بلاک چین و هوش مصنوعی نیروی محرکه برای تحولی دیجیتال در سال ۲۰۱۹

تحول دیجیتال موضوع مورد بحث و هیجان برانگیزی در سال ۲۰۱۸ بود و یقینا در سال ۲۰۱۹ بر تاثیرگذاری خود در سازمان ها ادامه خواهد داد. در واقع و بر طبق بررسی فارستر  ریسرچ (Forrester Research) حدود ۴۶ درصد از مدیران بر این باورند که در کمتر از ۵ سال، تحول دیجیتال بر بیش از نصف فروش آنها تاثیر خواهد گذاشت. انجمن اقتصاد جهانی (World Economic Forum) تخمین زده که تحول دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ پتانسیل ایجاد ۱۰۰ ترلیون دلار از صنعت و جامعه دارد. روند های متعددی در تحول دیجیتال وجود دارند که ارزش بررسی بیشتری دارند.

تحول دیجیتال به عنوان یک اولویت کلیدی باقی می ماند

در مطالعه اخیر Randstad مشخص شد که ۹۵ درصد از ۳ هزار سازمان مورد بررسی قرار گرفته، احساس می کنند که نوع جدیدی از رهبری برای هدف گرفتن مناسب تغییرات در ساختار های سازمانی و مدل های عملکردی به واسطه دیجیتال سازی مورد نیاز می باشد. پیشرفت های سریع فناوری سبب می شوند که شرکت ها این را به عنوان یک اولویت تجاری کلی ببینند و آن را صرفا به عنوان یک هدف فناوری یا یک هدف آی تی نمی بینند. برای روشن ساختن این مطلب باید گفت که بر طبق نظر فوربز تخمین زده می شود که ۶۰ درصد از نظرسنجی ها در حال تقویت بودجه خود برای تحلیل، یادگیری ماشینی و علم داده می باشند.

بلاک چین به پیشرفت خود ادامه خواهد داد

بسیاری از ما بلاک چین را به عنوان روشی برای ایجاد ارز های دیجیتال مانند بیت کوین تصور می کنیم اما این تنها جزئی از قابلیت های بلاک چین است. راه حل های تاثیر گرفته از بلاک چین همچنین می توانند برای رسیدن به کارایی عملکردی توسط فرآیند های تجاری خودکار یا سوابق دیجیتال شده مورد استفاده قرار بگیرند. برنامه هایی که توسط فناوری بلاک چین تولید می شوند در آینده ای نزدیک پتانسیل تقویت اشتراک ایمن اطلاعات در میان موجودیت های شناخته شده را دارند و علاوه بر این موقعیت های ردیابی و پیگیری دارایی های دیجیتال و فیزیکی را بهبود می بخشند.

هوش مصنوعی ابزار های بیشتری را به کار خواهد گرفت

مشتریان هوش مصنوعی را از طریق استفاده از دستیار های مجازی مانند Apple`s Siri، Amazon`s Alexa و دیگر ابزار ها پذیرفته اند. اما با پیشرفت سریع ابزار های اینترنت اشیا و تراشه های هوش مصنوعی، کاربرد هایی بسیار بیشتر از پیدا کردن یک آواز یا پیش بینی وضعیت هوا خواهد داشت.

ربات های گفتگو مانند Mya Will به کاندید های شغل ها کمک می کنند و پیش نیاز های لازم که این کاندید ها باید داشته باشند را می سنجند و حتی به طور اتوماتیک یک کاندید را که فاقد معیار های لازم است رد خواهند کرد. علاوه بر این، این ربات های گفتگو به شرکت ها اجازه می دهند تا از عامل های مجازی برای حل موضوعات مربوط به خدمات مشتری استفاده کنند، بدون آنکه این عامل های مجازی به انسانی برای این کار نیاز داشته باشند.

کلود های متصل به نوآوری ادامه خواهند داد

کلود های متصل در حال تکامل هستند تا نیاز های متنوع شرکت ها را رفع کنند. خواه این شرکت ها نیاز به فضای کلود برای ذخیره داشته باشند یا به دنبال شبکه، امنیت و یا توسعه برنامه باشند. فراهم آورندگان کلود عمومی مانند Amazon و Alibaba در حال حاضر کلود خصوصی را هم ارائه می دهند. فراهم آورندگان یک تعهد روز افزون به نسبت کلود های متصل را از خود نشان داده اند، بنابراین برنامه ها به صورت پیوسته، ایمن و موثر کار خود را انجام می دهند. پیدا کردن ترکیب مناسب از بار کاری که در محیط های عمومی، خصوصی و ترکیبی در حال اجرا است، در سال ۲۰۱۹ تبدیل به موضوع بسیار مهمی خواهد شد.

blockchain-ai هوش مصنوعی و بلاک چین

ورود فضا های هوشمند به همه جا

یک فضای هوشمند یک محیط فیزیکی یا دیجیتال است که در آن عناصر متعددی مانند مردم، فرآیند ها، خدمات و چیز های دیگر با هم تعامل دارند تا یک تجربه خودکار، تعاملی و جذاب تر را برای مجموعه ای از افراد هدف و سناریو های صنعتی ایجاد نمایند. این موضوع را می توان در ظهور شهر های هوشمند، مکان های کاری دیجیتال، خانه های هوشمند و کارخانه های متصل مشاهده کرد. ایجاد فضا های هوشمند آماده سرعت گرفتن زیاد و تبدیل شدن به بخش اصلی زندگی روزانه کارمندان، مشتریان، مصرف کنندگان، اعضای جامعه و شهروندان می باشد.

اخلاق دیجیتال و حریم خصوصی باید مورد توجه قرار بگیرد

افراد، سازمان ها و حکومت ها در حال حاضر نوعی نگرانی در مورد استفاده از اطلاعات شخصی آنها توسط سازمان ها در بخش خصوصی و عمومی دارند. سازمان ها باید فعالانه با این نگرانی ها رو به رو شوند یا با یک برخورد ناگزیر مواجه شوند.  همچنان که سازمان ها در سال ۲۰۱۹ روش هایی برای مدیریت حریم خصوصی و اطلاعات را یاد می گیرند، اخلاق دیجیتال نیز موضوعی هیجان برانگیز خواهد بود.

تحلیل تکمیلی پیشرفت خواهد یافت

تحلیل تکمیلی از یادگیری ماشینی برای تغییر نحوه توسعه داده ها، مصرف و اشتراک داده ها استفاده می کند. بینش های خودجوش ناشی از تحلیل های تکمیلی در برنامه های سرمایه گذاری مانند انهایی که توسط منابع انسانی، امور مالی، فروش، بازاریابی، سرویس مشتری و تدارکات مورد استفاده قرار می گیرند، درج خواهند شد. برنامه های سرمایه گذاری ذکر شده برای بهینه سازی تصمیمات و اقدامات همه کارمندان و خودکارسازی فرآیند آماده سازی داده، ایجاد و تجسم بینش به کار می روند. در موقعیت های بسیار، این امر منجر به کنار گذاشتن نیاز به دانشمندان حرفه ای داده می شود.


54321
امتیاز 5 از 2 رای

منبع blockchaintechnews
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر