اخبار عمومیاخبار آلتکوین

صرافی FTX جابجایی آلت کوین‌های خود را شروع کرد؛ آیا دامپ جدیدی در راه است؟

داده‌های موجود نشان می‌دهد کیف پول‌ مرتبط با صرافی FTX در چند روز گذشته فعال شده‌ و حدود ۱۰ میلیون دلار از آلت کوین‌های مختلف، از جمله چین لینک (LINK) و سوشی سواپ (SUSHI) را جابه‌جا کرده‌ است. در مورد این جابجایی گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده که هنوز صحت آنها مورد تایید قرار نگرفته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین‌گیپ، صرافی FTX در حال تسویه حساب با طلبکاران خود است و این جابه‌جایی می‌تواند به همین منظور باشد. طبق اطلاعات موجود، FTX آلت کوین‌های مختلفی از جمله چین لینک، توکن «MATH» و حتی توکن بومی خود یعنی FTT را که همگی در پل ورم هول (Wormhole) قرار دارند، جابه‌جا کرده است. البته برخی دیگر از این جابه‌جایی‌ها با استفاده از شبکه‌های میان‌زنجیره‌ای دیگری انجام شده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم وو بلاکچین (Wu Blockchain)، صرافی FTX علاوه بر چین لینک توکن‌های سوشی سواپ، ترا (LUNA) و یرن فایننس (YFI) را هم جابه‌جا کرده است. این پلتفرم در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) گفته است:

آدرس «6b4aypBhH337qSzzkbeoHWzTLt4DjG2aG8GkrrTQJfQA» در بلاکچین سولانا که به عنوان کیف پول سرد صرافی FTX شناخته می‌شود، در حال انتقال توکن‌های خود است. این کیف پول توکن‌هایی مثل چین لینک، سوشی سواپ، ترا و یرن فایننس را با استفاده از پل‌هایی مثل ورم هول از شبکه سولانا به شبکه اتریوم منتقل کرده است.

توییت وو بلاکچین – منبع: ایکس

وو بلاکچین تاکید کرد که جابه‌جایی‌های مذکور از ۳۱ آگوست (۹ شهریور) آغاز شده است و حجم آن‌ها به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد. داده‌های پلتفرم آرکهام (Arkham) نیز نشان می‌دهد صرافی FTX در حال حاضر بیشتر از ۶۷۵ میلیون دلار رمزارز دارد و توکن FTT بیشترین ذخایر آن را (۲۵۹.۶۵ میلیون دلار) تشکیل می‌دهد. این صرافی ۱۰۰.۵۷ میلیون دلار بیت کوین (BTC) هم خریداری کرده است که دومین رمزارز بزرگ موجود در ذخایر آن محسوب می‌شود.

از سوی دیگر، حساب کاربری «Rho Rider» در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) به این جابجایی با دید شک و تردید نگاه کرده و احتمال یک دامپ جدید را مطرح کرده است:

آدرس سولانای FTX با بیشتر از ۱.۵ میلیارد دلار سولانا، شت‌ کوین‌های مبتنی بر استاندارد SPL و رپد بیت کوین جابه‌جایی توکن‌هایش را آغاز کرده و احتمالا آماده دامپ و فروش است.
۲۰۰ میلیون دلار رپد بیت کوین روی شبکه سولانا هم جزئی از دارایی‌های آن است.

توییت Rho Rider – منبع: ایکس

صرافی FTX چه آلت کوین‌های دیگری دارد؟

گزارش‌های پلتفرم آرکهام نشان می‌دهد صرافی FTX حدود ۱۷.۳۰ میلیون دلار اتریوم (ETH) نیز هولد کرده است. در نتیجه، ETH هفتمین رمزارز بزرگ ذخیره‌شده توسط آن محسوب می‌شود و توکن‌های چین لینک، سوشی سواپ، ترا و یرن فایننس بخش کوچکی از ذخایر آن را تشکیل می‌دهند.

FTX بعد از سقوط غیرمنتظره خود به شدت تلاش کرده است دوباره احیا شود. بعضی از فعالان بازار کریپتو فکر می‌کنند انتقال توکن‌های مذکور به همین خاطر انجام شده است؛ چرا که مشتریان بی‌شماری سرمایه خود را در این صرافی از دست داده‌اند. با این حال، به اعتقاد برخی از فعالان بازار کریپتو راه‌اندازی مجدد FTX با یک اسم جدید ممکن است بعضی از قربانیان آن را نجات دهد.

شایان ذکر است صرافی FTX چند وقت پیش مدیریت توکن‌های خود را به شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) سپرده بود تا در فروش و مدیریت ذخایر آن با این پلتفرم همکاری کند. به همین خاطر، در بین فعالان بازار کریپتو این سوال مطرح شده است که آیا جابه‌جایی‌های مذکور به حساب‌های کنترل‌شده توسط گلکسی دیجیتال یا کیف پول‌های مرتبط با آن ارتباطی دارد یا خیر.

در هر صورت، فرآیند انتقال آلت کوین‌های مذکور فعلا آغاز شده و FTX هنوز تصمیم خود برای فروش آن‌ها را به صورت رسمی تایید نکرده است. این صرافی حتی ممکن است تمام دارایی‌هایش را به صورت هم‌زمان و یک جا نفروشد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا