اخبار اتریوم

قیمت اتریوم در مسیر افزایش ۲ تا ۳ برابری + اهداف قیمتی

از آنجایی که قیمت بیت کوین (BTC) به امید تایید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات ۷٪ رشد کرده و از مقاومت ۴۵٬۰۰۰ دلاری گذشته، آلت کوین‌ها هم به رشد خوبی رسیده‌اند. به همین خاطر، قیمت اتریوم (ETH) هم بار دیگر با ۵٪ رشد از مرز ۲٬۴۰۰ دلار عبور کرده است. در مطلب پیش رو با بررسی شاخص‌های مختلف سعی کرده‌ایم، روند آتی ETH را پیش‌بینی کنیم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین گیپ، شاخص‌های آنچین ETH همچنان صعودی است و نشان می‌دهند ETH می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. طبق پیش‌بینی‌ تحلیلگر مشهوری به اسم آلت کوین دیلی (Altcoin Daily) اتریوم حتی می‌تواند تا پایان ۲۰۲۴ به ۱۰٬۰۰۰ دلار برسد.

شاخص‌های آنچین اتریوم

علی مارتینز (Ali Martinez)، تحلیلگر مشهور بازار کریپتو هم چشم‌اندازی صعودی برای ETH دارد. او تاکید کرده است مانع خاصی در مسیر اتریوم تا هدف ۲٬۷۰۰ دلار وجود ندارد.

علاوه بر این، این تحلیلگر به تقاضای قوی ETH در ۲٬۰۰۰ دلار اشاره کرده که نشان‌دهنده حمایت قابل‌توجهی است که در صورت اصلاح آن وارد عمل می‌شود. پیش‌بینی مثبت مارتینز با پویایی‌ بازار اتریوم تطابق دارد و نشان‌دهنده خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به آینده کوتاه‌مدت آن است.

شاخص In/Out of the Money اتریوم
شاخص In/Out of the Money اتریوم – منبع: توییت علی مارتینز

مارتینز علاوه بر این با استفاده از باندهای قیمت‌گذاری نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) اهداف قیمتی اتریوم را نشان داده است. وی خاطرنشان کرد طبق داده‌های موجود، اهداف قیمتی ETH در ۳٬۸۳۰ دلار و ۵٬۱۰۰ دلار قرار دارد. توجه داشته باشید که این نمودار داده‌های باارزشی را ارائه می‌دهد و تغییرات احتمالی ETH را روشن می‌کند.

باندهای قیمت‌گذاری نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی
باندهای قیمت‌گذاری نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی – منبع: توییت علی مارتینز

کاهش ذخایر صرافی‌ها

یکی دیگر از سیگنال‌های صعودی برای قیمت اتریوم کاهش ذخایر آن در صرافی‌ها است. داده‌های وب سایت سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد اتریوم‌های موجود در صرافی‌ها به کف خود از زمان راه‌اندازی ETH رسیده است.

ذخایر اتریوم در صرافی‌ها
ذخایر اتریوم در صرافی‌ها – منبع: سنتیمنت

طبق آخرین داده‌های موجود، عرضه اتریوم در صرافی‌ها تنها ۸.۰۴٪ از عرضه کل آن را تشکیل می‌دهد. این پایین‌ترین رکورد شاخص مذکور از زمان پیدایش ETH محسوب می‌شود. عرضه موجود در صرافی‌ها تاثیر زیادی در قیمت یک رمزارز دارد و کاهش آن معمولا به عنوان یک شاخص صعودی نشان‌دهنده کاهش فشار فروش بازار است.

همان طور که پیش از این گزارش دادیم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) اخیرا نقشه راه شبکه اتریوم برای سال ۲۰۲۴ را منتشر کرده است تا به بهود کارایی سیستم اثبات سهام (PoS) آن کمک کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا