کریپتو پدیا

ایمیل غیرمتمرکز چیست؟ راهکار فناوری بلاک چین برای امنیت ایمیل

ایمیل غیرمتمرکز که روی یک پلتفرم بلاک چین ساخته می‌شود، نسبت به گزینه‌های متمرکز امنیت بیشتری فراهم می‌کند. با منشا ایمیل شروع می‌کنیم؛ بیش از ۵۰ سال از عمر Email می‌گذرد و یک کانال رسمی ارتباطی در سراسر جهان است و با بیش از ۳ میلیارد کاربر، پرکاربردترین و فوری‌ترین شکل ارتباط است.

اولین نمونه ایمیل را می‌توان در برنامه‌ای به نام “MAILBOX” در کامپیوترهای دانشگاه MIT یافت که قدمت آن به دهه ۶۰ میلادی بر می‌گردد. با این حال در سال ۱۹۷۱ ری تاملینسون (Ray Tomlinson) با ایجاد سیستم ایمیل ARPANET، ایمیل را اختراع کرده و سپس آن را به شکلی که امروزه می‌شناسیم، توسعه داد.

دلیل ایجاد ایمیل غیرمتمرکز

ایمیل غیرمتمرکز

طبق تخمین‌ها مردم سراسر جهان هر روز حدود ۳۲۰ میلیارد ایمیل ارسال می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ شرکت امنیتی Cloud-Native آوانان (Avanan) در گزارش جهانی فیشینگ فاش کرد که از هر ۹۹ ایمیل، یک مورد آن حمله فیشینگ (Phishing) است؛ یعنی این که در سال ۲۰۱۹ هر روز حدود ۳۰۰ میلیون حمله فیشینگ انجام می‌شد.

در سال ۲۰۱۶ شرکت امنیتی فناوری اطلاعات Hold Security تخمین زد که بیش از ۲۷۲ میلیون ثبت‌ و رمز عبور حساب‌های ایمیل در دارک نت (Darknet) به فروش گذاشته شده‌اند. یک مورد عجیب این سال زمانی بود که نیدی رزدان (Nidhi Razdan) روزنامه نگار معروف پس از این که اعلام کرد که قربانی کلاهبرداری فیشینگی شده که با نیت کلاهبرداری پیشنهاد سمت استادیاری در دانشگاه هاروارد را پیشنهاد داده است، فرم شکایت جرایم اینترنتی را در ماه ژانویه در پلیس دهلی هند پر کرد. در مورد دیگری که اخیرا اتفاق افتاد، مهاجمان از چهار نقطه ضعف خطرناک Microsoft Exchange (سرویس ایمیل و تقویم مایکروسافت برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ) اکسپلویت (Exploit) کردند تا جایگاهی در شبکه این شرکت به دست بیاورند.

جدا از مسائل امنیتی، مشکلاتی که ارائه دهندگان سرویس ایمیل برای کاربرانشان ایجاد می‌کنند مانند خواندن، پردازش و فرستادن تبلیغات برای کاربرانشان یک امر روزمره است. آیا تا به حال به طنز آن توجه کرده‌اید؟ در لحظه ساخت آدرس ایمیل جدید با Gmail، حتی قبل از دریافت اولین ایمیل خود یک تبلیغ ناخواسته از قبل در میل باکس شما (Mailbox) منتظر است.

در واقع گوگل تا سال ۲۰۱۷ از قابلیت تکنولوژیکی خود برای اسکن تمام ایمیل‌هایی که به یا از کاربران Gmail ارسال می‌شد، برای کمک به ساخت پروفایل‌های مفصل از کاربران خود استفاده می‌کرد، که به این شرکت امکان می‌داد تا کاربران خود را با تبلیغاتی که کاملا مطابق با سلیقه آنها شخصی سازی شده بود، هدف قرار دهد.

حتی اگر تمام مشکلات امنیتی و فیشینگ را برای لحظه‌ای کنار بگذاریم، تصور یک اینباکس بدون اسپم و بدون تبلیغات عملا غیرممکن است. با در نظر گرفتن ماهیت متمرکز ایمیل‌ها و موضوعات مسائلی که با آنها همراه است، سرویس ایمیلی که روی یک پلتفرم بلاک چین ساخته شده است، راهکارهایی برای هر یا تمامی اشکالات سرویس‌های متمرکز ایمیل فعلی ارائه می‌دهد.

ایمیل غیرمتمرکز باید روی چه چیزی متمرکز باشد؟

امنیت برای ایمیل اهمیت بسیار زیادی دارد. ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین در مبحث Email، بالاترین سطح امنیت را فراهم‌ می‌کند. ورود غیرقانونی به شبکه‌های همتا به همتا نه تنها نزدیک به غیرممکن است، بلکه در مبحث داده‌ها، اطلاعات شخصی و رمزهای عبور نیز بالاترین سطح حفاظت را ایجاد می‌کنند.

مورد بعدی حریم خصوصی ۱۰۰ درصدی است که با تحقق الگوریتم‌های رمزنگاری، سیستم‌های کلید نامتقارن (Asymmetric Key) و توابع هش مجددا امکان پذیر است. در اینجا برای دستیابی به کمال باید اطمینان حاصل شود که بهترین ترکیب‌های ممکن در نظر گرفته شده و اجرا می‌شوند.

می‌توان در تمام ساعات روز به راحتی از هجوم مداوم ایمیل‌های ناخواسته مراقبت کرده و با استفاده از قراردادهای هوشمند یک Inbox منظم درست کرد. از آنجایی که این امکانات با اسمارت کانترکت‌ها نیز تلفیق می‌شوند، کیفیت تجربه اینباکس چندین سطح بالاتر می‌رود.

امکان ساخت یک آدرس ایمیل یک بار مصرف برای اشتراک گذاری داده‌ها با افراد ناشناس نیز وجود دارد که بعدا به طور کامل پاک می‌شود. امکان ساخت یک آدرس ایمیل با زمان ثابت، از یک روز تا چند ماه نیز وجود دارد. این ویژگی قدرتمند، بدون داشتن رد پای دیجیتالی تقریبا دائمی یک آدرس ایمیل، انتخاب یک ارائه دهنده قابل اعتماد را بسیار آسان می‌کند.

در صورتی که فرد از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر نوتیفیکیشن ایمیل کار دریافت نکند، تعادل بین زندگی و کار به واقعیت تبدیل می‌شود. با این حال در چند صنعت از جمله صنعت رمز ارزها، این امکان وجود ندارد؛ بنابراین مدت زمان می‌تواند بیشتر شخصی سازی شود تا نیازهای کسب و کار را تأمین کند.

اولویت بندی خودکار ایمیل‌ها به همراه قابلیت حذف ایمیل‌های خوانده نشده با نظر شخص است. ایمیلی که روی یک شبکه بلاک چین ساخته شده، می‌تواند به راحتی از طریق قراردادهای هوشمند، دسترسی به ایمیل‌های هر کارمند را کنترل کند و آنها را تنها در اختیار فرد مسئول قرار دهد. علاوه بر این، اینباکس از تبلیغات ناخواسته، استخراج داده‌ها، نظارت، ردیابی یا پروفایل ساز‌ی محافظت می‌شود.

راهکار بلاک چین برای موفقیت باید چگونه باشد؟

ایمیل غیرمتمرکز

برای این که ویژگی‌های بالا در یک سیستم غیرمتمرکز واقعیت داشته باشد، بلاکچین باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • مقیاس پذیری: امروزه بلاک چین‌ها مقیاس پذیر نیستند؛ در بلاک چین اتریوم فقط ۱۵ تراکنش در ثانیه قابل تأیید است. این بدان معناست که به هیچ وجه قادر نیست میلیون‌ها ایمیل را در روز مدیریت کند. از این رو Blockchain ذاتا باید این توانایی را داشته باشد که میلیون‌ها تراکنش را در روز و با تائید تقریبا فوری انجام دهد.
 • پایداری: زنجیره بلوک بیشتر از هر سیستم موجود دیگری انرژی مصرف می‌کند. به عنوان مثال، بلاکچین اتریوم ۱.۰۲ کیلووات ساعت در هر تراکنش مصرف می‌کند. این یعنی در صورت رد و بدل شدن ۱ میلیارد ایمیل در یک روز، شبکه اتریوم ۱.۰۲ تراوات ساعت برق مصرف می‌کند. مصرف انرژی بلاک چین باید آنقدر کم باشد که بتواند با سیستم‌های متمرکز رقابت کند یا قابل مقایسه باشد.
 • ایمنی و حریم خصوصی مطلق داشته باشد. حتی اگر بلاکچین‌ها ایمن باشند، در معرض خطر حمله ۵۱ درصد هستند، که در آن نودهای مخرب ۵۱ درصد یا بیشتر از شبکه را اشغال می‌کنند. الگوریتم‌های رمزنگاری، مکانیزم‌های کلید نامتقارن و توابع هش بالاترین سطح رمزگذاری را فراهم می‌کنند. امنیت ذاتا درون ساز و کارهای حفظ حریم خصوصی بنا شده است.

گفتنی است که همه بلاک چین‌ها قادر به ارائه سرویس‌های ایمیل نیستند یا معماری آنها برای ایمیل مناسب نیست. هنگام انتخاب پروتکل بلاکچین باید به مقیاس پذیری، پایداری و امنیت آن توجه ویژه کرد. اگر نگوییم همه، اکثر بلاک چین‌ها به استثنای چند مورد، یک یا دو مورد از سه ویژگی اصلی را دارند.

همه این مسائل می‌توانند هنگام استفاده از ایمیل در یک بلاک چین از بین بروند؛ اما به خاطر داشته باشید که:

یک بلاک چین زمانی موفق می‌شود که هر سه معیار امنیت، مقیاس پذیری و پایداری را داشته باشد.

۱۰ ارائه دهنده برتر ایمیل غیرمتمرکز

امروز به یکی دیگر از جنبه‌های وب غیرمتمرکز نگاهی می‌اندازیم، که شامل بهبود امنیت و کارایی ایمیل‌های شما با استفاده از فناوری بلاک چین است. تمام جزئیات را در اختیارتان قرار می‌دهیم و پس از آن ۱۰ مورد از بهترین ارائه دهندگان ایمیل غیرمتمرکز را معرفی می‌کنیم.

یک بحث تکراری با موضوع تاثیر تکنولوژی بلاکچین بر صنایع مختلف، این است که جنبه‌های خاصی از هر یک از این صنایع را بهبود می‌بخشد. به عنوان مثال بلاک چین با ایجاد امنیت در انتخابات، گامی بزرگ در جهت رفع مشکلات رای‌های کاغذی سنتی برداشت. افراد بیشتری شروع به پذیرش رای گیری الکترونیکی می‌کنند. کسانی که از رای گیری با استفاده از فناوری Blockchain حمایت می‌کنند، بر این باورند که این نوع رای گیری ویژگی اعتبار و ناشناس بودن را به رای گیری انتخاباتی اضافه می‌کند.

مسلما بلاک چین تمام مشکلات را برطرف نمی‌کند؛ اما استفاده از آن در سیستم‌های موجود، باعث پیشرفت‌های چشمگیری خواهد شد. بهترین روش برای جمع بندی اهداف بلاکچین، جمله‌ای از یک مقاله McKinsey است. به گفته نویسندگان این مقاله:

فناوری بلاک چین راهکاری است که به دنبال یک مشکل است.

با این حساب Email و بازاریابی از طریق ایمیل یکی دیگر از صنایعی است که بلاک چین اثر خود را در آن به جای می‌گذارد. پاتریک بن کوتر (Patrick Ben Koetter) از مجله Dot، بلاک چین را به عنوان یک “مکانیزم قرارداد” توصیف می‌کند که برخی ویژگی‌های خاص آن برای ایمیل قابل استفاده است. این فناوری ضد دستکاری و کاملا خودکار است. به دلیل این عوامل به علاوه این واقعیت که زنجیره بلاک‌ها به امنیت رای گیری کمک می‌کند، تعجبی ندارد که افراد بیشتری به دنبال ارائه دهندگان ایمیل غیرمتمرکز هستند.

راهکار عدم تمرکز

از جمله موضوعات مهمی که روزها رایج است، موضوع حریم خصوصی ایمیل است. کمتر روزی وجود دارد که هیچ گزارشی در مورد هک شدن حساب ایمیل یا درز کردن رمزهای عبور وجود نداشته باشد. به دلیل این مشکلات امنیتی، بسیاری از کاربران یک نرم افزار اضافی برای امنیت ایمیل نصب می‌کنند. آنها امیدوارند که با این کار از پیام‌های الکترونیکی خود محافظت کنند. افراد دیگری نیز هستند که ترجیح می‌دهند با یک سرویس گیرنده Email دیگر کار کنند که ایده بهتری درباره مسائل امنیتی داشته باشد.

یک گزینه ایده‌آل در رابطه با موضوع کلاینت‌های جایگزین، پلتفرم‌های ایمیل غیرمتمرکز است. گزینه‌های غیرمتمرکز در مبحث حریم شخصی و امنیت ایمیل‌ فوق العاده هستند. این راهکارها به شدت به فناوری بلاک چین به عنوان ابزاری برای انتقال ایمیل‌ها و همچنین ذخیره آنها متکی هستند.

استفاده از ایمیل‌های غیرمتمرکز مزایای زیادی دارد، از جمله موارد زیر:

 • هیچ سرور مرکزی برای ذخیره پیام‌های شما وجود ندارد و به جای آن ایمیل‌ها در بلاک چین ذخیره می‌شوند.
 • اشخاص ثالث قادر به دسترسی به ایمیل‌های شما نیستند. شما تنها کسی هستید که به آنها دسترسی دارید.
 • احراز هویت فوری و جلوگیری از هرگونه تلاش برای هک کردن حساب ایمیل شما.

بیشتر سرویس‌های ایمیل رایگان موجود مانند Gmail و Outlook، از داده‌های شما را در برابر مهاجمان خارجی محافظت می‌کنند. با این حال بیشتر اوقات آنها به منظور ارسال تبلیغات به داده‌های شما نفوذ می‌کنند. اگرچه شاید این کار بسیاری از افراد را آزار ندهد، اما عده دیگری نیز هستند که بیشتر به حریم خصوصی توجه دارند و این کار را دوست ندارند.

در زیر ۱۰ ارائه دهنده برتر ایمیل غیرمتمرکز آورده شده است که امنیت و محرمانگی را مهم می‌دانند.

۱. CryptaMail

ایمیل غیرمتمرکز

CryptaMail یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ایمیل است که روی تمرکززدایی متمرکز است. این پلتفرم به طور خودکار تمام ایمیل‌های شما را رمزگذاری کرده و آنها را کاملا خصوصی و ایمن می‌کند. هنگامی که از CryptaMail استفاده می‌کنید تنها خودتان می‌توانید به ایمیل‌های خود دسترسی پیدا کنید. هیچ سرور مرکزی یا شرکت کننده شخص ثالثی در معماری پلتفرم‌های ایمیل وجود ندارد.

تیم این پروژه در وب سایت رسمی خود ادعا می‌کند:

حتی ما نیز نمی‌توانیم مکان پیام‌های شما را متوجه شویم یا رمز عبور شما را استخراج کنیم. تنها کسانی که رمز ورود شما را می‌دانند اجازه دسترسی دارند.

پیام‌های شما در یک سرور فیزیکی ذخیره نمی‌شوند. در عوض در بلاک چین هستند که انتقال ایمن تراکنش را وعده می‌دهد. CryptaMail روی پروتکل NxtCoin ساخته شده است.

۲. ProtonMail

ایمیل غیرمتمرکز

ProtonMail یک سرویس ایمیل مستقر در سوئیس است که از زمان راه اندازی محبوبیت قابل توجهی به دست آورده است. این سرویس از یک مدل بدون آگهی پیروی می‌کند، که حفاظت حداکثری از حریم خصوصی شما را تضمین می‌کند. ProtonMail به شما امکان می‌دهد که یک زمان انقضا برای یک ایمیل مشخص کنید تا پس از آن خود را از بین ببرد. این سرویس علاوه بر تمام ویژگی‌های امنیتی خود، ذاتا متن باز است. بنابراین می‌توانید کتابخانه‌های رمزنگاری متن باز یا سایر موارد مشابه را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

زیربنای این سرویس در فناوری بلاکچین نیست؛ بلکه از پروتکل‌های رمزگذاری سرتاسر (End-to-End Encryption) استفاده می‌کند. دسترسی به ایمیل‌های شما برای دیگر افراد دشوار و حتی غیرممکن است. همه ایمیل‌های شما به طور خودکار ایمن می‌شوند و هیچ کس نمی‌تواند آنها را رمزگشایی کرده یا بخواند و همچنین نمی‌تواند آنها را نه با اشخاص ثالث یا شخص دیگری به اشتراک بگذارد. هنگام ساخت Email نیازی به ذکر اطلاعات شخصی نیست. همچنین هیچ گونه ثبت IP در فضای ذخیره سازی وجود ندارد.

برای افزودن دامنه سفارشی باید اشتراک ویژه داشته باشید. می‌توانید با امکانات محدود به صورت رایگان از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید همزمان با پشتیبانی شرکت پشتیبان، آن را به اشتراک ویژه ارتقا دهید.

۳. Proemtheus

ایمیل غیرمتمرکز

Proemtheus یک پروژه ایمیل غیرمتمرکز است که مانند بسیاری دیگر هنوز در مراحل ابتدایی است. این پروژه قصد دارد با قطع ارتباط ایمیل‌های شما از شبکه، روش کار ایمیل را کاملا معکوس کند. در عوض ایمیل‌های شما توسط همه کاربران شرکت کننده در بلاک چین ارسال و تأیید می‌شود. از طریق این روش خاص همه ایمیل‌های شما رمزگذاری می‌شوند. علاوه بر این در برابر باج افزار و سایر تهدیدات مقاوم خواهید بود.

طبق وب سایت رسمی:

ما در حال ایجاد یک اینترنت جدید هستیم که در آن همه چیز حول کاربر می‌چرخد؛ هویتی که کاربر را قادر می‌سازد تمام داده‌های خود را کنترل کرده و فرصت‌های تجاری بی سابقه‌ای را باز کند.

۴. Tutanota

ایمیل غیرمتمرکز

Tutanota یک چهره محبوب در بین ارائه دهندگان ایمیل غیرمتمرکز است. یک سرویس ایمیل ایمن که به کاربران اجازه می‌دهد بدون زحمت صندوق پستی خود را کنترل کنند. Tutanota یک ارائه دهنده سرویس Email رمزگذاری شده است که برای استفاده شخصی و تجاری نیز مناسب است. این سرویس برخلاف ProtonMail به جای ۵۰۰ مگابایت، یک گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. علاوه بر این می‌توانید فضای بیشتری را به حساب خود اضافه کنید.

این سرویس به کاربران خود انواع مختلفی از برنامه‌های پرداخت برای استفاده حرفه‌ای و یا شرکتی ارائه می‌دهد. یک نمونه این پیشنهادات ویژه برای سازمان‌های غیرانتفاعی است. نسخه رایگان آن محدودیت یک بار استفاده، فضای ذخیره سازی یک گیگابایتی، قابلیت جستجوی متداول و دامنه‌های Tutanota به طور انحصاری را دارد. اگر می‌خواهید دامنه سفارشی اضافه کنید، باید اشتراک ویژه داشته باشید. در صورت تمایل می‌توانید برچسب سفید (White-Label) این سرویس را برای کسب و کار خود نیز انتخاب کنید.

Tutanota مجموعه‌ای از ابزارهای دیگری را در درجه اول برای حفظ حریم خصوصی فراهم می‌کند. ابزارهایی مانند تقویم رمزنگاری شده رایگان یا فرم‌های رمزگذاری End to End، از نمونه‌های قابل توجه در حال توسعه این سرویس هستند.

۵. CounterMail

ایمیل غیرمتمرکز

CounterMail یک سرویس ایمیل آنلاین عالی است. طراحی آن در درجه اول به منظور حداکثر امنیت و حریم شخصی کاربران بود؛ به خصوص، بدون دردسر تنظیمات پیکربندی . شما می‌توانید با استفاده از آن، از طریق یک لایه رمزگذاری شده خودکار از راه دور به حساب ایمیل خود دسترسی پیدا کنید. این ویژگی با کمک پروتکل شگفت انگیز رمزگذاری OpenPGP است که آن را اجرا می‌کند.

از ویژگی‌های قابل توجه این سرویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محافظت در برابر حمله مرد میانی (MITM)
 • وب سرورهای بدون دیسک
 • نام‌های مستعار فعال
 • سربرگ‌های ایمیل ناشناس 
 • مدیر داخلی پاسپورت
 • نام دامنه سفارشی
 • پشتیبانی چند پلتفرمی
 • سازگاری قدرتمند با گوشی‌های اندرویدی

Countermail یک دوره آزمایشی رایگان به مدت یک هفته ارائه می‌دهد. پس از این دوره شما باید هر ۶ ماه تقریبا ۲۹ دلار بپردازید. در واقع به نرخ پرداخت شما بستگی دارد. قبل از این که از این سرویس استفاده کنید، اهمیت درک اشکالات آن را به خاطر داشته باشید. از اشکالات این سرویس ظرفیت ذخیره سازی محدود آن است و این که قادر نیست ایمیل‌های رمزگذاری شده را برای کاربرانی که از این سرویس استفاده نمی‌کنند، ارسال کند.

۶. Criptext

ایمیل غیرمتمرکز

Criptext یک سرویس ایمیل خصوصی غیرمتمرکز ویژه است که ویژگی‌های زیادی را برای کاربران خود فراهم می‌کند. این سرویس به کاربران خود امکان می‌دهد تا با استفاده از رمزگذاری پروتکل سیگنال (Signal Protocol) متن باز، ایمیل‌های رمزگذاری شده را ارسال کنند. این تنها یکی از چندین کار جالب آن است. سایر کارهای آن عبارتند از:

 • ردیابی ایمیل در زمان واقعی
 • گزینه‌ای برای لغو ارسال ایمیل
 • پشتیبانی فعال برای ویندوز، MAC، اندروید ، لینوکس و IOS
 • یک رابط کاربری جذاب در سراسر پلتفرم

Criptext یک سرویس ایمیل رایگان است و برای کامپیپترهای دسکتاپ و تلفن‌های همراه در دسترس است. با این وجود از دامنه‌های سفارشی یا برچسب سفید پشتیبانی نمی‌کند. علی رغم این از رمزنگاری متن باز (پروتکل سیگنال) استفاده می‌کند. اگر تجربه استفاده از برنامه پیام رسان سیگنال (Signal) را دارید، احتمالا از آن آگاه هستید.

اخیرا شایعاتی درباره برنامه‌های اشتراک در Criptext منتشر شده است. ظاهرا ویژگی‌های اضافی برای کاربران با تجربه وجود خواهد داشت اما فعلا رایگان است. اگر واقعا با برنامه سیگنال آشنایی دارید، احتمالا استفاده از Criptext برای شما راحت باشد.

۷. Disroot

ایمیل غیرمتمرکز

Disroot پلتفرمی است که استفاده از آن رایگان است و خدمات آنلاین آن بر پایه اصول مستحکمی بنا شده‌اند. به طور خاص اصولی که بر حریم شخصی، تمرکززدایی و آزادی تمرکز دارند. Disroot مجموعه‌ای از خدمات بدون تبلیغات، ردیابی، پروفایل سازی یا استخراج داده‌ها را به کاربران خود ارائه می‌دهد. خدمات دیگر این ارائه دهنده:

 • کلاینت‌های ایمیل آنلاین
 • ذخیره سازی ابری از طریق NextCloud
 • ویرایش اسناد از طریق استفاده از پدها (پر کردن فیلدی از داده با فضای خالی)
 • پیام رسانی فوری غیرمتمرکز
 • یک سایت ذخیره متن آنلاین و متن باز خصوصی

۸. Mailfence

ایمیل غیرمتمرکز

Mailfence یک سرویس ایمیل قابل اطمینان است که مانند دیگر گزینه‌های این لیست، به شدت روی حریم خصوصی تمرکز دارد. Mailfence قابلیت رمزگذاری سرتاسر دارد که در درجه اول برای پیام رسانی استفاده می‌شود. سایر ویژگی‌های قابل توجه این سرویس عبارتند از:

 • احراز هویت دو عاملی (2FA) 
 • یک اسپم بلاکر مفید
 • برنامه‌هایی برای استفاده از تقویم و ذخیره سازی فایل
 • امضای دیجیتال ایمیل
 • محیطی کاملا بدون تبلیغات

مدل رایگان آن ۵۰۰ مگابایت ایمیل و ۵۰۰ مگابایت فایل در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به علاوه، این سرویس پشتیبانی خود را از طریق ایمیل و ۱۰۰۰ رویداد تقویم انجام می‌دهد. شما می‌توانید با فضای ذخیره سازی و ویژگی‌های محدود استفاده از آن را شروع کنید. به هر حال ممکن است شما می‌توانید برای افزایش فضای ذخیره سازی اشتراک خود را نیز ارتقا دهید. همچنین می‌توانید از دامنه سفارشی استفاده کنید.

احتمالا تنها نکته منفی استفاده از این سرویس کمبود برنامه‌های موبایلی است. در نتیجه برای استفاده آن در دستگاه‌های مختلف، احتمالا باید یک مرورگر را اجرا کنید و وارد شوید.

۹. Hushmail

ایمیل غیرمتمرکز

Hushmail یک از برجسته‌ترین ارائه دهندگان سرویس‌های ایمیل است که عمدتا به صاحبان مشاغل و سازمان‌ها سرویس می‌دهد. کاربران این سرویس توانایی خواندن و ساخت ایمیل به صورت آنلاین را دارند و می‌توانند این کار را با تلفن‌های هوشمند خود انجام دهند. Hushmail چند ویژگی مهم دارد، مانند:

 • یک رابط کاربری که جذابیت بصری زیادی دارد
 • رمزگذاری ایمیل
 • فرم‌های شخصی‌سازی شده و ایمن وب که می‌توان آنها را با استفاده از “ایجاد کننده کشیدن و رها کردن (Drag-And-Drop Builder)” بسازید.
 • میزبانی وب داخلی
 • قالب‌های آماده

این سرویس برای استفاده شخصی امکان دسترسی به یک دوره آزمایشی ۱۴ روزه را به شما می‌دهد. با این حال برای استفاده تجاری آنها را طبقه بندی می‌کند و به همان نسبت قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید از یک سرویس ایمیل ایمن برای شرکت مراقبت‌های بهداشتی خود استفاده کنید، Hushmail خدمات سازگار با HIPAA را برای شما فراهم می‌کند. به همین طریق برنامه‌های مختلفی برای شرکت‌های حقوقی، بنگاه‌های اقتصادی، سازمان‌های غیرانتفاعی و مشاغل کوچک نیز وجود دارد.

این سرویس علاوه بر امکان افزودن دامنه سفارشی برای مشاغل، امکان ایجاد فرم‌های وب را نیز به همه افراد می‌دهد. این امر صرف نظر از این است که آنها برای استفاده شخصی یا تجاری هستند.

۱۰. POSTEO

ایمیل غیرمتمرکز

POSTEO یک برنامه متن باز ایمیل، تقویم و برنامه دفترچه آدرس در برلین است. علت ساخت این لیست این است که این سرویس تأکید ویژه‌ای بر حریم خصوصی و امنیت دارد و از آنجایی که روی این دو عامل متمرکز است؛ ضمن این که با انرژی سبز کار می‌کند، از جمله سرویس‌های جذاب ایمیل است. این نرم افزار علاوه بر اینکه از انرژی سازگار با محیط زیست استفاده می‌کند، از رمزگذاری OpenPGP نیز پشتیبانی می‌کند. POSTEO به طور معمول هر ماه یک پوند هزینه می‌گیرد و صورتحساب سالانه دارد.

اگر بتوانید کمبود دامنه‌های سفارشی را نادیده بگیرید، تجربه‌ای بدون آگهی خواهید داشت. سرویسی که فضای ذخیره سازی قابل ارتقا ۲ گیگابایتی، پشتیبانی شخصی و قابلیت پرداخت آنلاین ناشناس را فراهم می‌کند. علاوه بر این، نام‌های مستعار ایمیل دریافت می‌کنید. شما می‌توانید فضای ذخیره سازی را همراه با نام‌های مستعار ایمیل و همچنین تقویم‌ها را به روز کنید.

جمع بندی

امیدوارم که این لیست ایده‌ای از بهترین ارائه دهندگان ایمیل غیرمتمرکز را به شما بدهد. کاربران ایمیل زیادی وجود دارند که از مسائل مربوط به حریم شخصی ایمیل بیشتر آگاه می‌شوند و در نتیجه می‌خواهند روی داده‌های خود کنترل مطلق داشته باشند. خوشبختانه پلتفرم‌های ایمیل غیرمتمرکز در آینده نزدیک به پذیرش انبوه می‌رسند.

منبع
Cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا