اخبار آلتکوین

تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر

کریسمس خبرهای خوبی برای معامله کنندگان کریپتو به ارمغان آورده است. ارزش کل بازار ارز دیجیتال حدود ۲۸ درصد افزایش یافته و از ۱۰۱ میلیارد دلار در تاریخ ۱۵ دسامبر به ۱۲۹ میلیارد دلار در روز کریسمس رسیده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

اگرچه این رقم هم چنان بسیار کمتر از بالاترین مقدار ثبت شده ارزش بازار است، با این حال رشد چند روز گذشته، نشانه هایی از شکل گیری کمترین حد بازار ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. جوزف لوبین یکی از موسسان اتریوم در توییت اخیر خود به کف بازار کریپتو در سال ۲۰۱۸ اشاره کرده است.

جهش حال حاضر فقط می‌تواند تا سطح خاصی ادامه یابد که پس از آن، معامله کنندگان برای بهبود عوامل اساسی و بنیادی صبر خواهند کرد. یکی از عوامل و معیارهایی که به صورت دقیق به آن پرداخته شده است، سطح علاقه سازمانی به این صنعت می‌باشد. با وجود این که تعدادی از شرکت های مهم و بزرگ علاقه خود به این صنعت را بیان کرده اند اما با این حال اقدامات خاصی رخ نداده است.

بازار، امید خود را معطوف به ارائه محصولات جدید، شفافیت قانونگذاری و کف بازار ارز دیجیتال می‌کند تا در سال ۲۰۱۹، اسامی بزرگتری را به خود جلب کند. هر مدرکی که نشان دهنده ورود شرکت های مهم به این بازار باشد، نقش قوی برای روند صعودی ارزهای دیجیتال ایفا خواهد کرد.

قیمت BTC/USD

قیمت بیت کوین در حال حاضر در سطح مقاومتی ۴,۲۵۵ دلار است. هرچند نکته مثبت این است که قیمت بیت کوین پس از عبور از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه، بالاتر از آن حفظ شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

عبور از قیمت ۴,۲۵۵ دلار می‌تواند منجر به افزایش آن به ۴,۵۰۰ دلار شود. میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه نیز بالاتر از این سطح قرار دارد، بنابراین می‌توان از گاوها انتظار داشت تا از این سطح قیمت به بهترین شکل دفاع کنند. به معامله کنندگان کوتاه مدت پیشنهاد می‌شود تا سود بیش از ۷۵ درصد دارایی های نزدیک به ۴,۵۰۰ دلار خود را برداشت کنند و جلوی ضرر باقی دارایی ها را بگیرند. اگر گاوها از SMA عبور کنند، این روند می‌تواند تا قیمت ۴,۹۱۴ دلار ادامه یابد. با این وجود احتمال وقوع این امر کم است. روند نزولی بعدی به سطح پشتیبانی قوی EMA و کمتر از ۳,۷۸۷ دلار دست خواهد یافت. ایجاد شکاف در این محدوده، بازیابی قیمت را تضعیف می‌کند و احتمال رسیدن به کف بازار را افزایش خواهد داد.

روند بلند مدت قیمت بیت کوین هم چنان کاهشی است اما روند کوتاه مدت تغییر کرده است. اگر افت قیمت بعدی بالاتر از ۳,۷۸۷ دلار باقی بماند می‌توان تایید کرد که ۱۵ دسامبر کف بازار بود. روزهای آتی برای بیت کوین بسیار مهم و حیاتی است.

قیمت XRP/USD

قیمت ریپل از سطح ۰.۴ دلار عبور کرده است که نشانه روند صعودی می‌باشد. قیمت ریپل اکنون می‌تواند به خط مقاومتی کانال نزولی برسد که به عنوان سطح مقاومتی پایدار است.

نمودار قیمت ریپل

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه افزایش یافته و میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه ثابت مانده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز افزایش یافته و به سطح خرید بیش از حد نزدیک شده است. این موضوع نشان می‌دهد که روند فعلی معکوس است و احتمالا کف بازار ۰.۲۴۵۰۸ دلاری قابل شکستن نمی باشد.

در روند صعودی ممکن است قیمت ریپل در نزدیکی ۰.۵ دلار با مانعی مواجه شود که در این صورت معامله کنندگان می‌توانند سود مقطعی خود را برداشت کنند. عبور از این شرایط می‌تواند روند قیمت را به ۰.۵۶۵ و سپس به ۰.۶۲۵ دلار برساند. بنابراین پیشنهاد نمی‌شود که تمام سرمایه را در قمیت ۰.۵ بفروشید. در صورتی که جهت قیمت عوض شود و به پایینتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) برسد، دیدگاه صعودی اشتباه خواهد بود.

قیمت ETH/USD

قیمت اتریوم از ۱۳۶.۱۲ دلار عبور کرده است و به سطح مقاومتی بالای ۱۶۷.۳۲ دلار نزدیک شده است. معامله کنندگانی که از فروش ۱۳۶.۱۲ دلاری سود کسب کردند می‌توانند بقیه کوین های خود را حدود ۱۶۷.۳۲ دلار بفروشند. انتظار کاهش یا ثابت ماندن در این سطح وجود دارد. در مقابل اگر این ارز دیجیتال از سطح ۱۶۷.۳۲ دلار بگذرد می‌تواند به ۲۱۱ دلار برسد.

تحلیل قیمت اتریوم

میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه افزایش یافته و میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه ثابت مانده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) از سطح فروش بیش از حد به خرید بیش از حد افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که روند کوتاه مدت تغییر کرده است. انتظار می رود که قیمت اتر قبل از شروع روند صعودی بعدی، مدتی در این محدوده بماند.

قیمت BCH/USD

قیمت بیت کوین کش طی ۳ روز گذشته در بالاترین حد خود باقی مانده است. خرس ها نتوانسته اند قیمت این ارز دیجیتال را کاهش دهند. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها عجله ای برای کسب سود از فروش ندارند.

بیت کوین کش

اگر در ۲۰ الی ۳۰ روز آتی قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از میانگین متحرک نمایی (EMA) بیست روزه باقی بماند، می‌توان منتظر تلاشی دیگر برای عبور از میانگین متحرک ساده (SMA) پنجاه روزه بود. در صورت موفقیت در این امر، کاهش قیمت می‌تواند تا ۳۰۷.۰۱ دلار ادامه یابد که ۶۱.۸ درصد سطح اصلاحی فیبوناچی از کاهش اخیر است.

از طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین کش از میانگین متحرک ساده (SMA) کمتر شود، ممکن است به سطح پشتیبانی میانگین متحرک نمایی (EMA) دست یابد. اگر خرس ها قیمت را به کمتر از ۷۳.۵ دلار برسانند، روند نزولی ادامه خواهد داشت.

قیمت EOS/USD

قیمت EOS در صدد عبور از سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی قیمت ۳.۰۵۱۰ دلار است. می‌توان انتظار سطح مقاومتی قوی در SMA پنجاه روزه و قیمت ۳.۸۷۲۳ دلار داشت.

تحلیل قیمت EOS

اگر این دو سطح تحقق یابند، بازیابی قیمت می‌تواند تا سطح مقاومتی مهم بعدی در ۴.۴۹۳ دلار ادامه یابد. انتظار می رود که محدوده ۳.۸۷۲۳ الی ۴.۴۹۳ دلار به عنوان مانع عمل کند.

کاهش بعدی احتمالا به سطح پشتیبانی EMA بیست روزه دست یابد. هر عبوری از این سطح پشتیبانی می‌تواند منجر به ثابت شدن قیمت برای چند روز شود. اگر قیمت EOS به کمتر از ۱.۵۵ دلار برسد به روند نزولی خود ادامه خواهد داد.

قیمت XLM/USD

قیمت استلار از EMA بیست روزه و ۰.۱۳۴۲۷۰۵۰ عبور کرده است. این امر نشانه روند صعودی می‌باشد که فرصت را برای حرکت به سمت SMA پنجاه روزه و قیمت ۰.۱۸۴ دلار فراهم می‌کند.

استلار

EMA ثابت مانده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد محدوده سبز شده است که نشان می‌دهد در کوتاه مدت، تقاضا از عرضه پیشی گرفته است. هرچند SMA در حال کاهش است. این موضوع بیانگر این است که روند بلند مدت هم چنان کاهشی است.

استلار عملکرد خوبی ندارد بنابراین معامله آن پیشنهاد نمی‌ شود. اگر قیمت استلار (XLM) کمتر از ۰.۱۱۱۹۶۶۵۶ برسد، بازیابی آن ضعیف خواهد شد.

قیمت LTC/USD

قیمت لایت کوین طبق انتظار به سطح مقاومتی ۳۶.۴۲۸ دلار رسیده است. خرس ها در این سطح قیمت با چالش مشکلی روبرو می‌باشند. در صورت موفقیت خرس ها، قیمت لایت کوین به EMA بیست روزه افت می‌کند.

لایت کوین

هرچند اگر گاوها از سطح مقاومتی عبور کنند، قیمت لایت کوین می‌تواند به ۴۷.۲۴۶ دلار بازیابی شود. EMA افزایش یافته و RSI وارد محدوده سبز شده است. کمترین قیمت ۲۳.۱ دلار پیش بینی می‌شود و انتظار می رود که قیمت آن بالاتر از ۲۹.۳۴۹ باقی بماند.

قیمت BSV/USD

قیمت بیت کوین SV در محدوده ۸۰.۳۵۲ الی ۱۲۳.۹۸ دلار است. تلاش برای عبور از این محدوده در تاریخ ۲۰ و ۲۱ دسامبر با شکست مواجه شد. با این حال، گاوها طی ۳ روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال را بالاتر از ۱۰۰ دلار حفظ کرده اند که خرید در هر افت قیمت را نشان می‌دهد.

بیت کوین SV

طی ۳ الی ۴ روز آتی احتمال تلاشی دیگر برای عبور از این محدوده وجود دارد. در این صورت بازیابی قیمت می‌تواند تا ۱۶۷.۶۰۸ دلار ادامه یابد.

از طرف دیگر اگر خرس ها بتوانند قیمت را حدود ۱۲۳.۹۸ دلار حفظ کنند، ممکن است قیمت بیت کوین کش بیشتر کاهش یابد. اگر خرس ها قیمت را به کمتر از ۶۵.۰۳۱ دلار برسانند، روند نزولی ادامه خواهد یافت.

قیمت TRX/USD

قیمت ترون کاهش نیافته است و این امر نشان می‌دهد گاوها به خرید ادامه می‌دهند. میانگین متحرک قیمت در آستانه ترکیب صعودی می‌باشد که بیانگر تغییر روند است. اگر گاوها قیمت را به ۰.۰۲۵ دلار برسانند، افزایش بعدی احتمالا به سطح مقاومتی ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ دلار برسد. قیمت TRX از مقدار ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ سه بار کاهش داشته است، بنابراین انتظار حفظ این سطح از جانب خرس ها وجود دارد. RSI در محدوده خرید بیش از حد نشان می‌دهد که افت قیمت نزدیک است.

TRON ترونانتظار می رود که این ارز دیجیتال برای چند هفته آتی در محدوده ۰.۰۱۸۳ الی ۰.۰۲۸۱۵۵۲۱ دلار باقی بماند. عبور از این محدوده، روند صعودی جدیدی را شروع می‌کند. اگر افت قیمت بعدی بالاتر از ۰.۰۱۸۳ دلار یا EMA بیست روزه باقی بماند، حفظ دارایی پیشنهاد می‌شود.

قیمت ADA/USD

کاردانو در صدد عبور از SMA پنجاه روزه و افزایش به سطح مقاومتی ۰.۰۶۰۱۰۵ دلار است. معامله کنندگانی که ۵۰ درصد دارایی خود را حفظ کرده اند می‌توانند با فروش بقیه دارایی در این سطح سود کسب کنند.

کاردانو

EMA بیست روزه افزایش یافته و شاخص قدرت نسبی (RSI) از محدوده فروش بیش از حد به محدوده خرید بیش از حد رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها در کوتاه مدت امور را در دست دارند. هرچند SMA هم چنان در حال کاهش می‌باشد. این امر بدان معنا است که روند بلند مدت هم چنان نزولی است.

منبع
cointelegraph

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا