اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

شبکه ورم هول توکن HOLE را عرضه می‌کند

پروژه ورم هول که در سال قبل مورد حمله قرار گرفته بود، قصد دارد در فروش خصوصی توکن خود با نماد HOLE، حدود ۲۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران اولیه جمع‌آوری کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دبلاک کریپتو، اسناد به دست آمده توسط TheBlock Crypto نشان می‌دهد پروژه ورم هول قصد دارد تا ۷۵۰ میلیون توکن HOLE (معادل ۷.۵٪ عرضه کل توکن) را در بخش فروش خصوصی به سرمایه‌گذاران سازمانی به فروش برساند.

بلاک کریپتو به نقل از ۲ نفر که این موضوع را گزارش داده‌اند عنوان کرده است که قیمت هر توکن HOLE به میزان ۰.۲۵ دلار ارزش‌گذاری شده است اما سخنگوی ورم هول از پاسخ دادن به این مرجع خبری امتناع ورزیده است.

ورم هول شبکه‌ای است که امکان انتقال دارایی‌ها را بین چند بلاکچین مختلف فراهم می‌سازد. براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، آکالا که یکی از پاراچین‌های اکوسیستم پولکادات است و شبکه همتای آن در کوساما با نام کارورا، قرار است به پل بین زنجیره‌ای ورم هول نیز متصل می‌شوند.

ورم هول در ابتدا امکان انتقال رمزارزها بین شبکه‌های اتریوم و سولانا را فراهم آورد سپس این ویژگی برای شبکه‌های ترا، آوالانچ، پالیگان، اوسیس، فانتوم و زنجیره BNB نیز فراهم شد. در روز ۲ فوریه ۲۰۲۲ (۱۳ بهمن ۱۴۰۰)، ورم هول (Wormhole) هک شد و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار اتر به سرقت رفت. یک هفته بعد از هک، این بریج به طور کامل احیا شده و به کار خود ادامه داد. از هک ورم هول، درس‌های زیادی می‌توان آموخت که موضوع امنیت دارایی‌های میان زنجیره‌ای (Cross-Chain) یکی از آنها است. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله «از هک ورم هول سولانا چه درسی می‌توان گرفت؟» را مطالعه کنید.

پل‌های بین زنجیره‌ای توجه سرمایه‌گذاران خطرپذیر را به خود جلب کرده‌اند. در چندروز گذشته رقیب ورم هول یعنی پروتکل LayerZero نیز ۱۳۵ میلیون دلار سرمایه از شرکت‌هایی نظیر سکویا، Andreessen Horowitz و شرکت سرمایه‌گذاری Ftx جذب کرده است.

براساس گزارش بلاک کریپتو، خریداران ۷۵۰ میلیون توکن HOLE باید ۱ سال و تا زمان راه‌اندازی شبکه دارایی خود را قفل نگه دارند و پس از آن به صورت سالانه این دارایی‌ها آزاد شده و امکان فروش آن در یک دوره ۳ ساله وجود خواهد داشت. همچنین در این گزارش آمده است که قیمت توکن HOLE بر اساس تقاضا تعیین می‌شود و ممکن است قیمت این توکن تغییر پیدا کند. فعلا گزارشی از خریداران اولیه منتشر نشده است.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا