اخبار بیت کوین

مصرف برق شبکه بیت کوین به پایین‌ترین میزان خود در سال 2022 رسید

بر اساس اطلاعات Cambridge Centre شبکه بیت کوین کمترین تقاضای برق در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) را با ۱۰.۶۵ گیگاوات (GW) ثبت کرد. این در حالی است که وقتی قیمت بیت کوین در اوج بود تقاضای برق شبکه به ۱۶.۰۹ گیگاوات رسیده بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، مصرف برق شبکه بیت کوین (BTC) پس از کاهش هش ریت استخراج در طی ۲ هفته اخیر، کاهش شدیدی را ثبت کرد به طوری که نرخ هش لازم برای استخراج بلاک‌های بیت کوین را به ۱۹۹.۲۲۵ اگزاهش در ثانیه (EH/s) کاهش داده است.

تقاضای برق شبکه بیت کوین از سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) تا سال ۲۰۲۲
تقاضای برق شبکه بیت کوین از سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) تا سال ۲۰۲۲ منبع: ccaf.io

میشل خزاکا (Michel Khazzaka)، مهندس فناوری اطلاعات و فعال حوزه رمزنگاری، در یکی از مصاحبه‌های خود گفت:

بیت کوین و شبکه لایتنینگ، راه‌حل‌های تکنولوژیکی عالی و بسیار کارآمد و شایسته استفاده در مقیاس بزرگ هستند. این اختراع به اندازه کافی درخشان و قدرتمند است که بتواند به طور گسترده مورد پذیرش قرار گیرد.

کاهش ناگهانی تقاضای برق بیت کوین را می‌توان به کاهش نرخ هش نسبت داد. نرخ هش ماینینگ به معنای قدرت محاسباتی مورد نیاز استخراج کنندگان BTC برای استخراج موفقیت آمیز یک بلاک است که نقش مهمی در تامین امنیت شبکه بازی می‌کند.

نمودار نرخ هش بیت کوین در سال ۲۰۲۲
نمودار نرخ هش بیت کوین در سال ۲۰۲۲ منبع: blockchain.com

گروهی از محققان، تحت حمایت مالی فدرال، دسته‌ای از استیبل کوین‌ها را با نام استیبل کوین الکتریکی (E-Stablecoin) طراحی کردند که انرژی را به عنوان شکلی از اطلاعات منتقل می‌کند. استیبل کوین الکتریکی از طریق ورودی یک کیلووات ساعت برق، به اضافه یک کارمزد، مینت می‌شود و می‌تواند مانند سایر استیبل کوین‌ها برای تراکنش‌ها استفاده شود.

در لحظه نگارش این خبر و بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین قیمت بیت کوین ۲۱٬۴۲۴ دلار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا