اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

۲ گروهی که در زمان افت قیمت‌های ارز دیجیتال سود می‌کنند!

رکود اقتصادی ممکن است برخی از شرکت های تجاری را ورشکسته  و عده ای را ثروتمند ‌کند. هنگامی که بازار ارز دیجیتال پر نوسان است، افراد زیادی تمام دارایی خود را از دست خواهند داد. اما برخی از شرکت ها در این دوران درآمد و سود دهی دارند که ما آنها را به دو دسته زیر تقسیم می‌کنیم: 

آنچه در این مطلب می‌خوانید

اکسچنج ها

 اکسچنج ها همواره در حال کسب سود می‌باشند. چه اکسچنج هایی  مانند بایننس که برای تراکنش های داخلی آنها باید کارمزد پرداخت کرد و یا اکسچنج هایی مانند کابین هود که تراکنش های داخلی آنها کارمزدی ندارد.

اکسچنج هایی که برای تراکنش های داخلی کارمزد می‌گیرند، سعی در ایجاد یک حجم مبادلاتی در پلتفرم خود دارند که این کار را با استفاده از سود حاصل از کارمزد واریز و برداشت انجام می‌دهند.

اکسچنج بایننس در ۱۵ آوریل ۲۰۱۸  وقتی ۲ درصد از درآمد خود را برای سوزاندن ۲ میلیون توکن BNB استفاده کرد، آمارها حاکی از سوددهی این اکسچنج بود. پس از سوزاندن ۹۸۶ هزار توکن  BNB در اکتبر ۲۰۱۷ و ۱ میلیون توکن BNB در ژانویه ۲۰۱۸  ارزش این اکسچنج بررسی شد و مشخص شد سود بسیار زیادی حاصل شده است که نه به ارزش بازار، بلکه به حجم مبادلات در آن پلتفرم بستگی دارد.

در اکسچنج هایی که تراکنش های بدون کارمزد دارند، سعی در افزایش تعداد کاربران و مبادله کنندگان (تریدرها) دارند. افزایش تقاضا افزایش قیمت نیز به همراه خواهد داشت.

ماینرها و بنیان‌گذاران 

 بسیاری از افراد گمان می‌کنند که ارزش بازار کوین ها مستقیما بر درآمد موسسان بلاک چین، نظیر ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)  بنیانگذار اتریوم، تاثیر می‌گذارد. البته در سیستم غیرمتمرکز و بلاک چین، بعد از ایجاد یک بلاک چین، بنیان‌گذار آن دخالت و مدیریتی روی بحث مالی شبکه نخواهد داشت. اما به هرحال این افراد می‌توانند درآمد های زیادی از طریق شهرت به دست آمده، داشته باشند.

اگرچه قیمت ارز دیجیتال ممکن است کاهش یابد اما ماینرها درآمدها را از کارمزدهای تراکنش هایی که تایید می کنند به دست می آورند.  آنها در دوره افت قیمت‌ها کوین های خود را ذخیره می‌کنند تا بعدها نیز بتوانند در الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) برای کسب درآمد از آنها استفاده می‌کنند.

با توجه به این دو ابزار، این دو‌ گروه صرف نظر از شیب نزولی بازار ، همواره درآمد کسب می‌کنند. آیا شما هم جز این گروه‌ها هستید؟ نظر خود را با در میان بگذارید

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا