی نیاز دارند که سال های زیادی است وارد سیستم مالی جامعه ما شده است. این ارزها به اعتمادی نظیر بیگ بورد نیاز دارند.

چند ساعت پس از این بیانیه قیمت بیت کوین افزایش یافت و قیمت آن پس از چند روز کاهش و رسیدن به ۷۲۸۲ دلار، به ۷۵۰۳ دلار رسید.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا