متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۲۴ تا ۳۰ مهر؛ پروژه‌های جذاب این هفته چقدر سرمایه جمع‌آوری کردند؟

در حالی ماه مهر (اکتبر) را به پایان می‌بریم که در گزارش‌های هفتگی جذب سرمایه، همچنان خبری از جمع‌آوری سرمایه‌های هنگفت نیست. در فاصله ۲۴ تا ۳۰ مهر، بیشترین مبلغ جذب سرمایه ثبت‌شده، ۲۲ میلیون دلار بود. به طور کلی تا هفته سوم ماه اکتبر، مجموع سرمایه‌های جذب‌شده برابر با ۲۶۸.۸۱ میلیون دلار بوده است. برویم و ببینیم این هفته کدام پروژه‌ها توانسته‌اند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند و سرمایه‌های بیشتری به دست بیاورند. میهن بلاکچین با نوشتن گزارش‌های جذب سرمایه، قصد دارد خوانندگان خود را با فعالیت‌ VCها آشنا کند. اگر این دست گزارش‌ها برایتان جذابیت دارد، از طریق لینک زیر می‌توانید به شماره‌‌های پیشین این گزارش دسترسی پیدا کنید. این هفدهمین گزارشی است که تقدیمتان می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۲۴ تا ۳۰ مهر)

گزارش هفتگی جذب سرمایه

مطابق روال همیشگی، پنج پروژه برتر را با جزئیات بیشتر بررسی می‌کنیم و در انتها سایر پروژه‌ها را در قالب جدول می‌آوریم. این پنج پروژه، مواردی هستند که در هفته پیش مبالغ بیشتری جمع‌آوری کردند. مسئله مهمی که خوب است در سری گزارش‌های جذب سرمایه به آن توجه کنیم، بررسی راندهای سرمایه‌گذاری است. در جدول بالا می‌بینید که این پروژه‌ها هریک در مراحل متفاوتی موفق به جذب سرمایه شده‌اند. با بررسی تفاوت میان این دورهای جذب سرمایه می‌توانید به نگرشی کلی در مورد وضعیت پیشرفت پروژه دست پیدا کنید.

۱. سین فیوچرز (SynFutures)؛ ۲۲ میلیون دلار

در میان پنج پروژه برتر این هفته، دو پروژه از حوزه دیفای به چشم می‌خورند که سین فیوچرز یکی از آنهاست. این پروژه در واقع یک صرافی فیوچرز غیرمتمرکز است که می‌توانید جفت‌های معاملاتی را در آن ترید کنید. نقدینگی بالا و کارمزدهای پایین دو ویژگی‌ای هستند که این صرافی از آنها به عنوان مزایای خود نام می‌برد. این صرافی از شبکه‌های آپتیمیزم، پالیگان، منتل و زی‌کی سینک پشتیبانی می‌کند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت رسمی این پروژه، هم‌اکنون از طریق این صرافی می‌توانید به ۲۷۰ جفت معاملاتی دسترسی داشته باشید. حجم معاملاتی انباشته نیز تاکنون چیزی در حدود ۲۱.۵ میلیارد دلار بوده است. این صرافی خود روی بلاکچین سولانا ایجاد شده است تا بتواند امنیت و سرعت بالا را تضمین کند. SynFutures تاکنون توانسته است مبلغ ۳۶ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. این شرکت در جدیدترین دور سرمایه‌گذاری ۲۲ میلیون دلار جذب کرد و Pantera Capital به عنوان سرمایه‌گذاری اصلی این پروژه معرفی شد.

۲. فورج (Forge)؛ ۱۱ میلیون دلار

فورج پلتفرم بازی ویدیویی وب سه است که به بازیکنان اجازه می‌دهد فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را یک‌جا جمع‌آوری کنند. آنها در ازای این همکاری پاداش دریافت می‌کنند. فورج به دنبال آن است تا با ایجاد پیوند میان گیمرها، یک پروفایل گیمینگ یک‌پارچه ایجاد کند و از تکنولوژی بلاکچین در آن بهره ببرد.

از جمله سرمایه‌گذاران مطرحی که اقدام به سرمایه‌گذاری در این پروژه کرده‌اند، می‌توان به انیموکا برندز اشاره کرد که به‌عنوان سرمایه‌گذار Lead در جذب سرمایه ۱۱ میلیون دلاری Forge شرکت داشته است. HashKey Capital، Makers Fund و Polygon Fund از جمله دیگر سرمایه‌گذاران Forge هستند.

۳. الکسیر پروتکل (Elixir Protocol)؛ ۷.۵ میلیون دلار

الکسیر یکی دیگر از پروژه‌های دیفای است که توانست مبلغ ۷.۵ میلیون دلار در ۱۸ اکتبر جذب کند. Elixir نام یک پروتکل غیرمتمرکز است که پیشنهاد بازارسازی الگوریتمیک و محاسبات ایمن در میان صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را ارائه کرده است. این پروتکل با هدف کاهش اسپرد، افزایش حجم معاملاتی و نقدینگی بیشتر به‌وجود آمده است.

علاوه بر مبلغ فعلی، این پروژه پیش‌تر در ژانویه ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۲) توانسته بود ۲.۱ میلیون دلار دیگر نیز جذب کند. در جذب سرمایه جدید این پروژه در اکتبر ۲۰۲۳ (مهر ۱۴۰۲)، نام سرمایه‌گذارانی مانند Hack VC و NGC Ventures به چشم می‌خورد.

۴. آپلند (Upland)؛ ۷ میلیون دلار

چهارمین پروژه این فهرست آپلند نام دارد که در توانست مبلغ ۷ میلیون دلار در دور سری آ جذب کند. این پروژه یک متاورس بر بستر بلاکچین ایاس است که کاربران به کمک آن می‌توانند اقدام به خرید و فروش و مبادله دارایی‌های مجازی‌ای کنند که با آدرس‌های دنیای واقعی پیوند خورده‌اند. این پروژه ترکیبی از بلاکچین، NFT و واقعیت افزوده است و دنیایی مجازی ساخته که معادل دنیای واقعی است.

باز هم نام انیموکا برندز در میان سرمایه‌گذاران به چشم می‌خورد و EOS Network Foundation در کنار C3 Venture Capital دو سرمایه‌گذار دیگر این پروژه هستند.

۵. کوین متریکز (Coin Metrics)؛ ۶.۷ میلیون دلار

آخرین پروژه‌ای که در این فهرست پنج‌تایی قرار می‌گیرد، کوین متریکز نام دارد. این پروژه داده‌های شبکه و بازار را به همراه شاخص‌ها و راهکارهای ریسک شبکه فراهم می‌کند و آنها را در اختیار موسسات معتبر دارایی‌های رمزارزی قرار می‌دهد.

این پروژه تاکنون ۶۴.۶ میلیون دلار سرمایه جذب کرده که مبلغ ۶.۷ میلیون دلار آن را به‌تازگی و در اکتبر ۲۰۲۳ جمع‌آوری کرده است. اطلاعاتی از سرمایه‌گذاران این دور در دسترس نیست؛ اما در دورهای پیشین نام‌های مطرحی همچون گلدمن ساکس، درگون‌فلای و کوین بیس ونچرز به چشم می‌خورند.

۶. سایر پروژه‌ها

به جز پنج پروژه‌ای که در بالا از آنها نام بردیم، چند پروژه دیگر نیز در هفته منتهی به ۳۰ مهر توانستند سرمایه جذب کنند که در جدول زیر می‌توانید نام آنها را به همراه جزئیاتشان مشاهده کنید.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Squads۵.۷ میلیون دلارخدمات بلاکچینیStrategicPlaceholder Ventures, Multicoin Capital, Delphi Digital, Solana Ventures
MyShell۵.۶ میلیون دلارخدمات بلاکچینیSeedINCE Capital, HashKey Capital, Folius Ventures, SevenX Ventures, OP Crypto
Beluga۴ میلیون دلارسوشالSeedFin Capital, Aptos, Borderless Capital, W11 Capital
Darewise Entertainment (Life Beyond)۳.۵ میلیون دلاربازیPre-SeedAnimoca Brands, Citizen Capital, GameFi Ventures
Cerebrum Technologies۱.۸ میلیون دلارخدمات دادهUnknownBoğaziçi Ventures, Inveo Ventures
Takadao۱.۶ میلیون دلارخدمات بلاکچینیPresaleDraper Associates, BIM Ventures, Core Vision
Fileverse۱.۵ میلیون دلارخدمات بلاکچینیPre-SeedGnosis, f.actor, Balaji Srinivasan, Mask Network, Galxe, Safe Ecosystem Foundation
Ryder۱.۲ میلیون دلارخدمات بلاکچینیUnknownBitcoin Frontier Fund, SBX Capital, Oak Grove Ventures, Muneeb Ali
Securrencyخدمات بلاکچینیM&ADTCC
HeightZeroخدمات بلاکچینیM&ABitGo

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
کدام پروژه‌ها در هفته گذشته بیشترین سرمایه را جذب کردند؟

سین فیوچرز، فورج و الکسیر پروتکل سه پروژه‌ای بودند که به ترتیب مبالغ ۲۲، ۱۱ و ۷.۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کردند.

فعال‌ترین سرمایه‌گذاران در این هفته کدام بودند؟

پالیگان فاند، هشکی کپیتال و انیموکا برندز از جمله VCهایی بودند که در این هفته بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها را داشتند.

جمع‌بندی

پروژه‌هایی که در هفته آخر مهر موفق به جذب سرمایه شدند، انگشت‌شمار بودند. این پروژه‌ها در مجموع توانستند مبلغی در حدود ۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری کنند که رقم چشم‌گیری به شمار نمی‌رود. SynFutures با جذب ۲۲ میلیون دلار، توانست نام خود را در صدر فهرست پروژه‌های موفق ثبت کند. پس از آن هم دو پروژه Forge‌ و Elixir‌ توانستند در رتبه‌های بعدی جای بگیرند. شرکت‌های سرمایه‌گذاری Polygon Fund, Hashkey Capital و Animoca Brands هم سرمایه‌گذارانی بودند که نسبت به سایر VCها فعالیت بیشتری در این هفته داشتند. به نظرتان با توجه به وضعیت بازار ارزهای دیجیتال، آیا می‌توان امیدوار بود که جذب سرمایه در هفته‌های آینده روند بهتری داشته باشد؟

منبع
میهن بلاکچین

انسیه آرزومندی

من قراره خودم رو توی چندتا جمله معرفی کنم؛ واقعا اگه می‌گفتن دل و روده‌ی اتریوم رو بریز بیرون، برام راحت‌تر بود. من خیلی اتفاقی وارد ارزهای دیجیتال شدم؛ به معنای واقعی کلمه اتفاقی. یعنی یکی از دوستام من رو به زور هل داد توی این حوزه و وقتی چشم باز کردم دیدم عاشقش شدم. دست تقدیر من رو کشوند سمت میهن بلاکچین و حالا اینجام. من انسیه هستم و مثل فامیلیم آرزومندم که بتونم هر چیزی رو که خودم ازش سر در آوردم، برای شما هم بنویسم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا