متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۱ تا ۷ آبان؛ سرمایه ۳۳ میلیون دلاری به جیب کدام پروژه جذاب واریز شد؟

روند جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی همچنان مثل گذشته است و تغییرات محسوسی در آن به چشم نمی‌خورد؛ با این‌همه فعالیت VCها همیشه برایمان ارزشمند است و می‌توانیم با دنبال کردن آنها، ترندهای بازار را شناسایی کنیم. یک هفته دیگر به پایان رسیده و اکنون زمان آن است تا نگاهی به وضعیت هفته گذشته بیندازیم و ببینیم موفق‌ترین پروژه‌هایی که سرمایه جذب کرده‌اند، کدام‌ها بود‌ه‌اند. هجدهمین شماره گزارش هفتگی جذب سرمایه کریپتویی را با ذکر این نکته شروع می‌کنیم که این هفته بزرگانی چون a16z، بایننس لبز و کوین بیس ونچرز در جذب سرمایه پروژه‌های مختلف مشارکت داشته‌اند. سایر گزارش‌های منتشرشده در میهن بلاکچین را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه و بررسی کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۱ تا ۷ آبان)

گزارش جذب سرمایه ۱ تا ۷ آبان

این هفته پروژه‌های صدرنشین جدول، وضعیت نسبتا بهتری نسبت به هفته پیش داشتند. با نگاهی به تصویر بالا می‌توانید این مسئله را متوجه شوید؛ جایی که هفته پیش دو پروژه صدرنشین، در مجموع ۳۳ میلیون دلار جمع‌آوری کردند و این هفته پروژه اول به‌تنهایی این مبلغ را به‌ خود اختصاص داد. جزئیات بیشتر را در بخش‌های بعدی مقاله بیان خواهیم کرد.

۱.بلاک اِید (Blockaid)؛ ۳۳ میلیون دلار

اولین پروژه این هفته با نام Blockaid موفق به جذب سرمایه ۳۳ میلیون دلاری در تاریخ ۲۳ اکتبر شده است. بلاک اید یک شرکت امنیتی وب ۳ است که ابزارهایی را به منظور جلوگیری از انجام تراکنش‌های مخرب و در نتیجه حفظ کاربران از اسکم و فیشینگ ارائه می‌کند. مشخص است که هدف اصلی و اولیه این پروژه، تامین امنیت کاربران در بستر ارزهای دیجیتال و به‌خصوص اکوسیستم Web3‌ است. در این جذب سرمایه نام ۵ سرمایه‌گذار دیده می‌شود که Rabbit Capital و Variant‌ و Cyberstarts از جمله این VCها هستند.

۲. شرَپنِل (Shrapnel)؛ ۲۰ میلیون دلار

پروژه نئون ماشین یا Shrapnel‌ با جذب سرمایه ۲۰ میلیون دلاری خود توانست در رتبه دوم جدول این هفته تکیه بزند. این پروژه حالا با این جذب سرمایه، در مجموع مبلغ ۳۷.۵ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است و در مسیر توسعه خود گام برمی‌دارد. نئون ماشین یک شرکت بازی‌سازی در آمریکاست که بازی Shrapnel را در ژانر علمی‌تخیلی توسعه داده است. ویژگی قابل توجه این بازی این است که بر محتوای تولیدی توسط کاربر تمرکز ویژه‌ای دارد؛ به‌ این معنا که بازیکنان می‌توانند آیتم‌های بازی را خودشان ایجاد کنند که این کار به کمک مینت NFT انجام می‌شود. توکن این پروژه با نام SHRAP یک توکن ERC-20 است که در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ لانچ شد.

۳. اس ام ایکس ال (smlXL)؛ ۱۳.۴ میلیون دلار

زیرساخت‌های بلاکچین در ماه‌های اخیر بسیار پررونق بوده‌اند و سهم قابل توجهی از جذب سرمایه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. smlXL نیز یکی از همین پروژه‌ها و پلتفرمی است که به بهبود کارایی و دسترس‌پذیری و شفافیت کامپیوترهای عمومی از طریق بلاکچین می‌پردازد. از جمله ابزاری که این پروژه معرفی می‌کند، می‌توان به evm.storage اشاره کرد که یک پلتفرم ذخیره‌سازی داده ایمن برای قراردادهای هوشمند اتریوم است. در جریان جذب سرمایه ۱۳.۴ میلیون دلاری smlXL، نام اندریسن هورویتز به عنوان سرمایه‌گذاری Lead آمده است.

۴. تریپل اِی (Triple-A)؛ ۱۰ میلیون دلار

پروژه TripleA یک موسسه پرداخت در حوزه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. این موسسه به دنبال آن است که ارسال و دریافت‌ وجوه (چه در قالب رمزارزها و چه در قالب ارزهای فیات) را برای کسب‌وکارها تسهیل کند؛ بدون آنکه دغدغه نوسان و ناپایداری قیمت داشته باشند. به کمک این راهکار پرداخت، بدون آنکه رمزارزی داشته باشید که بخواهید آن را هولد یا تبدیل کنید، می‌توانید از مزایای پرداخت‌های رمزارزی بهره‌مند شوید. این پروژه که اکنون ۱۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است، سال گذشته نیز ۴ میلیون دلار جمع‌آوری کرده بود.

۵. رایمدی (Rymedi)؛ ۹ میلیون دلار

رایمدی یک پلتفرم نگهداری داده است که از بلاکچین برای نقل و انتقال ایمن داده‌های پزشکی کمک می‌گیرد. این پلتفرم به ادغام داده‌ها کمک کرده و تحقیق و بررسی داده‌ها را تسهیل می‌کند. بیماران به کمک رایمدی می‌توانند به سوابق پزشکی خود و نتایج بررسی‌ها دسترسی داشته باشند. در حقیقت این پلتفرم به‌منظور تسهیل ارتباط میان بیمار و بیمارستان/ آزمایشگاه کمک می‌کند که این کار را با تکیه بر فناوری بلاکچین انجام می‌دهد. در جریان جذب سرمایه ۹ میلیون دلاری Rymedi، شرکت‌های RW3 Ventures و White Star Capital به‌عنوان سرمایه‌گذاران Lead حضور داشته‌اند.

سایر پروژه‌ها

تعداد پروژه‌هایی که در هفته اول آبان جذب سرمایه داشته‌اند، کمی بیشتر از هفته‌های پیش است؛ البته این به آن معنا نیست که مبلغ جذب‌شده هم لزوما بیشتر است. در جدول زیر نگاهی به این پروژه‌ها و مبالغ جمع‌آوری‌شده خواهیم داشت. همچنین در ستون سمت چپ هم نام سرمایه‌گذاران را می‌توانید ببینید. با مطالعه مقاله بررسی راندهای سرمایه‌گذاری، می‌توانید درک بهتری از وضعیت جذب سرمایه پروژه‌ها داشته باشید.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراندسرمایه‌گذار
Cube Exchange۹ میلیون دلار خدمات بلاکچینیSeedSusquehanna International Group, Big Brain Holdings, Foundation Capital, Arche Fund, Asymmetric, WWVentures
Aera ۸ میلیون دلار خدمات بلاکچینیUnknown Bain Capital Crypto, Jump Trading
Atani ۶ میلیون دلار سیفای UnknownCometa,  Conexo Ventures, JME Ventures
Nocturne ۶ میلیون دلار خدمات بلاکچینی SeedPolychain Capital, Vitalik Buterin, Bain Capital Crypto, Robot Ventures, Hack VC, Bankless 
 Moonveil Entertainment۵.۴ میلیون دلار بازیSeedIOSG, Infinity Ventures Crypto, Gumi Cryptos, LongHash Ventures, Arcane Group 
Noble ۳.۳ میلیون دلار زیرساخت SeedPolychain Capital, Circle, Wintermute, Borderless Capital, Hustle Fund, CMCC Global, Interop, Wormhole 
Hytopia ۳ میلیون دلار بازی SeedDelphi Digital 
Anboto Labs ۳ میلیون دلاردیفای Unknown  Mechanism Capital, Kronos, Matrixport, XBTO Humla Ventures, Cherry Ventures
Ctrl Alt۲.۷ میلیون دلارمدیریت دادهSeedMiddlegame Ventures, Forward Partners
STIX۲.۷ میلیون دلارسیفایUnknownBig Brain Holdings, XBTO Humla Ventures, Psalion VC, Fisher8 Capital
PADS Financial۲.۲ میلیون دلاردارایی دنیای واقعیUnknown
Access Protocol۱.۲ میلیون دلارشبکه اجتماعیSeedCMS Holdings, Double Peak, Sora Ventures, DV Chain
Virtual Labs۱.۲ میلیون دلار زیرساختPre-SeedOP Crypto, Near Foundation, Byzantine Marine, Koyamaki Ventures
BRLA Digital۶۰۰ هزاردلاراستیبل کوینPre-SeedCoins.Ph, Rodrigo Benez
PRINT3R۵۰۰ هزاردلاردیفایPre-SeedMH Ventures, 300DAO, 2Shares, Homeless Ventures, PrimapesDAO, Onchain Wizard
Micapass۲۵۳ هزاردلارخدمات بلاکچینیUnknownFIRSTPICK, SUPER HOW
CyberConnectنامشخصخدمات بلاکچینیUnknownBinance Labs
Integralنامشخصخدمات بلاکچینیStrategicCoinbase Ventures
De.FiنامشخصدیفایUnknownOKX Ventures
Port3 Networkنامشخصخدمات بلاکچینیUnknownDWF Labs
Project TwelveنامشخصبازیStrategicMOBOX
TonUPنامشخصدیفایSeedWaterdrip Capital, Foresight Ventures, TONcoin.Fund, Bitfund Dao
Rulematchنامشخصخدمات بلاکچینیPre-Series AConsenSys Mesh, Flow Traders, FiveT

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ
کدام پروژه‌ها در هفته اول آبان سرمایه بیشتری جذب کردند؟

سه پروژه Shrapnel ،Blockaid و smlXL به ترتیب مبالغ ۳۳، ۲۰ و ۱۳.۴ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کردند.

کدام VCها در هفته پایانی اکتبر در فعالیت‌های جذب سرمایه شرکت کردند؟

در میان VCهای معروف و معتبر، نام‌هایی مانند بایننس لبز، a16z و Coinbase Ventures به چشم می‌خورد که البته فعالیت چندان پررنگی هم نداشتند.

جمع‌بندی

خدمات بلاکچین در ماه‌های اخیر در کانون توجه سرمایه‌گذاران بوده‌اند؛‌ به‌طوری که هر هفته هنگام بررسی فعالیت VCها، حتما به چند پروژه زیرساختی یا خدماتی برخورد می‌کنیم. این مسئله نشان‌دهنده اهمیت این مسئله در بلاکچین است و می‌تواند ما را در یافتن پروژه‌های ترند راهنمایی کند. در جذب سرمایه هفته اول آبان، سه پروژه بلاک اید، شراپنل و smlXL توانستند بیشتر از سایر پروژه‌ها سرمایه جمع‌آوری کنند که دو موردشان در گروه خدمات بلاکچین جای می‌گیرند. به‌ نظر شما دلیل توجه سرمایه‌گذاران به این بخش چیست؟ آیا نکته خاصی در مورد این گروه از پروژه‌ها وجود دارد؟ همچنین دوست داریم بدانیم که آیا فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ را دنبال می‌کنید؟‌ اگر پاسختان مثبت است، چطور از این داده‌ها استفاده می‌کنید و در استراتژی خود از آنها بهره می‌گیرید؟‌ منتظر نظرات شما هستیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا