اخبار بیت کویناخبار عمومی

تحلیلگر مطرح: اصلاح قیمت بیت کوین طولانی خواهد بود

تحلیلگر مطرحی با نام پیتر برنت (Peter Brandt) در اظهارنظری اعلام کرد بیت کوین برای اینکه به سقف قیمتی جدیدی دست پیدا کند به زمان احتیاج دارد و سرمایه‌گذاران نباید انتظار داشته باشند که به سرعت به سودهای نجومی دست پیدا کنند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، پیتر برنت روز جمعه در توییتی اعلام کرد اصلاح قیمت بیت کوین ممکن است طولانی شود. او با اشتراک گذاشتن نمودار زیر اشاره کرد تحلیلگرانی که مدام از افزایش‌های نجومی قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه سخن می‌گویند، موجب زیان سرمایه‌گذاران خواهند شد.

این تحلیلگر به خاطر پیش‌بینی شروع بازار نزولی قبلی در اوایل سال ۲۰۱۸، شناخته می‌شود. وی قبلاً نیز در توییتر خاطرنشان کرده است که پایان روند پیشرفت پارابولیک بیت کوین معمولا به کاهش بیش از ۸۰٪ قیمت منجر می‌شود. برنت در دی ماه سال جاری نیز گفته بود که بیت کوین از روند پارابولیک خود خارج شده است.

نمودار چرخه‌های زمانی بیت کوین برای زدن سقف قیمتی جدید
نمودار چرخه‌های زمانی بیت کوین برای زدن سقف قیمتی جدید

همانطور که از نمودار بالا مشخص است هربار که یک روند صعودی بیت کوین به اتمام رسیده است، بین ۲۱ تا ۴۰ ماه طول کشیده است تا به سقف قیمتی جدیدی دست پیدا کند. او در ادامه افزود هولدرهای بلند مدت بیت کوین راه فرسایشی را پیش رو دارند اما در نهایت به خواسته خود خواهند رسید.

خرید و هولد BTC باعث می‌شود ریزش‌های قیمتی مقطعی تاثیری در دارایی ما نداشته باشند مگر آنکه روزی حباب قیمتی بیت کوین از بین رود که در حال حاضر موضوع صحبت ما نیست. صحبت من این است هیاهوهای این فضا، صبر مردم را برای نگهداری طولانی مدت بیت کوین از بین خواهد برد. بنابرین ما باید به مردم هشدار دهیم که انتظار دریافت سود نجومی در یک شب را نداشته باشند.

مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی و از سرمایه‌گذاران بیت کوین در اظهار نظری مشابه نظر پیتر برنت را تایید کرد:

بیت کوین بیشتر شبیه به مسابقه دو ماراتن است تا مسابقه دو سرعت.

احساسات کنونی حاکم بر بازار

به صورت سنتی بازار رمزارزها برای سرمایه‌گذاران به منظور تنوع دادن به سبد پرتفو و مقابله با اثرات تورمی مورد استفاده قرار می‌گرفت و در این میان پذیرش‌های گسترده رمزارزها و برگزاری رویدادها حکم انگیزه برای سرمایه‌گذاری را دارد.

این در حالی است که در هفته‌های اخیر زمزمه حمله روسیه به اوکراین موجب تلاطم در بازارهای مالی دنیا شده است. کما اینکه قیمت بیت کوین دوباره به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار کشیده شده است و شاخص S&P 500 به صورت جدی کاهش یافته است و در طرف دیگر طلا به اوج قیمت خود در ۸ ماه گذشته رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد قیمت بیت کوین در شرایط ناآرامی بازارهای مالی، همبستگی زیادی با بازار سهام S&P پیدا کرده است.

واقعیت این است که ماه فوریه (بهمن) احساسات مثبتی را در بازار رمز ارزها ایجاد کرده بود اما ریزش قیمت بیت کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار دوباره احساسات حاکم بر بازار را به ناحیه منفی برده است و می‌توان این‌گونه برداشت کرد که موجب ناامیدی دوباره سرما‌یه‌گذاران شده است. شاخص وزن‌دار احساسات (خط بنفش) در نمودار زیر گویای این مطلب است.

نمودار قیمت بیت کوین همراه با شاخص وزن‌دار احساسات
نمودار قیمت بیت کوین همراه با شاخص وزن‌دار احساسات

در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین برابر ۳۸,۲۰۰ دلار است که نسبت به روز گذشته کاهش ۴.۷٪ را تجربه کرده است.

منبع
dailyhodlambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا