صرافی متمرکز

چشم انداز ها و مشکلات صرافی های ارز دیجیتال در سال 2019

سال ۲۰۱۸ برای همه مشارکت کنندگان در بازار ارز های دیجیتال سال آسوده ای نبود. اما شاید بتوان گفت که سال ۲۰۱۸ برای صرافی های ارز دیجیتال بدترین بود. سود اصلی صرافی ها کمسیون هایی است که از عملکرد های ترید دریافت می کنند و همچنین کارمزد هایی است که از لیست شدن کوین هایی خاص عایدشان می شود. با یک بازار راکد پر از پروژه های کم کیفیت و وجود یک وضعیت کاملا غم انگیز تنها قوی ترین مشارکت کنندگان در امان خواهند ماند. در این مقاله به روند های بازار صرافی ها و عامل های مهمی که برای پابرجا ماندن لازم هستند، پرداخته خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

رقابت شدیدتر در بازار

اولین و شاید مهمترین روندی که می توان مورد بررسی قرار داد وجود رقابت شدیدتر و بی رحمانه تر در بین صرافی های ارزهای دیجیتال است. همه صرافی ها بدون استثنا تمایل دارند که حجم ترید را حفظ کنند و اکثر بازار را تحت پوشش قرار دهند.

به دلیل گزارش هایی در مورد بسته شدن و ورشکستگی صرافی های کوچک مانند Cubits از انگلستان و Liqui از اکراین، غول های ژاپنی شروع به خرید پلتفرم های شکست خورده معاملاتی ارز دیجیتال کردند و به بازار کریپتو وارد شدند. به عنوان مثال کوین چک (Coincheck) توسط مدیر سابق گلدمن ساکس (Goldman Sachs) و مدیر عامل مونکس (Monex) با قیمت تنها ۳۴ میلیون دلار خریداری شد. صرافی ژاپنی Zaif که قدرت بازگرداندن ۶۰ میلیون دلار سرمایه کاربر به دلیل هک را نداشت، با شرکت تحقیقاتی Fisco از توکیو قراردادی منعقد کرد و این شرکت اکثریت سهام این صرافی را با قیمت ۴۴ میلیون دلار خرید.

بومی سازی فعال و شدید

بومی سازی فعال صرافی ها شاید به دلیل وجود رقابت های بزرگ در بازار باشد.

 • هیوبی (Huobi) صرافی هیوبی راشا (Huobi Russia) را راه اندازی می کند اما این صرافی قصد ندارد که روبل روسیه را اضافه کند.
 • صرافی EXMO وارد بازار ترکیه شده است و لیر ترکی، زبان و پشتیبانی فنی ترکی را اضافه کرده است و این صرافی قصد دارد که یک دفتر نیز در آن کشور باز کند.
 • بایننس (Binance) قصد دارد مالت، کره جنوبی، لیختن اشتاین و سنگاپور را تسخیر کند.
 • کوکوین (KuCoin) قصد دارد که به همه کشور های اسپانیایی زبان در آمریکای لاتین توسعه یابد.
 • جمینای (Gemini) آسیا را هدف گرفته است.
 • کوین بیس (Coinbase) نیز که از قبل کار در اروپا را آغاز کرده است.

ETF برای بیت کوین

اگرچه همه از شنیدن پیش بینی هایی درباره دسترسی به بازار های آتی بیزار شده اند اما احتمالا می توان گفت که این رویداد مهمترین رویداد در صنعت ارز های دیجیتال خواهد بود. این بازار در انتظار راه اندازی بکت (Bakkt) می باشد که چیز بی نظیری است زیرا دسترسی به قراردادهای آتی با پشتیبانی فیزیکی را فراهم می کند. انتظار می رود که این امر  موسساتی را به بازار جذب کند و تاثیر برجسته ای بر روی کل بازار داشته باشد. این سایت معاملات مارجین را پشتیبانی نمی کند و همه تراکنش ها با دارایی ها کاملا ایمن خواهند بود.

بکت (Bakkt)

بکت (Bakkt) توسط متصدی بورس نیویورک (NYSE)، بورس بین قاره ای (ICE) و طی مشارکت با مایکروسافت، استارباکس و BCG اراپه خواهد شد. مشتاقان دیگری نیز در این حوزه وجود دارند. تعدادی از سازمان های بزرگ وال استریت قصد دارند که یک صرافی به نام ErisX را راه اندازی کنند. این صرافی دسترسی به قراردادهای آتی با پشتیبانی فیزیکی را فراهم می آورد و مانند بکت نه تنها بیت کوین بلکه ارز های دیجیتال دیگر مانند اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین را تحت پوشش قرار می دهد.

قوانین سخت تر برای بازرسی و کنترل حکومتی

علی رغم این حقیقت که عدم شناسایی، شخصی سازی و قوانین، کاملا در تناقض با ایده اصلی ارز های دیجیتال است اما چهارمین روند سخت تر کردن کنترل های دولتی و شرایط احراز هویت در صرافی ها می باشد. می توان بازار روسیه را در نظر گرفت. شاید رویداد مهیج اصلی در این بازار مورد جنایی بر علیه دمیتری واسیلیف مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال WEX بود.

در کره تنها ۷ صرافی از ۳۸ صرافی ارز دیجیتال موجود توسط حکومت مورد بررسی قرار گرفته اند و رهبران صرافی Komid برای دست بردن ۴۵ میلیون دلاری در حجم معاملات به زندان متهم شده اند.

ولد نستور مدیر عامل صرافی رومانیایی CoinFlux به تقاضای وزارت دادگستری ایالات متحده و به اتهام کلاه برداری، جرائم سایبری، پول شویی و اخاذی توقیف شده است.

همه صرافی ها با شیوه های متفاوتی با قانون گذاری در ارتباط هستند:

کراکن (Kraken) ابراز داشته که کنترل توسط مقامات توسعه کسب و کار ارز دیجیتال را با مانع روبرو می کند.

صرافی های CEX و OKEx تایید اجباری را در تطابق با ماده پنجم ضد پول شویی اتحادیه اروپا و قوانین شناسایی هویت مشتری (KYC) و پولشویی (AML) ارائه داده اند.

حال فعال ترین تریدر ها در لوکال بیتکوینز (Localbitcoins) لازم است که تایید هویت انجام دهند و مالکان حساب های قدیمی در پولنیکس (Poloniex) باید از فرآیند KYC گذر کنند. بعضی از صرافی ها سعی می کنند که شرایط را به طور برجسته ای تغییر دهند. به عنوان مثال صرافی غیر متمرکز IDEX بیان کرد که غیر متمرکز نیست و تایید اجباری را برای کاربران فراهم نمود که با قوانین استفاده کنندگان بلاک از سوریه، کریمه، واشنگتن و کوبا تطابق داشت. این صرافی گفته یکی از اعضای کمسیون معاملات آتی کالا بنام برایان کونتیز را ارجاع داد که گفته بود توسعه دهندگان باید برای عملکرد های غیر قانونی که توسط اشخاص ثالث و با استفاده از قرارداد های هوشمند نوشته شده توسط این توسعه دهندگان انجام می شود، پاسخگو باشند.

بیمه دارایی و تقویت امنیت

شکاف های امنیتی در صرافی ها و کیف پول ها به هکر ها این موقعیت را داد که در خلال سال ۲۰۱۸، حدود ۸۵۴ میلیون دلار را بدزدند. در این بررسی تنها به ده هک برجسته که به طور قابل اعتمادی مورد شناسایی قرار گرفته، پرداخته شده است وگرنه مقدار دزدیده شده بیشتر خواهد بود.

به همین خاطر است که روند بعدی ارائه بیمه برای دارایی کاربران و جذب بهترین متخصصان بازار برای به حداکثر رساندن امنیت دارایی ها می باشد.

 • صرافی های GBX و جمینای دارایی ها را در کیف پول های آنلاین و آفلاین خود بیمه کرده اند.
 • کوین بیس انتقال اخیر دارایی های کریپتو به ارزش ۵ میلیارد دلار را به یک ریپازیتوری به روز رسانی شده تایید کرده است.
 • صرافی های بیت هامب و Upbit از کره جنوبی گواهی هایی را از سیستم مدیریت امنیتی اطلاعات (ISMS) آژانس امنیت و اینترنت کره (KISA) دریافت کرده است.
 • صرافی بایننس با CertiK یک مشارکت منعقد کرده است که این شرکت سرویس های امنیتی را برای بلاک چین های متنوع ارائه می دهد.
 • یک استاندارد جالب مقدار سودی است که صرافی های سهام در عرضه اولیه خود دارند. چند سال قبل، مشارکت کنندگان در بازار به انتقاد عرضه های اولیه سهام (IPOs) پرداختند و آن را شیوه ای منسوخ و بسیار پیچیده برای جذب سرمایه گذاری خطاب کردند.
 • صرافی EXMO تصمیم گرفت که نوعی عرضه اولیه برعکس را راه اندازی کند. شرکت عمومی کانادایی بنام CoverMedia حقوق انحصاری را برای مذاکره در مورد خرید آن صرافی برای ۱۸۰ روز دریافت کرد. اگر این معامله صورت می گرفت، موجودیت جدید به کسب و کار خود در زیر نام برند EXMO ادامه می داد و در صرافی بورس کانادا (CSE) قیمت گذاری می شد.
 • BXA که بیت هامب و BTHMB Holdings را کنترل می کند، یک اپراتور صرافی ارز دیجیتال است و علاوه بر این، BCII نیز در خارج از بازار بورس عملکرد دارد و تفاهمی را برای ادغام معکوس امضا کرده است
 • در آخر باید گفت که صرافی کراکن در حال بررسی احتمال گمارش خصوصی 4 میلیارد دلار از اوراق بهادار می باشد.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا