اخبار بلاکچین

شبکه اصلی بی‌ان‌بی گرین‌فیلد (BNB Greenfield) راه‌اندازی شد

تیم توسعه بی‌ان‌بی چین (BNB Chain) اعلام کرد پس از یک سال توسعه و آزمایش، شبکه اصلی گرین‌فیلد (Greenfield) را راه‌اندازی کرده است. گرین‌فیلد یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره‌سازی داده در سیستم BNB است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از د بلاک، شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز گرین‌فیلد به منظور برطرف کردن نیاز برنامه‌های غیرمتمرکز با حجم داده زیاد در اکوسیستم BNB طراحی شده است و به دنبال ارائه قابلیت برنامه‌نویسی برای ذخیره‌سازی داده و تعامل با قراردادهای هوشمند شبکه BNB اسمارت چین است.

از ویژگی‌های گرین‌فیلد می‌توان به قابلیت برنامه‌نویسی کراس چین، پهنای باند سریع و مجوزهای دسترسی به داده‌ اشاره کرد. علاوه بر این، در این شبکه امکان طراحی و توسعه یک بازار برای معامله و خرید و فروش داده توسط کاربران وجود دارد.

بر اساس اطلاعیه تیم توسعه BNB چین، در فاز آزمایشی گرین‌فیلد، این شبکه ذخیره سازی بیش از ۲۰۰،۰۰۰ تراکنش آنچین از ۱۵۰،۰۰۰ کیف پول منحصر به فرد را پردازش کرده است.

آرنو بائر (Arnaud Bauer)، یکی از مهندسین ارشد BNB چین در این رابطه گفت:

بی‌ان‌بی گرین‌فیلد تحولی در مالکیت و اقتصاد داده در وب ۳ است و جایگزینی غیرمتمرکز برای سرویس‌های ابری معمولی به شمار می‌رود. برخلاف همتایان متمرکز، شبکه گرین فیلد قدرت کنترل داده‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند که خطر از دست رفتن آنها را کاهش می‌دهد.

اکوسیستم BNB از شبکه‌های مختلفی از جمله BNB بیکن چین، BNB اسمارت چین، opBNB و zkBNB تشکیل شده است و حالا شبکه BNB گرین‌فیلد رسما به این اکوسیستم اضافه شده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا