اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

مرگ آلتکوین ها زیر پای بیت کوین!

هرکسی که با بازار ارز دیجیتال آشنا نباشد و قیمت بیت کوین را صرفا در روزنامه های صبح مطالعه کند، اینطور در نظر می‌گیرد که سرمایه گذاران این حوزه هفته خوبی را پشت سر گذاشته اند. بیت کوین طی یک هفته حدود ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته و ارزش آن به ۷۴۰۰ دلار رسیده است. اما نکته قابل توجه است که افزایش قیمت اخیر بیت کوین جدا از آشفتگی های بازار کریپتو می‌باشد. بسیاری از آلتکوین ها شرایط مشابهی با بیت کوین نداشته‌اند.

هفته گذشته برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال هفته متلاطمی بوده است. در حالی که بیت کوین افزایش قیمت داشته است، آلتکوین ها با کاهش قیمت شدیدی روبه‌رو بوده‌اند، حجم مبادلات آنها کم بوده است و دارندگان آنها امید چندانی به افزایش ارزش این ارزهای دیجیتال نداشته‌اند. با سقوط و کاهش سطوح پشتیبانی و شکسته شدن رکورد حداقل قیمت، گروه های تریدینگ تلگرام با مطالب تمسخرآمیز پر شد. آمارها و جدول های هفتگی که در آنها می‌توان سود و ضررها را به تفکیک مشاهده کرد، از وضعیت حال حاضر آلتکوین ها چشم پوشی نکردند. با نگاهی به آمارهای ماهانه حتی می‌توان تصویر دقیق تری از این وضعیت دریافت کرد. علاوه بر بیت کوین، استلار و کاردانو که در حال ورود به کوین بیس می باشند، وضعیت مناسبی دارند. از طرف دیگر می توان گفت که تقریبا تمام ارزهای دیگر شاهد کاهش ارزش تا نصف قیمت قبلی خود بوده‌اند.

در حال حاضر بیت کوین حدود ۴۵ درصد بازار ارز دیجیتال را در دست دارد که بیشترین مقدار از ماه آوریل می‌باشد. بخشی از این تحول قیمت بیت کوین به دلیل تایید صندوق ETF توسط SEC می باشد. آمارها نشان می دهند که هنگامی که ارزش بیت کوین افزایش می‌یابد، سایر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت روبه‌رو می‌شوند. در حالی که این موضوع را می‌توان دلیل کاهش ارزش ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته دانست، اما هم چنان کاهش قیمت اکثر دارایی های دیجیتال از ابتدای سال جاری را توضیح نمی‌دهد. بیت کوین نسبت به بالاترین قیمت خود، ۶۳ درصد کاهش قیمت داشته است. این آمار نسبت به کاهش قیمت و ضرر سایر ارزهای دیجیتال مهم تقریبا ناچیز است.

10 کوین برتر

ترون و ریپل از بیشترین قیمت خود ۸۸ درصد، کاردانو ۸۷ درصد و دش ۸۵ درصد کاهش قیمت داشته اند. از فوران فروشی که در ماه ژانویه رخ داد و بازار متقاعد شده بود که آلتکوین به روند صعودی خود ادامه داده و در این حالت باقی می‌ماند، اوضاع کاملا تغییر کرده است. در آن زمان بسیاری از فعالان این حوزه بیان کرده بودند، بسیاری از افرادی که سرمایه گذاری زیادی کرده اند درک درستی از مفاهیم این بازار ندارند. سرمایه گذاران به جای توجه به تکنولوژی و ارزش ذاتی هر کوین، قیمت کوین ها را مد نظر قرار داده‌اند.

سقوط ارزش آلتکوین هایی نظیر ریپل، آیوتا و ترون را که ابتدای سال جاری رخ داد و در رسانه ها بسیار خبر ساز شد، می‌توان به سرمایه گذارهای مبتدی مربوط دانست که به محض شروع بازار نزولی (خرسی) از کاهش قیمت دارایی های خود ترسیدند و اقدام به فروش این دارایی ها کردند. افزایش قیمت بیت کوین در هفته های اخیر و ناتوانی آلتکوین ها در رقابت با بیت کوین، تقصیر سرمایه گذارانی است که از ماندن در این بازار ترسیدند. هنگامی که بیت کوین در بالاترین قیمت خود قرار داشت، این شرکت ها درصدد خرید آن نبودند، بلکه اکنون و پس از اینکه فرصت خرید بیت کوین را در اوایل حضورش از دست داده بودند به فکر خرید آن افتاده اند. هرچند به نظر می رسد هیچ کدام از آن ها تمایلی به آلتکوین ها ندارند، هرچند که بسیاری از این کوین‌ها با کاهش قیمت ۵ برابری مبادله می‌شوند.

به نظر شما آیا آلتکوین هایی نظیر ریپل و آیوتا با احیای بازار کریپتو به بیشترین قیمت خود برگشته و یا حتی از آن عبور می‌کنند؟

منبع
bitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا