متوسط مقالات عمومی

۵ ارز دیجیتال هوش مصنوعی برتر در سال ۲۰۲۳

هوش مصنوعی اخیرا بسیار خبرساز شده است و در اکثر این خبرها نام OpenAI و Chatgpt به گوش می‌رسد. عامل اصلی محبوبیت AI، توانایی آن در حل مشکلات پیچیده به روش‌های نوین و کمک به انسان‌ها در این زمینه است. هوش مصنوعی به ما کمک می‌کند که با استفاده موثر از داده‌ها بهتر تصمیم‌گیری کنیم. با توجه به سرمایه‌گذاری‌ اخیر غول‌های سیلیکون ولی در هوش مصنوعی (مثل حمایت مایکروسافت از OpenAI یا سرمایه‌گذاری گوگل در آنتروپیک)، این فناوری ماندگار و بلندمدت خواهد بود. ترکیب هوش مصنوعی و تکنولوژی بلاک چین، دنیایی از فرصت‌های جدید را به روی هر دو حوزه و کاربران آن‌ها باز می‌کند. در این مقاله از میهن بلاکچین، با ۵ ارز دیجیتال هوش مصنوعی برتر آشنا می‌شوید که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ پتانسیل رشد خوبی را از خود نشان دهند.

این مقاله صرفا معرفی توکن‌های هوش مصنوعی برتر است و به هیچ عنوان نباید توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شود.

معرفی ۵ ارز دیجیتال هوش مصنوعی برتر

۵ ارز دیجیتال هوش مصنوعی برتر
منبع: beincrypto.com

توکن‌های هوش مصنوعی با شروع سال ۲۰۲۳ بسیار محبوب شده‌اند. ارز دیجیتال AI تفاوت‌هایی با رمزارزهای دیگر دارد که مهم‌‌ترین آن‌ها در کاربرد است. کوین‌های هوش مصنوعی معمولا دارای یک پلتفرم AI هستند که امکان ساخت و استفاده از برنامه‌های هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کنند. یعنی کاربران می‌توانند الگوریتم‌های پیشرفته‌‌ای‌ بسازند که می‌توان از آن‌ها برای تصمیم‌‌گیری بهتر در سرمایه‌گذاری، مدیریت بهتر دارایی‌های دیجیتال و حتی معاملات خودکار استفاده کرد.

از آن‌جایی که ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند، آسیب‌پذیری کمتری در برابر حملات مخرب دارند. علاوه بر این، رمزارزهای هوش مصنوعی را می‌توان در بازارها و شبکه‌های غیرمتمرکز استفاده کرد و این به کاربران امکان می‌دهد که توکن‌های خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه معامله کنند.

معمولا با سیستم منحصربه‌فردی در ازای مشارکت کاربران در شبکه، توکن‌های AI به آن‌ها پاداش داده می‌شوند. این نوع سیستم افراد را تشویق می‌کند که به شبکه ملحق شوند و با ارائه خدمات و داده‌های ارزشمند، به رشد شبکه کمک کنند. همه این ویژگی‌ها، ارز دیجیتال هوش مصنوعی را به یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال جایگزینی برای ارزهای دیجیتال سنتی هستند، تبدیل می‌کند.

برای کسانی که به دنبال ترندهای بازار ارزهای دیجیتال هستند، پنج ارز دیجیتال هوش مصنوعی زیر می‌توانند جزو بهترین گزینه‌ها باشند. این ارزها قابلیت‌ها و مزایای مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به امنیت بیشتر و تراکنش‌های سریع‌تر اشاره کرد.

۱. اوشن پروتکل Ocean Protocol (OCEAN)

پروتکل Ocean
منبع: oceanprotocol.com

Ocean Protocol یک پروتکل متن‌باز است و این امکان را برای کاربران و شرکت‌ها فراهم می‌کند که به صورت امن و شفاف، داده‌ها را مبادله و از آن‌ها کسب درآمد کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از ویژگی‌های مختلف این پروتکل مثل دسترسی ایمن به داده‌ها و مخزن‌های عمومی و خصوصی، برنامه‌های موردنظر خود را بسازند. پروتکل اوشن نوعی بازار برای شرکت‌های مالک داده نیز هست که در آن خریداران می‌توانند داده‌های خود را به صورت امن خرید، فروش یا معامله کنند.

این پروتکل مزیت‌های زیادی برای کاربران دارد؛ مثل امنیت، حفظ حریم خصوصی، شفافیت، مقیاس‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها. به ‌کمک پروتکل اوشن، کاربران می‌توانند داده‌های موجود خود را در یک محیط امن مدیریت کنند و فقط به افراد مورد انتخاب خود اجازه مشاهده یا استفاده از داده‌ها را بدهند.

در پروتکل اوشن کاربران می‌توانند قراردادهای هوشمندی بسازند که تبادل دارایی‌های دیجیتال بین افراد را به یک فرایند خودکار تبدیل می‌کنند. به‌لطف معماری غیرمتمرکز این پروتکل، کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسطه‌های شخص ثالث با یکدیگر معامله کنند.

۲. سینگیولریتی نت SingularityNET (AGIX)

پروتکل SingularityNET
منبع:‌ singularitynet.io

سینگیولریتی نت (SingularityNET) یک پروتکل متن‌باز و مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند است که با هم یک شبکه غیرمتمرکز از خدمات هماهنگ هوش مصنوعی را تشکیل داده‌اند. این پروتکل به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد که با استفاده از بلاک چین اتریوم و مشوق‌های توکنی، سهام‌داران را در یک شبکه توزیع‌شده جمع کرده و از خدمات هوش مصنوعی درآمد کسب کنند.

هدف این پروتکل، ایجاد محیطی است که در آن ساخت خدمات هوش مصنوعی، اشتراک‌گذاری و ادغام آن‌ها با برنامه‌ها راحت و ساده باشد. برنامه‌های هوش مصنوعی ساخته شده در پروتکل اوشن می‌توانند با سایر برنامه‌های شبکه تعامل داشته باشند. این قابلیت منجر به تشکیل یک بازار کاربردی شده است که در آن توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی خدمات هوش مصنوعی موردنظر خود را پیدا کنند، بخرند یا بفروشند.

با دسترسی به مجموعه وسیعی از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و منابع داده در پروتکل اوشن، توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌راحتی برنامه‌های قدرتمندی را بسازند که کاملا با یادگیری ماشینی کار می‌کنند. با استفاده از ابزارهای SingularityNET، توسعه‌دهندگان می‌توانند الگوریتم‌های موردنظر خود را به‌سرعت در یک پلتفرم پیاده‌سازی کنند و از مزیت‌های هوش جمعی شبکه بهره‌مند شوند..

۳. فچ Fetch.ai (FET)

پلتفرم Fetch.ai
منبع: w3bt.io

پروژه Fetch.ai یک شبکه بلاک چین با دسترسی باز (Open Access) است که با استفاده از هوش مصنوعی غیرمتمرکز و یادگیری ماشینی و با کمترین مشارکت انسانی، امکان رشد و توسعه اقتصاد دیجیتال را فراهم می‌کند. این پلتفرم تمام ابزارهای لازم برای ساخت عامل‌های خودمختار (Autonomous agents) را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. عامل‌های خودمختار می‌توانند با شبکه تعامل داشته باشند و می‌توان از آن‌ها در بهینه‌سازی خانه‌های هوشمند، زنجیره تامین، حمل و نقل و صنایع دیگر استفاده کرد. از FET (توکن بومی Fetch.ai) برای تشویق مشارکت‌کنندگان شبکه، تسهیل تراکنش‌ها و پاداش دادن به ماینرها در ازای اعتبارسنجی بلاک‌های جدید استفاده می‌شود.

عامل‌ها، داده‌ها، خدمات و دارایی‌های دیجیتال موجود در شبکه Fetch.ai یک اقتصاد غیرمتمرکز تشکیل داده‌اند و از آن‌ها می‌توان در پیدا کردن، انتخاب و اجرای خدمات استفاده کرد. این قابلیت‌ها شما را قادر می‌سازد که بدون اعتماد کردن به سرویس‌های دیگر و بدون استفاده از واسطه‌های متمرکز یا فرآیندهای دستی، تخصیص منابع را به طور موثر انجام دهید.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند به کمک فناوری هوش مصنوعی پروتکل Fetch.ai مدل‌های اقتصادی پیچیده‌ای بسازند که می‌توان از آن‌ها برای بهینه‌سازی عملیات و کاهش هزینه‌ها استفاده کرد. Fetch.ai با رویکرد نوآورانه خود در فناوری بلاک چین، راه را برای تشکیل یک اقتصاد دیجیتال کارآمدتر که با عامل‌های خودمختار تقویت شده است، هموار می‌کند.

۴. نومرای Numeraire (NMR)

پلتفرم Numerai
منبع: cryptoslate.com

نومرای (NMR) توکن بلاکچینی پلتفرم نرم افزاری Numerai است. روش کار این پلتفرم تقریبا مشابه پلتفرم‌های معاملاتی و صندوق‌های پوشش ریسک است. توکن NMR بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است و از آن برای پاداش دادن به معامله‌گرانی استفاده می‌شود که روند بازار را به درستی پیش‌بینی می‌کنند.

این مدل علاوه بر تشویق مردم به شرکت در فعالیت‌های پلتفرم، به صندوق‌های پوشش ریسک و موسسات مالی امکان می‌دهد تا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گران قیمت و بدون استخدام پرسنل متخصص، به استراتژی‌های معاملاتی پیچیده دسترسی داشته باشند.

در پلتفرم Numerai دو برنامه کاربردی ارائه می‌شود: برنامه Numerai Signals و برنامه Numerai Tournament. در اپلیکیشن Signals کاربران پیش‌بینی‌های خود از قیمت سهام را ثبت می‌کنند و این پیش‌بینی‌ها بعدا توسط یک سیستم هوش مصنوعی ارزیابی می‌شود. اگر پیش‌بینی‌ها درست باشد، کاربران توکن‌ NMR پاداش می‌گیرند.

در برنامه Tournament کاربران برای پیش‌بینی قیمت سهام با همدیگر رقابت می‌کنند و برنده، توکن NMR دریافت می‌کند. Numerai در کنار ایجاد یک روش نوآورانه برای کسب درآمد معامله‌گران، به موسسات مالی کمک کرده ‌است که بدون نیاز به سرمایه‌گذاری اضافی در ساختارها یا پرسنل، به استراتژی‌های معاملاتی پیشرفته دسترسی داشته باشند.

۵. دیپ برین DeepBrain Chain (DBC)

پلفترم DeepBrain Chain
منبع:‌ kryptomoney.com

دیپ برین (DBC) یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی توزیع شده و مبتنی بر بلاک چین است که امکان دسترسی امن، مقرون‌به‌صرفه و اختصاصی به قابلیت‌های هوش مصنوعی را فراهم می‌کند. به کمک این پلتفرم توسعه‌دهندگان می‌توانند از سایر کاربران شبکه توان محاسباتی اجاره کنند و هزینه آن را با توکن DBC بپردازند.

مدل این پلتفرم، هزینه اجرای برنامه‌های هوش مصنوعی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و آن‌ها‌‌ را برای استفاده در کسب‌وکارهای مختلف مناسب‌تر می‌کند. شرکت‌های بزرگ مدت‌هاست از دیپ‌ برین چین برای توسعه بازی‌های ابری، شبیه‌سازی‌های نیمه‌هادی و داروسازی استفاده می‌کنند.

این پلتفرم دارای یک لایه حریم خصوصی است که تضمین می‌کند هیچ داده حساسی بدون اجازه منتشر نشود. این قابلیت در صنایعی مثل بهداشت و درمان که امنیت داده‌ها بسیار مهم است، اهمیت ویژه‌ای دارد. DeepBrain Chain به شرکت‌ها کمک می‌کند که داده‌های خود را به صورت امن ذخیره و پردازش کنند و همزمان از مزایای شبکه‌های محاسباتی توزیع‌شده مثل مقیاس‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهره‌مند شوند. پذیرش DeepBrain Chain توسط سازمان‌های بزرگ جهان نشان می‌دهد که این پلتفرم می‌تواند با پتانسیل کافی خود، نحوه استفاده ما از AI را در آینده دگرگون کند.

پرسش و پاسخ (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
  • آیا ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند؟
    رمزارزهایی که مربوط به حوزه هوش مصنوعی هستند، در چندوقت اخیر ترند شده‌اند. برای سرمایه‌‌گذاری در این نوع دارایی‌های ابتدا باید از هیجان‌زدگی خودداری و به‌خوبی هر پروژه را بررسی کنیم.
  • ارز دیجیتال هوش مصنوعی چیست؟
    رمزارزهای هوش مصنوعی یا کوین‌های AI معمولا دارای پلتفرمی هستند که امکان ساخت و استفاده از برنامه‌های هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کنند. معروف‌ترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی DBC ،NMR ،FET ،AGIX و OCEAN هستند.

جمع‌بندی

ارز دیجیتال هوش مصنوعی دسته‌ای از رمزارزها است که این روزها توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این فناوری مزیت‌های فراوانی برای کاربران دارد؛ مثل امنیت بیشتر، حریم خصوصی، شفافیت، مقیاس‌پذیری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها. بدیهی است که قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری و تصمیم‌گیری درباره ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی، حتمارباید به خوبی تحقیق کنید. در سال ۲۰۲۳ هوش مصنوعی به یکی از ترندهای اصلی تبدیل شده است و در مطلب فوق، ۵ ارز دیجیتال هوش مصنوعی برتر را معرفی کردیم. نظر شما درباره AI و توکن های هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا