متوسط استخراج

5 مزرعه ماینینگ (mining farm) بزرگ دنیا

ماینینگ از زمان ظهور ارزهای دیجیتال، به صنعت مولتی میلیون دلاری تبدیل شده اند. در حال حاضر در دنیا چندین مزرعه (farm) و ریگ (rig) برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد. در این مقاله می خواهیم پنج مزرعه بزرگ ماینینگ دنیا را به شما معرفی کنیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

درحالی که بعضی از ارزهای دیجیتالی سعی در فاصله گرفتن از استخراج دارند، این صنعت همچنان بخش عمده ای از ارز دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین می باشد و سخت افزارهای قدرتمندی در سراسر جهان با تمرکز بر کسب درآمد از این طریق ایجاد می شوند.

ایجاد یک مزرعه ماینینگ شاید به نظر مجذوب کننده باشد و به مقدار بیت کوین درآمده بیارزد، اما به این سادگی هم نیست. صاحبان سخت افزارهای استخراج باید هنگام ایجاد ریگ، اندازه، هزینه تجهیزات، هزینه عملیات استخراج و مصرف برق را لحاظ کنند. تجهیزات ماینینگ گران قیمت هستند و هزینه برق مصرفی سخت افزار بالاست. از طرفی خنک سازی این تجهیزات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که تجهیزات نباید بیش از حد داغ شوند.

این کار به هیچ‌وجه آسان نمی‌باشد اما اگر به درستی انجام شود نتایج قابل قبولی خواهند داشت. در این مقاله به بررسی بزرگترین مزرعه‌های استخراج، محل قرارگیری و قابلیت آن ها خواهیم پرداخت.

مسکو، روسیه

در مزارع روسیه ماهانه حدود ۶۰۰ بیت کوین استخراج می شود و این کشور را تبدیل به قدرتمند ترین کشور دنیا در صنعت ماینینگ کرده است. روسیه همچنین برخی از بزرگ ترین سخت افزارهای ماینینگ را دارد و هر روز تقریبا ۲۰ بیت کوین بدست می آورد.

با توجه به مسائل امنیتی و قانونی که ممکن است پیش آید و از آنجایی که صاحبان ماینینگ قادر به تغییر اسم یا محل ریگ‌های خود نخواهند بود، محل دقیق این مزرعه ماینینگ مشخص نمی‌باشد و تنها می‌دانیم که بزرگترین مزرعه این کشور، نزدیک مسکو قرار دارد.

این مزرعه مخصوص، هش ریتی حدود ۳۸ PH در ثانیه دارد. این ارقام کاملا امکان پذیر است زیرا طی خبرهای منتشر شده حدود ۳۰۰۰ اسیک Antminer S۹ برای ماینینگ استفاده می‌کند. ظرفیت مصرف برق این مزرعه حدود ۴۵۰۰۰ کیلووات در ساعت می‌باشد و هزینه برق بالایی به میزان ۶.۵ میلیون روبل (۱۰۳۴۲۴.۲۹ دلار) خواهد داشت.

لینتال، سوئد

برخلاف مزرعه مسکو، مالک این مزرعه شناخته شده است و عملیات ریگ آنها مشخص است. گویدو رودالفی پس از پی بردن به اینکه اگر بخواهد سخت افزار موثری به کار بیاندازد هزینه زیادی باید بپردازد، سخت افزارهای خود را از زوریخ خارج کرد. مزرعه خود را در لینتال بنا نهاد و برای این کار، یکی از دهکده‌های اروپایی را به دلیل هزینه کمتر برق مصرفی انتخاب کرد.

مزرعه او در ساختمان یک کارخانه راه اندازی شده است و بزرگترین مزرعه ماینینگ در سوئد می باشد. رودالفی همچنان باید مشکلات خنک کردن پردازنده‌های خود را حل کند. اما علی رغم تمام مشکلات موجود در زمینه ماینینگ، خوشبینانه است بگوییم استخراج بیت کوین ارزش این اقدامات را دارد.

دالیان، چین

مزرعه ماینینگ که در شهر آسیایی دالیان قرار دارد، هر ماه ۷۵۰ بیت کوین کش استخراج می‌کند و هش ریت آن حدود ۳۶۰۰۰۰ TH است که این مقدار، ۳ درصد از کل شبکه بیت کوین را در برمی گیرد.

تولید ماینرهای اسیک (ASIC) در چین، ماینینگ را نسبتا محبوب کرده است. این ماینرها باعث ارزان شدن تجهیزات شده و دریافت کوین را بسیار آسان می کند. دلیل دیگری که کشور چین را برای ماینینگ محبوب کرده است، هزینه معقول برق مصرفی می‌باشد. دولت چین نه تنها اجازه می دهد که ماینینگ انجام شود، بلکه با کاهش هزینه های برق برای مزرعه‌های ماینینگ، افراد را به این کار تشویق می کند.

به دلیل وجود عوامل جذاب، دالیان تبدیل به شهر استخراج ارز دیجیتال و مرکز صنعت ماینینگ در چین شده است. این مرکز شامل سخت افزار سه طبقه ای است که به طور خاص برای بهینه کردن فرآیند ماینینگ ساخته شده است.

ریکیاویک، ایسلند

مزرعه ایسلند جز بزرگترین مزارع ماینینگ دنیاست. شرکت ماینینگ جنسیس پس از جابه جایی از بوسنی و چین در حال حاضر دارای مزرعه هایی در سراسر ایسلند و کانادا می‌باشد. این دو کشور از سردترین کشورهای جهان می باشند و این شرایط کمک می‌کند که گرمای آزاد شده از فرآیند ماینینگ کاهش یابد.

اگرچه اطلاعات آن رسما فاش نشده است، فرض می‌شود که این شرکت در کل کشورهای اسکاندیناوی با توجه به اندازه و ظرفیت، بیشترین میزان برق را مصرف می کند. با هش ریت ۱۰۰۰ GH، این مقدار دور از ذهن نمی‌باشد. موسسان این مزرعه ماینینگ احتمالا خوشنود می باشند. زیرا دو کشوری را برگزیده‌اند که مانند چین هزینه برق معقولی دارند.

واشنگتن، امریکا

دیوید کارلسون موسس بزرگترین مزرعه ماینینگ آمریکا به اسم گیگاوات GigaWatt، احتمالا مکان غیر معمولی را برای راه اندازی ریگ ماینینگ خود در سال ۲۰۱۲ انتخاب کرده است. اما به نظر می رسد ایده او جواب داده و وی به یکی از مهمترین افراد این صنعت تبدیل شده است.

کارلسون ابتدا متخصص نرم افزار بود. حرفه ماینینگ را از زیرزمین خود آغاز کرد و شرکت خود را مگابیگ‌پاور نامگذاری کرد. ظاهرا تغییر اسم و تغییر مکان تصمیم درستی برای او بوده است، زیرا وی توانست تنها در دوازده ماه، شرکت گیگاوات را به یک تجارت چندین میلیون دلاری تبدیل کند. اکنون مکان مزرعه ماینینگ وی نامشخص است تا از مشکلاتی که دولت ممکن است ایجاد کند دور بماند. فقط می دانیم که مزرعه ماینینگ وی در انباری قرار دارد که در گذشته برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می گرفت.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا