اخبار خارجی

بیت کوین در آستانه بسته شدن کندل ماهانه؛ شرایط برای ۳۰ روز آینده چگونه است؟

کندل هفتگی و ماهانه قیمت بیت کوین در شرایطی بسته می‌شود که رمزارز BTC ماه جولای را با نوسانات محدودی در بازه ۱۸٬۸۰۰ دلار تا ۲۴٬۶۰۰ دلار سپری کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، با نزدیک شدن به پایان ماه میلادی جولای، نوسانات قیمت بیت کوین در یک رنج محدود در آخر هفته گذشته به پایان رسید و قیمت رمزارز BTC به بالاتر از ۲۴٬۵۰۰ دلار نیز افزایش یافت. در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با تغییر جزیی نسبت به روز گذشته در محدوده ۲۳٬۸۳۰ دلار قرار دارد.

جفت ارز BTC/USD در میان دارایی‌های پر ریسک، از رویدادهای کلان اتفاق افتاده در نیمه دوم هفته گذشته سود برده است. شاخص‌های S&P500 و نزدک در طول این هفته به ترتیب ۴.۱٪ و ۴.۶٪ افزایش یافته‌اند. با این حال تحلیلگر مشهور بازار با نام راجر در توییتر عنوان داشت:

من در این شرایط منتشر می‌نشینم تا ببینم کندل هفتگی و ماهانه چگونه بسته می‌شوند. الان وارد شدن به معاملات خیلی سخت است اگرچه که ممکن است تعدادی از رمزارزها در این شرایط بازار بتوانند در آخر هفته عملکرد خوبی داشته باشند.

تحلیلگران دیگر به موقعیت قیمت روز بیت کوین که بالاتر از سطح کلیدی میانگین متحرک ۲۰۰ هفتگی در ۲۲٬۸۰۰ دلار قرار دارد اشاره کرده‌اند. از ماه ژوئن (اواسط خرداد) تاکنون کندل هفتگی قیمت بیت کوین پایین‌تر از این سطح بسته شده است. رکت کپیتال با انتشار تصویر زیر در توییتر نسبت به باز پس گیری این سطح به عنوان حمایت بیت کوین ابراز خوش بینی کرده است.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم هفتگی، منبع: توییتر

از طرفی تحلیلگر دیگری با نام Roman با نگاه کوتاه مدت تری به نمودار قیمت BTC/USD عنوان داشت افزایش قیمت به همراه حجم پایین معاملات، یک نشانه نزولی است. همچنین اندیکاتور RSI در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد. وی انتظار دارد قیمت بیتکوین تا سطح ۲۳٬۰۰۰ دلار کاهش یابد.

رومن همچنین در نمودار ۴ ساعته زیر، یک الگوی دو قله را نمایش داده و عنوان کرده است این الگو با رسیدن قیمت بیتکوین به ۲۰٬۷۰۰ دلار تکمیل می‌شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۴ ساعت؛ منبع: توییتر

احساسات در بازار رمزارزها در حال بهبود است. شاخص ترس و طمع امروز ۹ مرداد ماه بر روی عدد ۳۹ قرار دارد. هفته گذشته این شخص معادل ۳۰ و ماه گذشته این شاخص معادل عدد ۱۱ بوده است.

شرایط بیت کوین در ماه آینده چگونه است؟

مایکل فن ده پپه تحلیلگر مشهور بازار رمزارزها با بررسی شرایط برای ماه آینده عنوان داشت عملکرد بازار سهام شرایط را برای معکوس شدن روند بازار کریپتو فراهم می‌کند. وی در توییتر خود خاطر نشان کرد:

به نظر می‌رسد (شرایط ماه قبل) در آگوست نیز ادامه داشته باشد که این شرایط برای بازار رمزارزها و بیت کوین نیز برقرار می‌شود.

به دلیل آنکه فدرال رزرو تا سپتامبر فعالیتی مبنی بر تغییر سیاست‌های خود ندارد و در تعطیلات تابستانه به سر می‌برد، انتظار می‌رود ماه آگوست ماه آرامی برای محرک‌های اقتصادی ایالات متحده باشد. با این حال ریسک گزارش افزایش نرخ تورم همچنان وجود دارد زیرا در تاریخ ۱۰ آگوست (۱۹ مرداد) شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اعلام می‌شود و ممکن است بازار رمزارزها در این روز نیز نوساناتی را در واکنش به این اخبار تجربه کند.

  • مهمترین سطح برای بسته شدن کندل ماهانه قیمت بیت کوین کدام است؟

از نظر رکت کپیتال تحلیلگر معروف بازار رمزارزها، بسته شدن قیمت بیت کوین بالاتر از سطح میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای (سطح ۲۲٬۸۰۰ دلار) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از اواسط خرداد تاکنون کندل هفتگی قیمت BTC پایین‌تر از این سطح بسته شده است. با این حال امشب هر دو کندل هفتگی و ماهانه بسته خواهند شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا