متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۶ تا ۱۲ آذر؛ Wormhole با ۲۲۵ میلیون دلار در صدر

اگر گزارش‌های جذب سرمایه در کریپتو را در میهن بلاکچین دنبال کرده باشید، می‌دانید که ما هر یکشنبه فهرستی از پروژه‌های موفق در تامین مالی را به همراه مبلغ و نام سرمایه‌گذاران منتشر می‌کنیم. داده‌های این گزارش به شما کمک می‌کند تا با حوزه‌های تمرکز VCها آشنا شوید و در کنار آن تعداد قابل توجهی محصول و ابزار جدید را بشناسید. این بیست‌ودومین شماره این گزارش است و مطلب هفته قبل را می‌توانید در لینک زیر مطالعه کنید.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۶ تا ۱۲ آذر)

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۶ تا ۱۲ آذر)

در هفته گذشته ۲۰ پروژه در مجموع موفق به جذب مبلغ ۲۹۹,۲۳۰,۵۹۷ دلار شدند. بیشترین مبلغ جذب سرمایه با ۲۲۵ میلیون دلار متعلق به شبکه Wormhole است. از این ۲۰ پروژه:

  • مبلغ سرمایه‌گذاری ۶ مورد افشا نشده و دو مورد بالای ۱۰ میلیون دلار است.
  • مابقی مبالغ مشخص بین ۲ تا ۱۰ میلیون دلار است.
  • راند سرمایه‌گذاری ۶ پروژه سید، ۴ مورد استراتژیک، ۱ مورد سری B و مابقی نامشخص است (برای آشنایی با راندهای سرمایه‌گذاری و تفاوت آن‌ها با یکدیگر این مطلب را مطالعه کنید.).

۱. ورم‌هول (Wormhole)؛ ۲۲۵ میلیون دلار

شبکه Wormhole یا وارم‌هول (وُرم‌هُل) پل ارتباطی میان شبکه‌های بلاکچینی است. با استفاده از این پلتفرم می‌توان توکن‌های روی ۲۰ شبکه‌ مختلف را به یکدیگر تبدیل کرد. ورم‌هول به تازگی از راه‌اندازی Wormhole Labs خبر داده است؛ یک شرکت تکنولوژی مستقل که روی محصولات و ابزارهای توسعه کراس چین کار می‌کند. این جذب سرمایه هم در راستای عرضه محصولات جدید و حمایت از توسعه‌دهندگانی است که روی این محصولات کار می‌کنند.

۲. ایزومو (IZUMO)؛ ۱۲.۷ میلون دلار

ایزومو یک اپلیکیشن غیرمتمرکز است که در حوزه انیمه، مانگا، گیم و VTubing فعالیت می‌کند. هدف این پروژه ایجاد فضایی مشارکتی برای تولیدکنندگان و هواداران صنعت سرگرمی است. ایزومو درصدد توسعه پلتفرمی برای درآمدزایی از تولید محتوا در این صنعت است.

۳. کوین‌چنج (Coinchange)؛ ۱۰ میلیون دلار

کوین‌چنج یک پلتفرم تجمیع‌گر بازده مبتنی بر API با تمرکز روی کسب درآمد منفعلانه از استیبل کوین‌ها است. این جذب سرمایه به منظور توسعه سرویس بازدهی مبتنی بر API برای بیت کوین، اتر و استیبل کوین‌های مطرح بازار انجام می‌شود. این شرکت مستقر در تورنتو، در درجه اول صرافی‌های غیرمتمرکزی را هدف قرار داده است که مایل به ارائه سرویس‌های بازدهی به مشتریان خود هستند.

۴. گِرُو (Grove)؛ ۷.۹ میلیون دلار

گرو که سابقا به نام شرکت پاکت نتورک (Pocket Network Inc) شناخته می‌شد، یک زیرساخت غیرمتمرکز برای توسعه محصول و سرویس در بستر بیش از ۴۰ زنجیره است. گرو در واقع شرکت سازنده شبکه پاکت نتورک است و این شبکه رمزارزی با تیکر POKT دارد که به منظور پاداش‌دهی استفاده می‌شود. Grove قصد دارد از این سرمایه برای شراکت جدید و توسعه DePIN استفاده کند. DePIN به استفاده از فناوری بلاک چین و مشوق‌های توکنی برای ایجاد شبکه‌های زیرساختی اشاره دارد تا دیگر پروژه‌ها نیازی به خرید و تجهیزاتی نظیر گوگل کلاد و وب آمازون نداشته باشند.

۵. اوشن (OCEAN)؛ ۶.۲ میلیون دلار

اوشن یک استخر ماینینگ جدید است که با هدف عدم غیرمتمرکزسازی ماینینگ بیت کوین طراحی شده است. شفافیت، غیرحضانتی بودن و پرداخت پاداش‌ مستقیما از تراکنش کوین‌بیس از ویژگی‌های استخر OCEAN است. جک دورسی (مدیرعامل سابق توییتر) سرمایه‌گذار اصلی و لیدر این راند است.

۶. سایر پروژه‌ها

در ادامه نام، مبالغ جذب سرمایه، حوزه فعالیت، راند و سرمایه‌گذاران سایر پروژه‌هایی را مشاهده می‌کنید که در هفته گذشته تامین مالی شدند. سرمایه‌گذاری انیموکا برندز در پروژه TON یکی از نکات قابل توجه جدول زیر است. شرکت سرمایه‌گذاری Animoca Brands قرار است به بزرگ‌ترین اعتبارسنج بلاکچین TON تبدیل شود و قصد دارد بازی‌های بلاکچینی را در دسترس پایگاه کاربران ۸۰۰ میلیونی شبکه اجتماعی تلگرام قرار دهد.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراند سرمایه‌گذار
Setter۵ میلیون دلارشبکه اجتماعیSeedAndreessen Horowitz (a16z crypto) , Marcy Venture Partners, Superlayer, Thirty Five Ventures (35V), Serena Williams
MYX Finance۵ میلیون دلاردیفایSeedHongShan (ex Sequoia China) , ConsenSys, Hack VC, OKX Ventures (ex OKEx Blockdream Ventures), Redpoint, Hashkey Capital, Foresight Ventures, GSR Markets LTD, Leland Ventures, Cypher Capital, Bing Ventures, Lecca Ventures
Acctual۳.۸۵ میلیون دلارخدمات بلاکچین (سرویس پرداخت)UnknownThird Prime , IDEO CoLab Ventures, Alchemy Ventures, Orange DAO, Soma Capital, Adventure Fund, Nonagon, Plassa Capital
Wind۳.۸ میلیون دلارخدمات بلاکچین (کیف پول)UnknownGlobal Founders Capital (GFC) , The Spartan Group, Saison Capital, Alumni Ventures (AVG), Tiny VC
Term Structure۴.۲۵میلیون دلارزیرساخت SeedCumberland, HashKey Capital, LongLing Capital, MZ Web3 Fund
MITH۳.۵۰ میلیون دلارشبکه اجتماعیSeedWarner Music Group , CMT Digital, Winklevoss Capital, Synergis Capital, Near Foundation, Fourth Revolution Capital (4RC), Alpha Praetorian Capital
Open Campus۳.۱۵ میلیون دلارآموزشUnknownBinance Labs Fund
CoralApp۳ میلیون دلاراپلیکیشن غیرمتمرکز (ورزش)استراتژیکTealLink Capital
Web3Labs۲ میلیون دلارلانچ‌پد – شبکه اجتماعیاستراتژیکForesight Ventures , VCB, Waterdrip Capital, Cipholio Ventures, NexGenVenture, QTUM VC
InspectTBDتحلیل آنچینUnknownDewhales Capital , BasementDAO, Morningstar Ventures, Kairon Labs, Optic Capital, Rarestone Capital, Maven Capital, Zeneca
RadTBDپلتفرم استریمUnknownAyre Ventures
FarcanaTBDبازیاستراتژیکAnimoca Brands
The Open Network (TON)TBDزیرساختUnknownAnimoca Brands
UniSatTBDکیف پول – زیرساختاستراتژیکLK Venture
BioniqTBDNFTUnknownPolychain Capital

جمع‌بندی

در هفته گذشته تمرکز سرمایه‌گذاران روی حوزه خاصی نبود و مبالغ قابل توجهی هم جمع‌آوری نشد. تنها پروژه Wormhole موفق شد تا ۲۲۵ میلیون دلار برای توسعه محصولات جدید در Wormhole Labs کسب کند. مابقی مبالغ مشخص‌شده بین ۳ تا ۱۲.۷ میلیون دلار متغیر بود. کدام پروژه‌های این فهرست توجه شما را به خود جلب کردند؟ آیا علاقه‌مند به استفاده از ابزارها و محصولات این پروژه‌ها هستید؟

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌‌ها در هفته گذشته بیشترین جذب سرمایه را داشت؟

پروژه ورم‌هول با جذب ۲۲۵ میلیون دلار در رتبه نخست و بعد از آن ایزومو (۱۲.۷ میلیون دلار) و کوین چنج (۱۰ میلیون دلار) قرار دارند.

از گزارش‌های جذب سرمایه چه اطلاعاتی می‌توان استخراج کرد؟

در این گزارش‌ها با جدیدترین پروژه‌های کریپتویی که پتانسیل رشد بالایی دارند، آشنا می‌شویم و می‌توانیم ترندهای بازار و حرکت سرمایه‌گذاران را رصد کنیم.

منبع
میهن بلاکچین

سپیده برون

از زمانی که یادم هست مشغول نوشتن بودم؛ یک روز داستان، روز بعد فوتبال و گیم، روز دیگر دیجیتال‌ مارکتینگ و IT و الان هم کریپتوکارنسی و بلاکچین. به نظرم کریپتو همان روایت تک‌خطی از رشته‌ای است که همیشه دنبالش بودم؛ کار هیجان‌انگیزی که نه تنها همیشه حرف تازه‌ای برای رو کردن دارد، بلکه پا در کفش بقیه رشته‌ها هم می‌کند و تنها وقتی می‌خوابد که نابود شود. من به بازی کردن، سردرآوردن از خم و چم تکنولوژی، باز هم بازی کردن، اخبار قانون‌گذاری و اقتصاد آزاد و غیر متمرکز علاقمندم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا