متوسط دیفای

چطور توکن FEG قدیمی را به فگ جدید تبدیل کنیم؟

پروژه فگ (FEG) در ۲۱ مارس ۲۰۲۳ اعلام کرد که قرارداد هوشمند توکن خود را تغییر داده است. برای تبدیل توکن FEG قدیمی به جدید، لازم است از یک ابزار تبدیل توکن استفاده کنید. این پروژه اعلام کرده که برای تبدیل توکن محدودیت زمانی وجود ندارد، بنابراین نیازی به عجله نیست و می‌توانید این کار را سر فرصت انجام دهید. اما نحوه مهاجرت از فگ توکن نسخه ۱ به نسخه ۲ چگونه است؟ در این مطلب به آموزش تبدیل قرارداد هوشمند توکن قدیمی FEG به توکن جدید در کیف پول‌های متامسک، تراست ولت، سیف پل و به‌صورت دستی می‌پردازیم و در انتها به سوالات رایج کاربران پاسخ می‌دهیم. با میهن بلاکچین همراه باشید.

نکات مهم مطلب:

❗ ارز دیجیتال FEG روی دو شبکه بایننس اسمارت چین و اتریوم قرار دارد. اگر روی هر دو شبکه توکن دارید، باید به‌صورت مجزا آن‌ها را تبدیل کنید.

❗ توسعه‌دهندگان پروژه فگ برای تبدیل نسخه قدیمی فگ به نسخه جدید یک اپلیکیشن ساخته‌اند و همه مراحل تبدیل از طریق این ابزار انجام می‌شود.

❗ تبدیل قرارداد هوشمند فعلی فگ به قرارداد هوشمند جدید به‌صورت دستی هم امکان‌پذیر است.

❗ مراحل تبدیل توکن فگ قدیمی به جدید در همه کیف پول‌ها تا حد زیادی شبیه به یکدیگر است.

❗ لطفا هنگام تبدیل FEG به نسخه جدید در زمینه وارد کردن اطلاعات و امنیت دقت کنید و کیف پول خود را فقط به ابزار Migration app متصل کنید.

آموزش تبدیل توکن قدیمی FEG به توکن جدید

آموزش تبدیل توکن قدیمی FEG به توکن جدید
منبع: reddit.com

پیش از هر چیز لازم است بدانید که توکن فگ (FEG) در بستر دو شبکه بایننس اسمارت چین و اتریوم قرار دارد. اگر روی هر دوی این شبکه‌ها توکن دارید، باید مراحل تبدیل را به‌صورت مجزا برای هر دو شبکه انجام دهید. نکته بعد اینکه مراحل تبدیل توکن که اصطلاحا به آن مهاجرت (Migrate) هم گفته می‌شود، برای کیف پول‌های مختلف تقریبا مشابه است. ما در ادامه تبدیل توکن فگ در سه کیف پول مختلف و همچنین تبدیل دستی قرارداد هوشمند را آموزش می‌دهیم.

توجه کنید که به هیچ‌وجه کیف پول خود را به سایت یا افزونه‌ای به جز آدرسی که توسط سایت رسمی پروژه FEG معرفی شده است، متصل نکنید. همچنین در اجرای تغییر قرارداد هوشمند به‌صورت دستی نهایت دقت را به عمل آورید.

آدرس جدید قرارداد هوشمند توکن فگ به ‌صورت زیر است:

0xbededDf2eF49E87037c4fb2cA34d1FF3D3992A11

اگر در صرافی‌های متمرکز مثل گیت، هیوبی، BKEX، هات بیت و غیره توکن FEG دارید، تغییر توکن شما به‌صورت اتوماتیک رخ خواهد داد. برای اطلاع از برنامه زمانی تبدیل هر کدام از صرافی‌ها به بخش اخبار، اطلاعیه یا شبکه‌ اجتماعی آن‌ها مراجعه کنید. 

اگر توکن FEG را در کیف پول نگهداری می‌کنید باید از یک اپلیکیشن به نام Migration app استفاده کنید. با کمک این اپلیکیشن و طی چند کلیک می‌توانید FEG قدیمی را به FEG جدید تبدیل کنید.

در ادامه مراحل تبدیل توکن فگ قدیمی به جدید را به صورت تصویری در سه کیف پول متامسک، سیف پل و تراست ولت آموزش می‌دهیم. این مراحل برای همه کیف پول‌ها مشابه است. 

تبدیل FEG قدیمی به جدید در متامسک

مرحله ۱: ابتدا وارد سایت FEGtoken Migrator شوید. روی دکمه “Connect Wallet” کلیک کنید. در این مرحله اپلیکیشن می‌تواند موجودی شما را مشاهده کند، اما همچنان به کیف پول شما دسترسی نخواهد داشت. 

اتصال کیف پول به اپلیکیشن fegmigrate
منبع: fegtoken.com

مرحله ۲: سپس منوی انتخاب شبکه برای شما نمایش داده می‌شود. شبکه‌ای که توکن FEG شما روی آن قرار دارد را انتخاب کنید. اگر روی هر دو شبکه اتریوم و بایننس اسمارت چین توکن فگ دارید، این مراحل را باید برای هر کدام به صورت جداگانه تکرار کنید. اکنون روی آیکون ولت خود کلیک کنید. 

انتخاب کیف پول برای تبدیل توکن فگ قدیمی به جدید
منبع: fegtoken.com

مرحله ۳: پنجره ولت شما باز می‌شود. حال باید روی آدرسی که می‌خواهید از طریق آن به اپلیکیشن متصل شوید، کلیک کنید. سپس گزینه Next را بزنید. در قدم بعدی باید روی “Connect” کلیک کنید. 

انتخاب آدرس در متامسک
منبع: fegtoken.com

مرحله ۴: اکنون احتمالا به اپلیکیشن متصل شده‌اید. اپلیکیشن مقدار فگ شما را نمایش می‌دهید و اطلاعاتی مشابه تصویر زیر، مشاهده می‌کنید:

مشاهده اطلاعات توکن FEG
منبع: fegtoken.com

مرحله ۵: دکمه شماره ۱ آدرس کیف پول متصل‌شده را نمایش می‌دهد. لوگویی هم که در سمت راست مشاهده می‌کنید، سمبل شبکه‌ مورد استفاده شما است. برای تغییر شبکه یا خروج از اپلیکیشن روی لوگو کلیک کنید. 

اطلاعات آدرس و شبکه در اپلیکیشن FEGmigrate
منبع: fegtoken.com

مرحله ۶: در سمت چپ، میزان توکن در مکان‌های مختلف نمایش داده می‌شود. در سمت راست می‌توانید نرخ تبدیل برای دریافت توکن جدید را مشاهده کنید. توجه کنید که رابط کاربری اعداد را رند می‌کند. زمانی که تبدیل تکمیل شود، مقدار درست نمایش داده می‌شود. نرخ تبدیل ۱ میلیون به ۱ است. برای اینکه بفهمید چه مقدار FEG جدید دریافت خواهید کرد، کافی است ۶ صفر از رقم فعلی دارایی خود کم کنید.

مشاهده اطلاعات تبدیل توکن فگ قدیمی به جدید
منبع: fegtoken.com

مرحله ۷: برای اینکه فرآیند تبدیل شما با موفقیت انجام شود، باید امکان دسترسی اپلیکیشن به کیف پول خود را تایید کنید. بنابراین روی “Approve” کلیک کنید. 

تایید دسترسی اپلیکیشن به کیف پول متامسک
منبع: fegtoken.com

مرحله ۸: سپس گزینه‌ها را Approve کرده و در کیف پول “Confirm” را انتخاب کنید. پس از اینکه تراکنش تایید اجرا شد، دکمه “Approval” برای شما نمایش داده می‌شود. پس از اینکه همه موارد لازم را تایید کردید، به مرحله آخر می‌رسید. توجه کنید که برای تایید هر تراکنش به BNB یا ETH برای پرداخت گس شبکه نیاز دارید. 

تایید تراکنش تبدیل feg قدیمی به جدید
منبع: fegtoken.com

مرحله ۹: سپس روی گزینه “Complete Migration” کلیک کرده و در کیف پول خود “Confirm” را انتخاب کنید و برای اجرای تراکنش صبر کنید. همین! شما موفق به تبدیل نسخه قدیمی FEG به نسخه جدید شده‌اید و می‌توانید توکن‌های جدید را در کیف پول خود مشاهده کنید. 

تبدیل توکن FEG قدیمی به جدید
منبع: fegtoken.com

تبدیل فگ قدیمی به جدید در کیف پول سیف پل

مرحله ۱: وارد اپلیکیشن سیف پل شوید و روی گزینه “Dapps” کلیک کنید. در نوار جستجو آدرس اپلیکیشن مهاجرت توکن را وارد کنید: Migrate.FEGtoken.com

تبدیل فگ به ورژن جدید در سیف پل
منبع: fegtoken.com

مرحله ۲: روی گزینه “Connect Wallet” کلیک کنید. سپس شبکه بلاکچینی خود را انتخاب کرده و روی “Select Wallet” بزنید. برای اتمام فرآیند اتصال به اپلیکیشن روی “Agree” کلیک کنید. 

اتصال سیف پل به مبدل ورژن جدید فگ
منبع: fegtoken.com

در این مرحله شما موفق به اتصال به اپلیکیشن تبدیل فگ به ورژن جدید شده‌اید و مراحل بعدی آن کاملا شبیه مراحل ۴ تا ۹ در متامسک است.

تبدیل توکن FEG به ورژن جدید در تراست ولت

مرحله ۱: وارد بخش “Browser” کیف پول خود شوید. سپس مشابه سیف پل در نوار جستجو آدرس اپلیکیشن تبدیل را وارد کنید: Migrate.FEGtoken.com. سپس شبکه مد نظر خود را انتخاب کنید. روی گزینه “Select Wallet” و سپس “Connect” بزنید تا مراحل اتصال را تکمیل کنید. 

تبدیل توکن FEG به ورژن جدید در تراست ولت
منبع: fegtoken.com

در این مرحله شما به اپلیکیشن متصل شده‌اید و مابقی مراحل مشابه مراحل تبدیل در کیف پول متامسک (مراحل ۴ تا ۹) است. بالاتر می‌توانید توضیحات را مشاهده کنید. 

تبدیل توکن فگ به ورژن جدید به‌صورت دستی

این آموزش برای افرادی است که مشکل اتصال کیف پول دارند یا رابط کاربری اپلیکیشن مهاجرت برای آن‌ها نمایش داده نمی‌شود. این افراد می‌توانند به صورت مستقیم از طریق قرارداد هوشمند، فرآیند مهاجرت را تکمیل کنند. 

سه مشکلی که ممکن است کاربران به آن بربخورند:

 • مشکلات تایید برای FSS
 • مشکلات تایید برای FEG
 • عدم کارکرد دکمه “Complete Migration”

تایید دستی FSS 

بسته به اینکه فگ شما روی اتریوم یا بایننس اسمارت چین است به یکی از آدرس‌های زیر بروید:

بایننس اسمارت چین:

https://bscscan.com/token/0xF8303c3ac316b82bCbB34649e24616AA9ED9E5F4#writeContract 

اتر اسکن:

https://etherscan.io/address/0x4a9d6b95459eb9532b7e4d82ca214a3b20fa2358#writeContract

با کمک گزینه “Connect to Web3” کیف پول خود را متصل کنید. 

تغییر قرارداد هوشمند فگ به صورت دستی
منبع: fegtoken.com

به بخش "13. approve (0x095ea7b3)" بروید و در بخش آدرس، آدرس زیر را وارد کنید: 

0x47Feae4b320E1b45dCFaa5a9eB9AaDf2bD7dce17

سپس در بخش مقدار، مقدار زیر را وارد کنید:

10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

سپس روی دکمه "Write" زده و تراکنش را از طریق کیف پول خود تایید کنید. 

تایید تراکنش در کیف پول
منبع: fegtoken.com

نحوه تایید فگ قدیمی به‌صورت دستی

بسته به اینکه فگ شما روی اتریوم یا بایننس اسمارت چین است به یکی از آدرس‌های زیر بروید:

بایننس اسمارت چین:

https://bscscan.com/token/0xacfc95585d80ab62f67a14c566c1b7a49fe91167#writeContract

اتراسکن:

https://etherscan.io/address/0x389999216860AB8E0175387A0c90E5c52522C945#writeContract

با کمک گزینه “Connect to Web3” کیف پول خود را متصل کنید. 

اتصال کیف پول در مرورگر بلاکچینی
منبع: fegtoken.com

در بخش "1. approve" و در قسمت “spender” آدرس زیر را وارد کنید:

0x47Feae4b320E1b45dCFaa5a9eB9AaDf2bD7dce17

در بخش “amount” مقدار زیر را وارد کنید:

1000000000000000000000000

سپس روی دکمه “Write” کلیک کرده و تراکنش را در کیف پول خود تایید کنید. توجه کنید که اگر از متامسک استفاده می‌کنید ممکن است یک پنجره باز شود که از شما درخواست input a limit دارد. در این بخش باید عدد زیر را وارد کنید:

1000000000000000
تایید کانترکت توکن فگ به‌صورت دستی
منبع: fegtoken.com

تکمیل فرآیند تبدیل FEG به ورژن جدید به صورت دستی

۱- به سایت myetherwallet.com وارد شوید.

۲- روی ‘Access my wallet’ کلیک کنید. 

۳- نوع ولت خود را انتخاب کنید.

۴- از سمت چپ منو، “Contract” و سپس “Interact with Contract” را انتخاب کنید.

۵- آدرس زیر را در بخش “Contract Address” وارد کنید:

0x47Feae4b320E1b45dCFaa5a9eB9AaDf2bD7dce17

۶- کد زیر را کپی و پیست کرده و در بخش “ABI/JSON interface” وارد کنید:

[ { "inputs": [], "name": "migrate", "outputs": [], "stateMutability": "nonpayable", "type": "function" } ]

۷- روی ‘Interact’ کلیک کنید.

۸- گزینه ‘write’ را انتخاب کنید. 

تکمیل فرآیند تبدیل FEG به ورژن جدید به صورت دستی
منبع: fegtoken.com

اگر در حین تبدیل توکن FEG به ورژن جدید با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به گروه تلگرامی فگ یا توییتر آن مراجعه کنید. برای جلوگیری از احتمال کلاهبرداری به پیام‌های خصوصی سایرین در تلگرام پاسخ ندهید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید ویدیوی آموزشی تبدیل توکن فگ قدیمی به جدید را تماشا کنید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • چطور توکن فگ (FEG) را به ورژن جدید تبدیل کنیم؟
  اگر توکن فگ شما در کیف پول صرافی متمرکز است، به‌صورت خودکار به نسخه جدید تبدیل خواهد شد. برای تغییر قرارداد هوشمند توکن‌های فگ از طریق کیف پول می‌توانید به سایت migrate.fegtoken.com مراجعه کنید. نحوه کار با این سایت را در این مطلب به‌صورت کامل آموزش داده‌ایم.
 • چرا قیمت توکن FEG در کیف پول من نمایش داده نمی‌شود؟
  از آن‌جایی که کیف پول‌هایی همچون متامسک و تراست ولت، API خود را از سایت‌های کوین مارکت‌ کپ یا کوین‌ گکو می‌گیرند ممکن است در به‌روزرسانی قرارداد جدید مشکلاتی داشته باشند. برای مشاهده قیمت توکن خود می‌توانید از ابزار fegtrack.app استفاده کنید.
 • آیا لازم است پیش از تبدیل توکن‌های خود را Unstake کنیم؟
  اگر از ورژن ۲ استیکینگ فگ استفاده می‌کنید، می‌توانید بدون نیاز به Unstake کردن توکن‌های فگ خود را به نسخه جدید تبدیل کنید.
 • تبدیل فگ قدیمی به جدید تا چه زمانی امکان‌پذیر است؟
  فرآیند تبدیل ددلاین ندارد و هر وقت که بخواهید می‌توایند آن را انجام دهید.

جمع‌بندی

پروژه فگ (FEG) به‌تازگی قرارداد هوشمند توکن خود را تغییر داده است. این عملیات به‌منظور بهینه‌سازی امنیت و تغییرات در توکنومیکس پروژه صورت گرفته است. بسیاری از کاربران با مشکل تبدیل توکن قدیمی فگ به جدید مواجه شده‌اند. ما در این مطلب به آموزش راه‌های مختلف تبدیل توکن FEG به ورژن جدید در سه کیف پول متامسک، تراست ولت و سیف پل پرداخته‌ایم و همچنین روش تغییر قرارداد هوشمند به‌صورت دستی را هم آموزش داده‌ایم. اگر همچنان در تبدیل توکن FEG به نسخه جدید مشکل دارید، سوالات خود را با ما مطرح کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
35 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا