اخبار آلتکوین

سه شنبه خونین بازار کریپتو!!

مدتی است که ارزهای دیجیتال در دوران نزول خود به سر می‌برند. تقریبا از اوایل سال ۲۰۱۸ که دوران شکوفایی این ارزها محسوب می‌شد، این بازار وارد یک عصر یخبندان و رکود شد و تا امروز این موضوع ادامه داشت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اما امروز در تاریخ ۲۳ مرداد رکورد جدیدی برای بعضی از ارزهای محبوب به ثبت رسیده شد. قیمت ارز دیجیتال اتر به کمترین مقدار خود در ۹ ماه اخیر رسید. این ارز در حال حاضر با ارزش ۲۶۵ دلار معامله می‌شود. بیت کوین نیز با رسیدن به ۵۹۰۰ دلار، مقاومت ۶۰۰۰ دلاری خود را شکست. بجز دو ارز بالای جدول بقیه ارزها نیز افت شدیدی داشته‌اند. به طور متوسط آلتکوین‌های مهم در طول هفته گذشته حدود ۲۸ درصد و در یک ماه حدود ۳۳ درصد افت ارزش داشته‌اند. در کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم به زیر ۲۰۰ میلیارد دلار رفت و امروز به گزارش کوین مارت کپ، ارزش کل بازار حدود ۱۹۱ میلیارد دلار است.

بعضی از تحلیلگران اینطور آنالیز کرده‌اند که افت شدید اتر ناشی از فشار توکن ها و ICOهای موجود روی بلاک چین آن است. معمولا زمانیکه بازار نزولی می‌شود، اکثر مردم توکن های خود را به تتر تبدیل می‌کنند و این موضوع قطعا روی مهمترین و کاربردی ترین پلتفرم ارزهای دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت.

از طرفی بیت کوین اما با این افت دوباره به قیمت یک ماه پیش خود بازگشت. حدود دوهفته گذشته شاهد رشد نسبی قیمت‌ها بودیم، بیت کوین به بالای ۷۰۰۰ دلار رفت و بسیاری تصور کردند دوران رکود این بازار به پایان رسیده است. اما این تصور مدت زیادی طول نکشید و همه چیز به حالت نزولی خود بازگشت.

تحلیلگران دلایل بسیاری برای این بازه نسبتا طولانی انجماد عنوان کرده‌اند. مواردی مانند صندوق ETF، قانون گذاری ها در نقاط مختلف جهان، بازی نهنگ‌ها، دستکاری قیمت توسط صرافی‌ها و … . اما چیزی که اهمیت دارد این است که کاربران تلاش کنند تا تصمیم احساسی نگیرند و با اطلاعات و آگاهی کامل به سرمایه گذاری و فعالیت در این بازار ادامه دهند.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا