اخبار اتریوم

تاریخ بروزرسانی دنکون در شبکه اصلی اتریوم مشخص شد

به دنبال راه‌اندازی موفقیت آمیز بروزرسانی دنکون (Dencun) در تست نت هولسکی (Holesky)، تیم توسعه اتریوم تاریخ اجرای این ارتقا در شبکه اصلی را مشخص کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از د بلاک و بر اساس توییت تیم بیکو (Tim Beiko)، یکی از مهندسین ارشد بنیاد اتریوم، بروزرسانی دنکون در اسلات شماره ۸٬۶۲۶٬۱۷۶ برنامه‌ریزی شده است و انتظار می‌رود در تاریخ ۱۳ مارچ (۲۳ اسفند) ساعت ۸:۵۵ به وقت شرقی (ET) انجام شود.

دنکون قرار است قابلیت پروتو دنک شاردینگ (Proto Danksharding) را از طریق پروپوزال EIP-4844 معرفی کند. علاوه بر این، از طریق این بروزرسانی بلاب‌ها و امکان ذخیره‌سازی موقت نیز به شبکه اتریوم اضافه خواهد شد. به دنبال معرفی این قابلیت‌ها، امکان دسترسی به داده‌های آفچین توسط نودهای اتریوم فراهم شده و می‌توان به واسطه آن بدون تاثیر بر زمان پردازش بلاک، داده‌های بیشتری را در تراکنش‌های اتریوم گنجاند.

بلاب‌ها با هدف پشتیبانی بهتر بلاکچین اتریوم از شبکه‌های لایه ۲ از جمله زدکی سینک، آپتیمیزم و آربیتروم طراحی شده و به رفع نیازهای ذخیره‌سازی داده آنها کمک می‌کند.

ارتقای دنکون در تاریخ ۱۷ ژانویه در شبکه آزمایش گوئرلی راه‌اندازی شد و ۱۳ روز بعد کارایی آن در شبکه سپولیا امتحان شد. در ادامه تیم توسعه اتریوم ۳ روز پیش این بروزرسانی را در شبکه آزمایشی هولسکی اجرا کرد. حالا همه چیز برای اجرای این بروزرسانی مهم در بلاکچین اصلی اتریوم فراهم شده است.

شاپلا (Shapella) آخرین بروزرسانی مهم اتریوم بود که در ماه آپریل سال گذشته (فروردین ۱۴۰۲) در این شبکه انجام شد. به دنبال این بروزرسانی، کاربران و ولیدیتورها برای اولین بار اتر استیک شده خود را برداشت کردند.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا