اخبار خارجی

افزایش ۸۱ درصدی اتریوم؛ آیا می تواند این روند را ادامه دهد؟!

طی یک هفته از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ دسامبر، قیمت اتریوم با رشد ۸۱ درصدی از ۸۳ دلار به حدود ۱۵۰ دلار جهش یافت. در هفته گذشته اتریوم بیشترین تعداد فروش استقراضی را در پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال مهم نظیر بیتمکس (BitMEX) و بیتفینکس (Bitfinex) ثبت کرده است.

نمودار اتریوم

با جهش قیمت اتریوم در بحبوحه روند اصلاحی قوی که توسط شرایط فروش بیش از حد فعال شده بود، قراردادهای فروش استقراضی (short) حاصل شد و این امر نیز به بازیابی قیمت این دارایی انجامید.

تمام روندهای اتریوم مثبت نمی‌باشد

اگرچه قیمت اتریوم در مدت کوتاهی تا ۸۱ درصد افزایش یافته است، اما هم چنان کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده آن به ارزش ۱۴۴۸ دلار است.

در بازارهای سنتی، کاهش ۲۰ درصدی از بالاترین قیمت یک دارایی به عنوان بازار نزولی در نظر گرفته می‌شود. بدین ترتیب، حتی با وجود روند اصلاحی بزرگ اخیر باز هم اتریوم و بازار ارز دیجیتال در روند نزولی قرار دارند و در صدد بازیابی می‌باشند.

جهش ناگهانی سطح مقاومتی می‌تواند دارایی را در کوتاه مدت نسبت به افت شدید قیمت آسیب پذیر کند، مخصوصا اگر حجم معاملات در سطح بالا حفظ نشود.

یکی از تحلیلگران فنی ارز دیجیتال با نام Hsaka اذعان داشت که اتریوم به دلیل نوسان زیاد و روند اخیر خود برای فروش استقراضی دارایی بهتری است. وی گفت:

تفاوت بسیار زیادی بین ساختار بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) وجو‌د دارد. اگر می‌خواهید در این دو ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید به نظر می‌رسد که اتریوم برای فروش استقراضی و بیت کوین برای خرید استقراضی مناسب تر باشند.

در حال حاضر یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال با اسم مستعار The Crypto Dog توضیح داد که بیت کوین با چندین سطح مقاومتی مهم در محدوده ۴ الی ۶ هزار دلار مواجه است و تا زمانی که این ارز دیجیتال از این محدوده عبور نکند، تعیین کف بازار ارز دیجیتال سخت است. وی گفت:

سطح ۴۰۰۰ الی ۴۵۰۰ دلار سطح مقاومتی مهمی است و می‌توانیم در این سطح بمانیم. هم چنین ممکن است که این سطح افزایش یابد اما فکر نکنم بیش از ۵۴۰۰ دلار و قطعا بیش از ۶۳۰۰ دلار شود.

در نیمه دوم ماه دسامبر  بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و بسیاری از دارایی های کریپتو رشد قیمت نسبتا زیادی داشتند. شرایط ایده آل برای بازار ارز دیجیتال افزایش تدریجی قیمت تا ژانویه سال بعد می‌باشد تا بازار بتواند با نگرش مثبتی وارد سال جدید میلادی شود.

آیا بازار کریپتو می‌تواند این روند را حفظ کند؟

قبل از رشد ۸۱ درصدی اتریوم، قیمت بیت کوین کش نیز ۳ برابر شد و از ۷۵ دلار به ۲۳۸ دلار رسید. هم چنین قیمت بیت کوین نیز با افزایش همراه بود و از ۳,۲۱۰ به ۴۰۰۰ دلار رسید.

دارایی های کریپتوی مهم، حجم معاملات روزانه بالایی داشته اند و حجم معاملات کل بازار کریپتو از ۲۰ میلیارد دلار عبور کرد. مادامی که بیت کوین و اتریوم بتوانند حجم معاملات خود را حفظ کنند، ارزهای دیجیتال با ارزش بازار کم می‌توانند دنباله روی روند صعودی این دو دارایی دیجیتال باشند.

جوزف لوبین یکی از موسسان اتریوم در این خصوص گفت:

من به کف بازار کریپتو در سال ۲۰۱۸ اشاره می‌کنم که با میزان بسیار زیادی از ترس، شک و شبهه از جانب دوستانمان همراه بود.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا