اخبار آلتکوین

عملکرد ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۹ چگونه خواهد بود؟

سال ۲۰۱۸ به پایان رسید و پس از گذشت ۱۲ ماه که عملکرد بیت کوین و دیگر آلتکوین ها ضعیف بود، مشتاقان ارزهای دیجیتال برای دوره ای جدید در سال ۲۰۱۹ آماده می شوند.

بیت کوین در ماه دسامبر ۲۰۱۷ بیش از ۷۵ درصد کاهش قیمت داشت. این ارز دیجیتال که در ماه دسامبر ۲۰۱۷ تقریبا ۲۰ هزار دلار معامله می شد در حال حاضر با قیمت ۳,۷۱۳ دلار معامله می شود. دیگر ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم حدود ۱۴۰۰ دلار معامله می شد اما حالا این ارز دیجیتال در حال تلاش برای حفظ قیمت ۱۰۰ دلار است. همچنین شرکت های ارزهای دیجیتال زیادی ناپدید شدند یا ورشکسته شدند به طوریکه استیمیت (Steemit) شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاک چین ۷۰ درصد از کارکنان خود را تعدیل نیرو کرد.

بیت کوین کاهش شدیدی در سال ۲۰۱۸ داشت

سال ۲۰۱۸ سال ضعیفی برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال بود و بسیاری تلاش کردند که این سال را به خوبی پشت سر بگذارند و امیدوارند که اتفاق های بهتری در سال ۲۰۱۹ برای ارزهای دیجیتال رخ دهد. اما چه اتفاقاتی قرار است در سال جدید میلادی رخ دهد؟ آیا می توان در ماه های آینده منتظر روند صعودی بود و یا ممکن است روند نزولی ادامه دار باشد و شرایط بدتر شود؟

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی های ۲۰۱۹ خود را بیان می کنند و می توان حدس زد که هر کس پیش بینی خود را دارد. برخی گمان می کنند سال ۲۰۱۹ اتفاق خاصی رخ نمی دهد و عملکرد ارزهای دیجیتال مشابه خواهد بود و بعضی بیان کردند که این سال ارزهای دیجیتال در مسیر اصلی خود قرار می گیرند.

برد گارلینگ هاوس مدیر عامل ریپل بیان کرد که آینده روشن است و بسیاری از بانک ها، فناوری بلاک چین را در خدمات و عملیات خود به کار می گیرند و سعی می کنند تا از مزایای ارزهای دیجیتال بهره مند شوند. در واقع ایده اصلی این است که ارزهای دیجیتال علی رغم کاهش قیمت برای بسیاری از سرمایه گذاران هدف سرمایه گذاری قابل اطمینانی باقی بماند. بنابراین بانک ها تلاش خواهند کرد تا در مشتریان این اعتماد را ایجاد کنند که آنها می توانند با خیال راحت در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

پیش بینی دیگر آن است که خرده سرمایه گذاران بیشتری در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری خواهند کرد. ما شاهد شرکت هایی همانند استارباکس هستیم که با بورس بین قاره ای مشارکت می کنند تا به مشتریان اجازه دهند محصولات را با ارزهای دیجیتال بخرند و شرکت های بیشتری وارد این حوزه خواهند شد.

آینده ای نامشخص برای ارزهای دیجیتال؟

ماریا اسمیت مدیر عامل شراکت استارباکس در این مورد توضیح داد:

استارباکس به عنوان یکی از خرده فروشان سردمدار نقش مهمی در توسعه برنامه های عملی و قانونی برای مشتریان دارند تا در صورت استفاده از استارباکس دارایی های دیجیتال مشتریان را به دلار آمریکا تبدیل کند. کسب و کارهای دیگر به زودی می توانند مزایایی را که استارباکس (Starbucks) به هنگام پرداخت مشتریان با ارزهای دیجیتال دریافت می کند را مشاهده کنند.

با این حال، احساسات منفی در مورد قابلیت ETF بیت کوین که هنوز تایید نشده، باقی مانده است. ETF بیت کوین عرضه شده توسط شرکت VanEck SolidX بار دیگر از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تا ماه فوریه به تعویق افتاد. این امر باعث می شود تا بسیاری اعتماد و باور خود را به این صنعت از دست بدهند.

منبع
livebitcoinnews

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا