تحلیل تکنیکالتحلیل فاندامنتال

چگونه برای بولران بعدی آماده شویم؟ ۳ توصیه مهم تریدرها برای سرمایه‌گذاران جدید

داده‌های موجود نشان می‌دهند از پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۳۰ میلیون نفر با صنعت کریپتو آشنا شده‌اند. روند صعودی بعدی این بازار هم احتمالا در ابتدای سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد و می‌تواند اولین بازار گاوی برای بسیاری از این افراد باشد. به همین خاطر، متخصصان این حوزه گرد هم آمده‌اند و از سرمایه‌گذاران تازه‌کار خواسته‌اند که به ۳ توصیه مهم پایبند باشند.

به نقل از کوین‌تلگراف، بن سیمپسون (Ben Simpson)، بنیان‌گذار پلتفرم آموزشی «Collective Shift» به کسانی که تازه وارد دنیای کریپتو شده‌اند؛ درمورد بازار صعودی گفته است:

شما باید بدانید که بازار صعودی بر خلاف هر چیز دیگری است که تا به حال تجربه کرده‌اید. این بازار یک آشفتگی کامل و مطلق و مثل یک گردباد است.

به همین خاطر در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم با ۳ توصیه مهم مدیران صندوق‌های تامینی، روسای بخش تحقیقات شرکت‌های مختلف و معامله‌گران باتجربه بازار کریپتو برای بازارهای صعودی آشنا شویم که علی‌الخصوص می‌تواند برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار به شدت مفید باشد.

۱ – طولانی‌مدت هولد نکنید

طبق گفته‌های سیمپسون، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که معامله‌گران جدید بازار کریپتو مرتکب می‌شوند این است که رمزارزهایشان را برای مدت طولانی نگه می‌دارند؛ چراکه اغلب دچار هیجان ناشی از کسب سود بیشتر می‌شوند. وی در این باره گفته است:

در اولین چرخه‌ای که تجربه‌ کردم، برنامه‌ای نداشتم. من فقط وارد بازار شدم و تا انتهای روند صعودی سال ۲۰۱۷ و آغاز روند نزولی پس از آن، ادامه دادم.


با این وجود، سیمپسون تاکید کرده است سرمایه‌گذاران و معامله‌گران باید هدف سرمایه‌گذاری خود را بنویسند و کاملا متوجه باشند که چه دارایی‌هایی را در سبد سرمایه‌گذاری خود دارند. علاوه بر این، آن‌ها باید یک قیمت فروش را برای هر یک از دارایی‌های خود تعیین کرده و به آن پایبند باشند. سیمپسون باور دارد که تعیین چنین قیمتی احتمال ضرر کردن را کاهش می‌دهد، زیرا وقتی یک بازار صعودی متوقف می‌شود؛ همه چیز به سرعت اتفاق می‌افتد و سرمایه‌گذاران عقب می‌مانند. وی در ادامه گفت:

بازار کریپتو در حال حاضر به معنای واقعی کلمه با رکود مواجه شده است. هیچ فعالیت، حرکت، علاقه و سرمایه‌گذاری در این بازار وجود ندارد. من فکر می‌کنم به زودی یک حرکت بزرگ شروع خواهد شد. خودتان را خوب آماده کنید.

توییت بن سیمپسون – منبع: توییتر

جیمز باترفیل (James Butterfill)، رییس تحقیقات شرکت کوین‌شرز (CoinShares)، نیز اعلام کرده است استراتژی میانگین هزینه دلاری (DCA) می‌تواند نوسانات بازار کریپتو را هم در بازار نزولی و هم در بازار صعودی کاهش دهد. وی در ادامه افزود:

استفاده از روش میانگین‌ هزینه دلاری می‌تواند به کاهش میانگین هزینه خرید کمک کند و تاثیر نوسانات بر سبد سرمایه‌گذاری را کاهش دهد.

۲ – از میم کوین‌ها دوری کنید

سی‌کی ژنگ (CK Zheng)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق «ZX Squared Capital»، به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است به رمزارزهای مشهورتری مثل بیت ‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) توجه کنند.
او تاکید کرده است بیت کوین مانند سایر کلاس‌های دارایی‌ رفتار می‌کند و «می‌تواند در متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری به شدت تاثیرگذار باشد و از دارایی‌هایی مثل طلا، کالاها یا املاک و مستغلات پیشی بگیرد.»

باترفیل هم تاکید کرده است:

مقایسه عملکرد بیت کوین و برترین آلت‌ کوین‌ها از سال ۲۰۱۳:
بیت کوین همیشه فرق دارد.

توییت جیمز باترفیل – منبع: توییتر

دریک گراهام (Deryck Graham)، بنیان‌گذار صندوق سرمایه‌گذاری «Portal AM»، هم به معامله‌گران تازه‌کار توصیه کرده است در سرمایه‌‌گذاری خود روی توکن‌های پرنوسان و رمزارزهای بالغ تعادل ایجاد کنند.

او تاکید کرده است معامله‌گران باید بخش‌های مختلف (مثل لایه‌های دوم یا متاورس) را تجزیه‌وتحلیل کرده، توکن‌های مرتبط با هر یک را انتخاب کنند و در عین حال از رمزارزهایی که کاربرد کم یا کاربرد عملی خاصی ندارند (یعنی میم کوین‌ها) دوری کنند. گراهام ادامه داده است:

توکنومیکس، تجربه تیم توسعه‌دهنده، ورود و خروج نهنگ‌ها، اندازه جوامع، حرکت بازار و نقدینگی رمزارزها را در نظر داشته باشید.

۳ – ترند جدید را پیدا کنید

مارکوس تیلن (Markus Thielen)، رییس بخش تحقیقاتی «Matrixport» و نویسنده تایتانز (Crypto Titans)، گفت که بیت کوین در یک بازار صعودی «همیشه به اوج جدیدی رسیده است»؛ اما در هر یک از این بازارها ترندهای جدیدی به وجود می‌آید. او به همین خاطر سرمایه‌گذاری در رمزارزهای جدید را به رمزارزهایی که در بازارهای صعودی قبلی مشهور شده‌اند، ترجیح می‌دهد.

علاوه بر این، سیمپسون گفته است داشتن رمزارزهای به شدت مطمئن به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا به هدف خود برسند، زیرا مدیریت سبد بزرگی از آلت کوین‌ها بسیار دشوار است. او تاکید کرده است:

صحبت من با آن شخصی است که گفته بود در سبد سرمایه‌گذاریش ۸۰ آلت کوین دارد. هیچ راهی وجود دارد که یک سرمایه‌گذار تنها بتواند ۸۰ آلت کوین مختلف را پیگیری کند و تشخیص دهد که آن‌ها در هر لحظه چه می‌کنند.

سیمپسون، ژنگ و گراهام همگی نسبت به سرمیاه‌گذاری زیاد در کریپتو از طریق گرفتن وام یا استفاده از اهرم در معامله هشدار دادند.

ژنگ نیز تاکید کرده است:

اگر سرمایه‌گذاران حداقل آمادگی را نداشته باشند؛ یک موقعیت اهرمی می‌تواند کل سرمایه‌ آن‌ها را از بین ببرد. مهم این است که ذهنیت سرمایه‌گذاری داشته باشیم؛ نه ذهنیت سفته‌بازی.

علاوه بر این، بن سیمپسون تاکید کرده است سرمایه‌گذاران باید بتوانند مدتی را از رمزارزها و تماشای بازارها فاصله بگیرند. او هم به کهنه‌کارها و هم به تازه‌واردان صنعت کریپتو توصیه کرده که از سلامت روان خود محافظت کنند و ادامه داده است:

همیشه به پیاده‌روی بروید. بدوید. در باشگاه ثبت نام کنید. مثل یک انسان عادی رفتار کنید.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا