اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

آوه قصد توقف وام‌دهی اتریوم را دارد؛ رای‌گیری انجام می‌شود

آوه (Aave) رای‌گیری را برگزار کرده است که اعضای جامعه آن باید در خصوص پروپوزال متوقف کردن امکان وام‌دهی اتریوم در این پلتفرم تا پس از به‌روزرسانی مرج رای دهند. آوه معتقد است که به دلیل هاردفورک بحث برانگیز اتریوم اثبات کار (ETHPoW) در فرآیند مرج اتریوم، این پلتفرم دیفای ممکن است با خطراتی مواجه شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گیپ، پروتکل وام دهی و وام گیری آوه پروپوزال «توقف موقت امکان وام‌دهی اتریوم» را تا پایان زمان به‌روزرسانی مرج معرفی کرده است. رای‌گیری در خصوص این پروپوزال از امروز ۳۰ آگوست (۸ شهریور) آغاز شده و در تاریخ ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور) پایان می‌یابد.

در جریان مرج اتریوم، به هر کاربر معادل ETH موجود در کیف پول خود، از کوین‌های زنجیره‌های فورک شده از جمله ETHW داده می‌شود. این موضوع این انگیزه را در کاربران ایجاد می‌کند تا با وام گرفتن اتر قبل از وقوع مرج به گسب سود از این راه روی بیاورند. این قضیه باعث می‌شود که استخرهای نقدینگی اتر در پلتفرم‌های وام‌دهی مانند آوه خالی شود و این پلتفرم‌ها را با مشکل مواجه کند. در نتیجه، متوقف کردن وام‌دهی اتریوم در این پروتکل می‌تواند خطرات مذکور را کاهش دهد.

کاربران با وام گیری اتر قبل از عرضه مرج، می‌توانند از توکن ETHW (اتریوم مبتنی بر گواه اثبات کار) به نفع خود بهره ببرند. بنابراین، این موضوع می‌تواند خطرات ناشی از استفاده زیاد از اتر قبل از مرج را ایجاد کند.

علاوه بر این، افزایش وام گیری اتریوم می‌تواند از طریق وام گیری بازگشتی اتفاق بیفتد. سرمایه‌گذاران دیفای اتر خود را سهام‌گذاری کرده و توکن stETH دریافت می‌کنند. سپس توکن stETH را به عنوان وثیقه در پروتکل‌های وام دهی نظیر آوه واریز می‌کنند تا بتوانند اتر بیشتری وام گرفته و توکن stETH بیشتر دریافت کنند و این چرخه به همین شکل ادامه می‌یابد. در حال حاضر، تقریبا ۹۰۷ میلیون دلار توکن stETH به عنوان وثیقه برای وام‌های اتر در آوه واریز شده است.

این موضوع می‌تواند باعث شود که کاربران از وضعیت‌های معاملاتی خود خارج شوند و بدین ترتیب، ارزش یک به یک stETH و اتر از بین برود. بنابراین، خطر لیکویید شدن وضعیت‌های معاملاتی در بازار کریپتو افزایش می‌یابد.

در این رای‌گیری هم‌چنین گزینه پرداخت ۶۰ توکن AAVE از خزانه آوه به MakerDAO در هر پروسه وام‌دهی پیشنهاد شده است. این موضوع از حضور واسطه‌ها در این پروپوزال جلوگیری می‌کند.

اسنپ‌شات رای‌گیری ۴ گزینه را در دسترس جامعه آوه قرار می‌دهد. این گزینه‌ها عبارتند از متوقف کردن موقت وام گیری اتر و پرداخت ۶۰ توکن AAVE، متوقف کردن موقت وام گیری اتریوم و تصمیم‌گیری در خصوص پرداخت در پروپوزال مجزا، عدم متوقف کردن وام گیری اتر و عدم شرکت در رای‌گیری. 

منبع
coingape

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا