اخبار کوتاه

کوین مارکت‌کپ بالاخره آدرس‌های نامعتبر SHIB را حذف کرد

سایت کوین مارکت‌کپ ۳ آدرس قرارداد مربوط به توکن شیبا را از سایت خود حذف کرد. این آدرس قراردادها روی بلاکچین‌های BSC، سولانا و ترا قرار داشتند و تیم پروژه شیبا آن‌ها را جعلی خوانده بود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، حساب کاربری shibainuart روز چهارشنبه در توییتی اعلام کرد که ۳ آدرس قراداد توکن SHIB که مربوط به شبکه‌های بایننس اسمارت چین، سولانا و ترا بودند از سایت کوین مارکت کپ حذف شده است. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، تیم شیبا این آدرس‌ها را جعلی و کلاه‌برداری هانی‌پات (honeypot) خوانده بود و تنها آدرس قرارداد معتبر شیبا را متعلق به استاندارد ERC-20 شبکه اتریوم دانسته بود.

آدرس‌های توکن شیبا اینو SHIB در کوین مارکت کپ
کوین مارکت کپ؛ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

در طرف مقابل کوین مارکت‌کپ نیز آدرس‌های قرارداد لیست شده در این سایت را از نوع ورم‌هول (wormhole) دانسته بود که برای تسهیل تراکنش‌های بین‌زنجیره‌ای توکن‌های رپد (wrapped) شیبا مورد استفاده قرار می‌گیرند. کشمکش میان سایت کوین مارکت‌کپ و شیبا برای حذف این آدرس‌های نامعتبر حدود ۳ هفته به طول انجامید و در طی آن ۲ طرف در توییت‌هایی سعی در پاسخ دادن به ادعای طرف مقابل بودند.

هنوز اطلاعیه‌ای از طرف کوین مارکت‌کپ در خصوص حذف این آدرس‌ها منتشر نشده است و در طرف دیگر هشدار استفاده نکردن از این آدرس‌ها نیز هنوز در صفحه اصلی سایت شیبا به چشم می‌خورد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا