اخبار اتریوماخبار بلاکچین

اتریوم آماده سفر به PoS؛ هش ریت شبکه در حال کاهش است!

از آنجایی که ماینرها خود را برای آپدیت کنستانتینوپول آماده می کنند، هش ریت شبکه اتریوم در حال کاهش است. طبق گزارش اتراسکن، شبکه اتریوم در تاریخ ۲۲ فوریه میزان هش ریت ۱۵.۰۰۷۹.۷۶۲۱ گیگاهش بر ثانیه را ثبت کرده است. علی رغم افزایش اندک در ماه فوریه، این مقدار هم چنان نسبت به هش ریت ماه آگوست ۲۹۵.۹۱۱.۹۹۷۴ گیگاهش بر ثانیه کم می باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کاهش هش ریت

در آستانه هارد فورک کنستانتینوپول

در خصوص هارد فورک پیش روی کنستانتینوپول که ماه گذشته به دلیل شناسایی آسیب پذیری در پروپوزال های بهبود شبکه اتریوم (EIP) به تعویق افتاد، به دلیل افزایش سختی ماینینگ، پاداش های ماینینگ نیز کاهش می‌یابد. EIP در واقع یک نسخه طراحی شده به منظور بروز رسانی یا اضافه شدن یک ویژگی یا تغییر در شبکه اتریوم است که به جامعه اتریوم ارائه می شود.

با فعال شدن فورک سخت مورد نظر، پاداش ماینینگ از سه اتر به دو اتر کاهش خواهد یافت. هرچند طبق گزارشات، کاهش ۳۳ درصدی پاداش ماینینگ می‌تواند پتانسیل ایجاد روند صعودی بیشتری را داشته باشد.

شرایط مشابه برای بیت کوین

شبکه بیت کوین نیز به دلیل مهاجرت ماینرها با کاهش هش ریت مواجه شد. هرچند اخیرا به دلیل آنکه کاهش سختی ماینینگ، بار دیگر ماینینگ را برای ماینرها جذاب کرده است، هش ریت شبکه نیز شاهد افزایش بوده است.

بعضی از ماینرهای چینی به دلیل ارزان بودن برق، حتی در بحبوحه زمستان کریپتو نیز می‌توانند از استخراج بیت کوین سود کسب کنند. به نظر می رسد با کاهش هش ریت اگرچه ماینرها شرایط سختی خواهند داشت اما زمینه برای افزایش قیمت ارز دیجیتال فراهم می شود. اتریوم طی هفته گذشته روند صعودی داشته است و در حال حاضر قیمت هر اتر  ۱۴۷ دلار می باشد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا