استخراج

معرفی نایس هش (NiceHash)؛ بستری برای استخراج اتریوم

آیا در تلاش برای استخراج اتریوم هستید و نمی دانید چطور می توان این کار را انجام داد، اگر شما جز این دسته افراد هستید جالب است بدانید بسیاری استفاده از NiceHash را توصیه می کنند. اما قبل از اینکه تصمیم به استفاده از سرویس این نرم افزار استخراج بگیرید، ابتدا در این مقاله به توضیحی در مورد نایس هش (NiceHash) و همچنین اطلاعات و جزییات در مورد آن می پردازیم.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

NiceHash چیست؟

NiceHash پلتفرمی است که توسط توسعه دهندگان واقع در اسلوونی ساخته شده است و به عنوان بازاری برای استخراج کریپتو طراحی شده است. در اینجا ماینر هایی که دارای قدرت هش می باشند به افراد علاقه مند به خرید قدرت پردازشی مرتبط می شوند. از وقتی که این نرم افزار فعالیت هایش را آغاز کرده، تبدیل به بزرگترین بازار در نوع خود در جهان شده است. آمار سایت خیلی درخور توجه است؛ این پلتفرم بیش از ۱۱۰ هزار استخراج گر یا ماینر فعال دارد، ۴.۱۰۷.۰۰۰ سفارش انجام شده و بیش از ۱۹۳ هزار بیت کوین پرداختی داشته است.

نایس هش (NiceHash) از ۳۴ الگوریتم متفاوت پشتیبانی می کند که از جمله آنها می توان SHA-256، Blake، Equihash، Scrypt، X11، X13 و X15 را نام برد. این بدین معنی است که با استفاده از این نرم افزار می توان علاوه بر اتریوم به استخراج بیت کوین، زی کش، لایت کوین و بسیاری از ارز های دیجیتال دیگر پرداخت. کاربر می تواند الگوریتم های استخراجی را انتخاب کند که در آن زمان بیشترین سودآوری را داشته باشد.

این سرویس دارای کارمزد سه درصدی برای سفارش هاست و پرداختی ها به صورت بیت کوین صورت می گیرد. اما علی رغم وجود این کارمزد، معمولا سودآورتر این است که فرد قدرت هش خود را بفروشد تا اینکه به استخراج ارز دیجیتال بپردازد.

آیا نایس هش (NiceHash) راه حل موثری برای استخراج اتریوم است؟

اکثریت ماینر ها می گویند که نایس هش (NiceHash) بلاک های اتریوم را به شیوه ای آسان و سریع استخراج می کند. ماینرها همچنین دارای گزینه خودکارسازی فرآیند انتخاب سودآورترین الگوریتم برای هش می باشند. دیگر لازم نیست که کاربر به تحقیق و ایجاد استراتژی بپردازد تا ببیند کدام الگوریتم برای او سودآورتر است. نایس هش (NiceHash) تطبیق پذیری بیشتری را با موجود بودن الگوریتم ها و میزان هش بیشتر فراهم می آورد. با این وجود بنا به گزارش برخی از کاربران، نایس هش میزان هش کمتری را در مقایسه با دیگر سرویس های استخراج فراهم می آورد.

هاردفورک اتریوم

الگوریتم استخراج اتریوم

نسخه اولیه اتریوم (Ethereum 1.0) ابتدا از الگوریتم Dagger-Hashimoto به عنوان الگوریتم برای ایجاد بلاک ها استفاده می کرد. اما بعد از مدتی اتریوم الگوریتمش را به Ethash تغییر داد. با این وجود نایس هش هنوز از Dagger-Hashimoto برای استخراج اتریوم استفاده می کند.

یکی از خوبی های نایس هش این است که در بخش آموزش های سایت خود، آموزش هایی را برای تنظیم و چیدمان نرم افزار ethminer ارائه می دهد. این سایت آموزش هایی را برای GPU ها در هر دو کارت AMD و NVIDIA و ساختار های لینوکسی فراهم می آورد. علاوه بر این راهنمایی هایی در زمینه نحوه ارتباط دادن دو کانکشن سرور از قاره های مختلف نیز در این وبسایت یافت می شود.

آیا باید با NiceHash اتریوم استخراج کنید؟ کاربران در Quora پاسخ دادند

در کورا (Quora) که یک سایت و وبگاه سوال و جواب است از ماینرها و علاقه مندان به کریپتو خواسته شد تا نظرات خود را در مورد کارایی نایس هش (NiceHash) به عنوان یک ماینر اتریوم ابراز کنند. یک کاربر بنام فردریک بریگز (Frederick Briggs) نوشت که استفاده نایس هش از الگوریتم Dagger همراه با GPU نسبت به استخراج مستقیم اتریوم با GPU کارایی کمتری دارد. او ابراز کرد که ترجیح می دهد از ethermine.org استفاده کند زیرا آنها پلتفرم خیلی باثباتی را فراهم می آورند و میزان هش موثر من به نظر می رسد که به طور متوسط خیلی نزدیک به میزان هش گزارش شده از Claymore Miner باشد که همان ماینری است که NiceHash برای اتر مورد استفاده قرار می دهد.

بریگز در خاتمه گفت که نایس هش (NiceHash) برای GPU هایی مناسب است که می توانند کوین های دیگر را بهتر از اتریوم استخراج کنند اما استخر های دیگری هستند که در زمینه میزان هش بهتر عمل می کنند. او مانند دیگر کاربران در این فورم بر این باور است که استخراج فردی اتریوم بهترین گزینه است زیرا دسترسی مستقیم به کیف پول اتر بسیار سریعتر و مناسب تر از تبدیل به بیت کوین و انتقال بیت کوین می باشد؛ همان طور که قبلا گفته شد نایس هش (NiceHash) از طریق بیت کوین پرداختی دارد.

دیگر کاربران Quora سرویس های استخراج دیگری مانند Hashflare، Minergate، Genesis Mining و Ether Miner را توصیه کردند. اما آنهایی که از استخراج انفرادی دفاع می کنند بر این باورند که کلود ماینینگ (cloud mining) ایمن نیست و اکثریت پلتفرم ها کلاهبردار هستند و تنها زمانی پرداختی خواهند داشت که مشتری جدید داشته باشند.

Hashflare متهم شده که طرح پانزی است؛ Hashflare دارای برنامه زیر مجموعه گیری است و گزارش شده که نظرات مثبت جعلی در مورد پلتفرم خود ارائه می دهد و عجیب این است که تمام قراردادها به جز اتریوم در سایتشان تمام شده است. هنوز درستی یا نادرست بودن این اتهامات اثبات نشده است.

کاربر دیگری بنام مین پارک (Min Park) بر این باور است که سود ناشی از استفاده از نایس هش (NiceHash) بستگی به میزان قدرت هشی دارد که کاربر می خرد و همچنین سخت افزار مورد استفاده کاربر و هزینه برق از عواملی هستند که از کاربری به کاربر دیگر تفاوت دارد.

سودآوری همچنین باید از منظر کوتاه مدت و بلند مدت تحلیل شود. نایس هش (NiceHash) بیشتر در کوتاه مدت سودآور است اما به گفته پارک توجه به این واقعیت که افراد زیادی میلیون ها اتریوم را با پول اندکی بدست آورده اند، ممکن است ما را به این نتیجه برساند که آنها به زودی قصد نقد کردن آن را داشته باشند. پارک بر این باور است که با در نظر گرفتن جنبه مذکور، احتمالا سرمایه گذاری در اتریوم برای بلندمدت بهتر از NiceHash باشد.

از آنجا که نایس هش (NiceHash) بازاری برای میزان هش است، قیمت ها برای میزان هش های موجود می تواند متفاوت باشد و بنابراین سودآوری ماینر نیز دارای نوسان است. از طرفی دیگر مشخص شده که نایس هش (NiceHash) تا حدودی جزئی در زمینه آلتکوین های سودآورتر می باشد زیرا کوینی را استخراج می کند که کمترین سختی را داشته باشد که این قبیل کوین ها بیشترین پتانسیل را نیز برای آینده دارند.

نتیجه گیری

به نظر می رسد که نظرات در مورد نایس هش (NiceHash) و استفاده از آن در استخراج اتریوم متفاوت باشد که همان طور که در مقاله بیان شد، عده ای استخراج انفرادی را توصیه می کنند و عده ای دیگر نیز استفاده از گزینه های دیگر را توصیه می کنند. در آخر می توان گفت انتخاب روش استخراج بر عهده خود افراد و تصمیم گیری آنها می باشد.

منبع
coindoo

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا