پیشرفته مقالات عمومی

کشف ۵ ترند بازار کریپتو از رویدادهای هکاتون

اگر به دنبال روشی برای شناسایی ترند بازار کریپتو هستید، زیرنظرگرفتن رویدادهای هکاتون (Hackathon) و پروژه‌های برنده یک پیشنهاد عالی است. در هکاتون‌های بلاکچین، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان مرتبط با بلاکچین، برای حل مشکلات موجود و ایجاد نوآوری گردهم جمع می‌شوند. به همین دلیل با توجه به پروژه‌ها و راه‌حل‌های مطرح شده در این رویدادها می‌توان از ترندهای بازار کریپتو مطلع شد. با میهن بلاکچین همراه باشید تا ببینیم‌ برنده‌های یکی از جدیدترین رویدادهای بلاکچین اتریوم، یعنی هکاتون ETHTokyo، روی چه موضوعاتی متمرکز بودند. 

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ردیابی ترند بازار کریپتو در پروژه‌های هکاتون ETHTokyo  

شناسایی ترند بازار از هکاتون ETHTokyo
منبع: Bitcoin.Com

در هکاتون ETHTokyo که از ۱۴ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۳ (۲۵ تا ۲۷ فروردین ۱۴۰۲) برگزار شد، برنامه‌نویسان حول محور اکوسیستم اتریوم گردهم جمع‌شدند. در این رویداد ۵ پروژه برتر شامل Buidl ،Axel ،XA^2 ،ZK Governance و Blockhead روی دو موضوع مهم متمرکز بودند:

در ادامه این پنج پروژه را با هم رور می‌کنیم.

۱. پروژه Buidl

بیدل (Buidl) یک کیف پول کیت توسعه‌نرم افزار (SDK Wallet) است که یک رابط پلاگ اند پلی (Plug-and-Play Interface) مستقیم را برای شخصی‌سازی کیف پول ارز دیجیتال ارائه می‌دهد. کاربران با استفاده از کتابخانه‌های معروف و استاندارد ERC4337 می‌توانند کیف‌پول سفارشی خود را طراحی کنند.

استاندارد ERC-4337، بازیابی اجتماعی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال، احراز هویت بیومتریک تراکنش‌ها و ذخیره‌سازی کلید‌های خصوصی در گوشی‌های هوشمند را امکان‌پذیر  می‌کند. کاربران برای دسترسی به ویژگی‌هایی مانند اعلان نوتیفیکیشن‌ها، می‌توانند کیف پول خود را با لایبرری‌های مختلفی مانند پوش (Push) یا آوه (AAVE) کانفیگ کنند.

با استفاده از بک‌اند Buidl، یک حساب هوشمند ایجاد می‌شود. سپس کاربران می‌توانند از کیف‌پول‌های سفارشی خود که با ولت‌های انتزاع حساب مانند کیف پول آرجنت (Argent) سازگار هستند، استفاده کنند.

جوایز پروژه Buidl در هکاتون ETHTokyo:

۲. پروژه Axel

پروژه های برنده هکاتون ETH Tokyo
منبع: Twitter.Com

اکسل (Axel) یک مارکت‌پلیس آنچین است که امکان ارائه و کسب درآمد از محصولات نرم‌افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند. در واقع اکسل یک پلتفرم عادلانه و شفاف برای هر دو گروه توسعه‌دهندگان و کاربران است. قراردادهای هوشمند این پروژه مبتنی بر اثبات دانش صفر (ZK Proofs) هستند و روی بلاکچین لایه ۲ اسکرول (Scroll) پیاده‌سازی و اجرا می‌شوند.   

جوایز پروژه Axelدر هکاتون ETHTokyo:

  • ۵,۰۰۰ دلار از استخر اسکرول
  • ۵,۰۰۰ دلار از استخر پالیگان

۳. پروژه XA^2

پروژه XA^2 یک راه‌حل زنجیره‌ای و انتزاع حساب است که برای فعال‌کردن برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) میان‌زنجیره‌ای طراحی شده است. این پروژه برای توسعه و افزایش کاربرد برنامه‌های غیرمتمرکز در چندین زنجیره مختلف، از قراردادهای ماژولار استفاده می‌کند. از این رو می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتر و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهد. یکپارچه‌سازی‌های پروژه XA^2  شامل موارد زیر می‌شود:

جوایز پروژه XA^2 در هکاتون ETHTokyo:

  • ۵,۰۰۰ دلار از استخر پالیگان

۴. پروژه ZK Governance

پروژه ZK Governance با استفاده از اثبات دانش صفر، شرایطی را فراهم می‌کند که اعضای حاکمیت بتوانند به صورت ناشناس در رای‌دهی شرکت کنند. این پروژه برای اثبات انسان‌بودن کاربر و حذف ربات‌ها یا کاربران مخرب، از قابلیت «احراز هویت بدون انسان» پروتکل Worldcoin کمک می‌گیرد.

جوایز پروژه ZK Governance در هکاتون ETHTokyo:

  • ۳,۰۰۰ دلار از استخر پروتکل Worldcoin

۵. پروژه Blockhead

شناسایی ترند بازار از برنده های هکاتون ETHTokyo
منبع: Twitter.Com

بلاک‌هد (Blockhead) شبیه به DeBank یک ردیاب پرتفولیو است که در هر هکاتون، ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه می‌شود. توسعه‌دهندگان در هکاتون ETHTokyo، امکان جستجوی پروفایل برای زنجیره‌هایی مانند اسکرول و zkEVM پالیگان را اضافه کردند.  

جوایز پروژه Blockhead در هکاتون ETHTokyo:

  • ۵,۰۰۰ دلار از اسکرول
  • ۲,۵۰۰ دلار از کوانت استمپ (Quantstamp)
  • ۵,۰۰۰ دلار از پالیگان

سخن پایانی

پروژه‌های مطرح‌شده در هکاتون‌های بلاکچین، راهکار خوبی برای شناسایی ترندهای بازار ارزهای دیجیتال هستند. به همین دلیل در این مطلب به معرفی پروژه‌های برنده در هکاتون ETHTokyo و موضوعات محوری آن‌ها پرداختیم. به نظر می‌رسد اثبات‌های دانش صفر (ZK Proofs) و انتزاع حساب (Account Abstraction) سرنخی برای ترندهای آینده بازار هستند. نظر شما در مورد این راهکار چیست؟ کدام یک از این پروژه‌ها، برای شما جذابیت بیشتری داشتند؟ به نظرتان این مواردی که در این مقاله آنها را معرفی کردیم، می‌توانند ترندهای نوظهور بازار کریپتو باشند؟  

منبع
twitter.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا