اخبار اتریوم

آیا اتریوم جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر را پس می گیرد؟

درست همانطور که ریپل (XRP) در ماه نوامبر از اتریوم پیشی گرفت، در حال حاضر اتریوم عملکرد خوبی داشته و ارزش بازار آن به ریپل نزدیک شده است.

بازار ارز دیجیتال در روز شنبه ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافت و طی چند ساعت ارزش کلی بازار کریپتو از ۱۲۰ به ۱۳۰ میلیارد دلار رسید. برخی از ارزهای دیجیتال در این دوره عملکرد خوبی داشتند و یکی از توکن هایی که با افزایش ارزش روبرو‌ شد اتریوم بود.

جمعه گذشته قیمت اتریوم طی چند ساعت رشد ۱۷ درصدی داشت و از ۱۱۶ به ۱۳۵ دلار افزایش یافت. اتریوم توانست این افزایش ارزش را حفظ کند درحالی که سایر آلتکوین ها به شرایط قبل برگشتند.

در حال حاضر اتریوم با قیمت ۱۳۶ دلار معامله می‌شود درحالی که در روز گذشته به قیمت ۱۴۶ دلار نیز رسیده بود. اگرچه این سطح قیمت برای این ارز دیجیتال که بیشتر ماه های سال را با قیمت بیش از ۵۰۰ دلار پشت سرگذاشته بود سطح کمی به حساب می‌آید، با این حال اتریوم توانست فاصله خود را با جایگاه دومین ارز دیجیتال بازار یعنی ریپل کم کند و در صدد پس گیری جایگاه خود باشد.

در مقابل، توکن ریپل اخیرا عملکرد ضعیفی داشته است. توکن ریپل (XRP) در پامپ روز گذشته فقط ۸ درصد افزایش قیمت داشت که این مقدار کمتر از نیمی از رشد اتریوم است. قیمت توکن ریپل (XRP) از ۰.۳۴۳ به ۰.۳۷۷ دلار رسید و قبل از کاهش قیمت امروز در این موقعیت باقی ماند. در حال حاضر توکن XRP با کاهش ۱.۷ درصدی به قیمت ۰.۳۶۳ دلار معامله می‌شود.

در زمان تهیه این خبر، فاصله ارزش بازار اتریوم و ریپل ۵۷۰ میلیون دلار است و از فاصله ۳ میلیارد دلار چند هفته قبل کاهش چشمگیری داشته است. ارزش بازار ریپل (XRP) در حال حاضر ۱۴.۷۶ میلیارد دلار و اتریوم ۱۴.۱۹ میلیارد دلار است. اگر اوضاع به همین منوال پیش رود تغییر جایگاه این دو توکن به زودی رخ می‌دهد.

رقابت دیگر بین EOS در رده پنجم و استلار در رده ششم در جریان است. این دو توکن طی چند هفته گذشته و با وجود نوسان ها چندین بار از یکدیگر پیشی گرفتند. توکن EOS در حال حاضر با ۲.۸ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۲.۶۵ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن ۲.۶۱ میلیارد دلار است. توکن استلار (XLM) نیز با کاهش ۳.۱ درصدی به قیمت ۰.۱۱۴ دلار و ارزش بازار ۲.۱۹ میلیارد دلار رسیده است.

در رده های پایین تر نیز توکن های لایت کوین و تتر در رده های هفتم و هشتم با یکدیگر در رقابت اند. ارزش بازار تتر ۲.۰۷ میلیارد دلار است. این توکن طی چند هفته گذشته و با دامپ تمام ارزهای دیجیتال دیگر به رده پنجم نیز رسیده بود. لایت کوین نیز با کاهش ۳ درصدی و ارزش بازار ۱.۸۳ میلیارد دلار در حال حاضر در رده هشتم است.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا