اخبار عمومی

تلاش برای نجات؛ همکاری شرکت میلیارد دلاری بوش آلمان و آیوتا!

تعداد آن دسته از ارزهای دیجیتالی که توسط ابر تکنولوژی های چندین میلیارد دلاری پشتیبانی می شوند اندک است. همانطور که می دانید شرکت استلار با کمپانی آی بی ام همکاری می کند و ریپل نیز شرکای بانکی خود را دارد اما شرکت های خارج از سیستم بلاک چین زیادی به شکلی که شرکت بوش از آیوتا IOTA پشتیبانی می کند، وجود ندارند. شرکت بزرگ بوش در آخرین بیانیه خود ظرفیت های آیوتا  را بررسی و امیدواری خود را از ارائه آخرین دستگاه آیوتا ابراز داشته است.

با استفاده از انواع پروتکل های نرم افزار منبع باز، این شرکت اذعان دارد که بوش XDK اجازه خواهد داد تا دستگاه های هوشمند، اطلاعات خود را برای تبادل با توکن آیوتا جمع آوری و به اشتراک بگذارند. به منظور ایجاد دسترسی یک برنامه نویس متوسط به  این دستگاه، این شرکت همچنین از ارائه XDK۲MAM که مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری منبع باز است خبر داد.

شرکت بوش اعلام کرد که:

بازار هدف شبکه آیوتا در زمینه دیتا یا همان اطلاعات است. این شبکه با هدف تامین شرایطی برای دسترسی به اطلاعات برای شرکت های دیگر فعالیت می کند. در حال حاضر، اطلاعات بیشتر در کنترل چند نهاد است و از این طریق محدود شده و دور از دسترس همه مردم است. بنابراین، هر کسی توان ایجاد موارد استفاده جدید و یا توسعه زمینه های کسب و کار خود را ندارد.

این محدودیت ها باعث ایجاد موانع و مرزبندی های زیادی در اقتصاد داده ها می شود. بر خلاف ارزهای دیجیتالی دیگر، آیوتا با تکیه بر دستگاه های مایکرو مانند XDK بیشتر برای استفاده ماشین ها طراحی شده است تا استفاده انسان.

موارد استفاده احتمالی دستگاه XDK 

  • یک شرکت تصمیم می گیرد ماشین های خود را اجاره دهد و زمان دقیقی را که مشتری از دستگاه استفاده کرده را اندازه گیری کرده و می تواند از طریق آیوتا صورت حساب آنها را محاسبه کند.
  • برای مشاهده اپراتور و تامین کننده دستگاه، XDK تایید می کند که یک دستگاه تحت شرایط مناسب کار می کند و این تراکنشهای اطلاعات را در تنگل ذخیره می کند.
  • XDK برای پیگیری و بررسی متداوم مورد استفاده قرار می گیرد. اگر اطلاعات باید در شرایط خاصی انتقال یابند، XDK می تواند روند انتقال را نظارت کند و آیوتا یک رکورد را برای تمامی طرفین ذی نفع آماده می کند تا آنها از این طریق پیگیر روند انتقال باشند.

 تجارت اطلاعاتی آیوتا در این مدت شاهد موفقیت های زیادی بوده است. همکاری با فولکس واگن برای دموی اتومبیلی که شرایط بیمه ای جدیدی ارائه می دهد، یکی از ان ها بوده است. اما حتی ممکن است بوش نیز نتواند آیوتا را از مشکلاتش نجات دهد. متاسفانه همچنان آیوتا یک ارز دیجیتالی است که استفاده از آن دشوار است و این موضوع برای کاربران عادی قضیه را پیچیده می کند. آیوتا از دسامبر سال گذشته افت شدیدی داشته و حجم بازار آن از ۱۴ میلیارد دلار به ۱ میلیارد دلار کاهش یافته است.

نظر شما راجع به آیوتا چیست؟

منبع
cryptobriefing

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا