اخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین چگونه به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد؟

طی روند صعودی بازار کریپتو در سال ۲۰۱۷، پیش بینی های قیمت با سر و صدای بسیار زیادی همراه بود. در بین این پیش بینی ها، جان مک آفی قول داد اگر قیمت بیت کوین طی ۳ سال به یک میلیون دلار نرسد یکی از اعضای بدن خود را قطع می‌کند. هم چنین شرکت فاندسترت قیمت محافظه کارانه ۲۵ هزار دلاری را برای بیت کوین در نظر گرفت. تمام افراد تاثیرگذار در حوزه کریپتو، قیمت بیت کوینرا پیش بینی کرده اند و برای آن در کوتاه مدت روند صعودی قائل شدند. حتی تام لی که می‌توان او‌ را بزرگترین فرد خوش بین کریپتو خواند به این پیش بینی ها پیوست و مدعی شد بازار، ارزش واقعی این دارایی را نمی‌داند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

بحران بدهی جهانی فرصت بسیار خوبی را برای بیت کوین ایجاد می‌کند

برخلاف روندهای نزولی موجود، استراتژی های سرمایه گذاری شرکت مدیریت دارایی های لوسید (Lucid) از روند صعودی همانند سال ۲۰۱۷ صحبت می‌کند: قیمت بیت کوین طی یک شب می‌تواند به ده میلیون دلار برسد و به استاندارد طلای جدید تبدیل شود و بحران بدهی های جهانی را حل کند.

طبق گزارش لوسید، نسبت بدهی جهانی به ثروت موجود از کنترل خارج و نامتوازن شده است. تا پایان سال ۲۰۱۸ مجموع بدهی های جهانی ۲۴۷ تریلیون دلار و ثروت جهانی ۳۱۷ تریلیون دلار تخمین زده شده است و این فاصله روز به روز کمتر می‌شود. طی ۲۰ سال گذشته، بدهی جهانی ۳۹۴ درصد افزایش یافته است در حالی که ثروت جهانی فقط ۱۳۳ درصد بیشتر شده است. طبق گزارش لوسید این شرایط باقی نمی‌ماند و اقتصاد جهانی باید برای حل این بحران، راهکاری ارائه دهد. پنج راهکار پیشنهادی این شرکت عبارتند از: پذیرش استاندارد طلا، ایجاد سبد کالا یا ارز، چشم پوشی کامل از بدهی های کلان، سرمایه گذاری گسترده در بیت کوین.

این شرکت بیان کرد که بیت کوین بهترین جایگزین است زیرا برای بحران بدهی جهانی، اصلاحیه دائمی ارائه می‌دهد و آسیب های ناشی از آشوب اقتصادی را کاهش می‌دهد. دین تایلر رییس و مدیر ارشد سرمایه گذاری لوسید و لئا والد نایب رییس اجرایی این شرکت، بیان کردند:

آیا پذیرش گسترده بیت کوین عملی است؟ احتمالا خیر. اما معتقدیم که این امکان وجود دارد و بیشترین مزایا را در کنار کمترین آسیب های جانبی به اشخاص، شرکت ها، سازمان ها و کشورها ارائه می‌دهد. از همه مهمتر راه حل دائمی فراهم می‌کند که همتا ندارد.

اگر این شرایط رخ دهد قیمت بیت کوین سر به فلک می‌کشد. اما قیمت بیت کوین تا چه میزان افزایش می‌یابد؟ لوسید ۱۰ میلیون دلار را قیمت خوبی می‌داند.

چرا ۱۰ میلیون دلار؟ با این قیمت بیت کوین ذخیره مناسبی برای کاهش بدهی جهانی خواهد بود. در این صورت ارزش بازار بیت کوین ۱۸۰ الی ۲۱۰ تریلیون دلار خواهد شد. با فرض اینکه در آن زمان و بر اساس افزایش ۳۹۴ درصدی ۲۰ سال گذشته، بدهی جهانی به ۵۰۰ تریلیون دلار رسیده باشد، بیت کوین حدود ۴۰ درصد بدهی ها را پوشش خواهد داد.

قیمت بیت کوین چگونه به ۱۰ میلیون دلار می‌رسد؟

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین باید تقریبا افزایش ۲۸۵,۶۱۴.۳ درصدی داشته باشد تا به ۱۰ میلیون دلار برسد.

اولین مرحله عبور از روند نزولی است. متاسفانه این امر ممکن است زمان زیادی طول بکشد. همانند بسیاری از تحلیل های دیگر، لوسید نیز معتقد است که هنوز به کف قیمت نرسیده است و قبل از رشد انفجاری، احتمال رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به کمتر از ۱۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

قدم مهم بعدی حذف کامل آلتکوین ها، ICO ها و درک تاثیرات مهم بیت کوین می‌باشد. این فرآیند آغاز شده است اما به اقدامات قانونگذاران نیاز دارد. احتمال دارد این قانون گذاری انجام شود. در این حین ارزش بیت کوین به طور دائم کاهش می‌یابد اما نه به اندازه رقبایش.

با رسیدن بیت کوین به کف قیمت، مشخص می‌شود که بیت کوین بهترین عملکرد را دارد و سپس روند صعودی آن شروع می‌شود. پس از مواجه با مقاومت اولیه، روند صعودی قیمت بیت کوین سرعت می‌گیرد و در مسیر خود از سد موانع فنی مهم عبور می‌کند تا به بالاترین قیمت خود در حدود ۲۰ هزار دلار برسد.

جایگزین بیت کوین به جای طلا

لوسید معتقد است پس از رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، این ارز دیجیتال به سرمایه گذاران طلا فشار وارد می‌کند.

چالش مهم بعدی بیت کوین هنگام رسیدن قیمت آن به ۱۰۰ هزار دلار به وجود می‌آید. بیت کوین در این قیمت، رقیب طلا در زمینه استاندارد اصلی اقتصادی جهان خواهد شد. اگر سرمایه گذاران طلای خود را برای خرید بیت کوین بفروشند، این ارز دیجیتال به سرعت جای طلا را خواهد گرفت. در غیر این صورت، سرعت این امر کاهش می‌یابد اما همچنان امکان پذیر است.

لوسید معتقد است توسعه دهندگان باید نوید ارائه مقیاس پذیری پروتکل این ارز دیجیتال را بدهند. مقیاس پذیری همراه با پذیرش سازمانی و شفافیت قانونگذاری، بیت کوین را به ارز ذخیره جهانی تبدیل می‌کند.

تایلر و والد در این خصوص بیان‌ کردند:

با تحقق این امر، مسیر رسیدن قیمت بیت کوین به یک میلیون دلار صاف و هموار می‌شود و ارزش این ارز دیجیتال هم از نظر مالی و هم از نظر روانی به یک میلیون دلار خواهد رسید. در سطح یک‌ میلیون دلار، ارزش بازار بیت کوین ۱۸ تریلیون دلار خواهد بود. در این صورت، بیت کوین وارد کلاس دارایی های مهم و ثروتمند خواهد شد.

نمودار بیت کوین

پس از آن، دیگر بیت کوین توسط صندوق های بازنشستگی، صندوق های ثروت های کلان، مدیران سازمانی، کمک هزینه ها، سازمان های مالی و حتی دولت ها چشم پوشی و رد نخواهد شد. این امر، سرعت رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار را افزایش خواهد داد. لوسید تایید کرد که این فرضیات بعید است در اقتصاد واقعی نمود پیدا کند، با این حال امکان پذیر است.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا