صرافی متمرکز

بررسی نقاط قوت و ضعف صرافی محبوب KuCoin

بنیان گذاران صرافی KuCoin در سال ۲۰۱۱ شروع به تحقیق در مورد فناوری بلاک چین کردند و پا را از آن فراتر نهادند و ۴ سال بعد در سال ۲۰۱۳ یک معماری فنی را برای KuCoin ساختند. این صرافی با هدف غایی تبدیل شدن به یکی از ۱۰ صرافی برتر تا سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. در این مدت زمان کوتاه، صرافی مذکور طوری اوضاع خود را سامان بخشید که از یک صرافی مبهم به هجدهمین صرافی بزرگ از لحاظ حجم ترید ۲۴ ساعته تبدیل شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

این صرافی بین المللی ارز دیجیتال در خارج از هنگ کنگ واقع است و در حال حاضر ترید تعداد زیادی از دارایی های دیجیتال را پشتیبانی می کند. Michael Gam که مدیر عامل و یکی از بنیان گذاران اولیه این صرافی است، قبلا یک کارشناس فنی در Ant Financial بوده است که با ارزش ترین شرکت فناوری مالی در جهان است.

آنچه که در مورد این صرافی جالب است این است که از یک سیستم اشتراک سود دنباله رویی می کند و ۵۰ درصد از کل درآمد ناشی از کارمزد ترید روزانه خود را به کاربرانی می دهد که توکن این صرافی یعنی KCS را نگهداری می کنند. در شیوه ای مشابه صرافی بایننس (Binance)، این صرافی کارمزد ترید نسبتا پایینی ارائه می دهد و انگیزه را برای نگهداری یا ترید ارز دیجیتال بومی خود فراهم می آورد.

خوب، چه چیز دیگری در مورد KuCoin خیلی خاص است؟ در بررسی زیر، عمیقا به تحقیق در مورد کارکرد های درونی این پلتفرم ترید می پردازیم.

ایده محبوب

نویسنده این نوشتار به منظور جمع آوری نظرات عمومی به Reddit مراجعه کرده است تا ببیند که اینترنت در مورد این صرافی چه می گوید. در کل، به نظر می رسد که KuCoin بازخورد خوبی را از این منابع ناشناس جمع آوری کرده است.

از نظرات مثبت در مورد KuCoin می توان به محیط کاربر پسند آن، نمودار های ترید کامل، تایید هویت دو عاملی، دادن پاداش به نگهدارندگان KCS، کارمزد پایین برداشت و ترید و توانایی کسب GAS در صورت نگه داشتن نئو (NEO) در این صرافی اشاره کرد. همچنین این صرافی با دسترس بودن در بیش از ۱۰ زبان در واقع به جامعه جهانی سرویس می دهد.

از نظرات بد در مورد این صرافی نیز می توان به این اشاره کرد که نمی توان ارز دیجیتال اولیه را در این صرافی خرید و بعضی از کاربران نیز از تاخیر در سیستم و سرویس مشتری کند خبر داده اند. همچنین افرادی این صرافی را با کلاه برداری Confido همراه کرده اند که این کلاه برداری یک ICO جعلی بود و با پول سرمایه گذاران فرار کرد. اگرچه بسیاری از کاربران بر این باورند که این صرافی ربطی به آن کلاه برداری ندارد اما این رویداد منفی در اذهان کاربران باقی می ماند. با این وجود به نظر می رسد که جامعه به kuCoin برای باز گرداندن پول آنهایی که در Confido سرمایه گذارری کرده بودند، احترام می گذارد.

بررسی KuCoin: اطلاعات کلیدی

آی دی جدول ارزش مورد نیاز است.

بررسی تیم KuCoin 

KuCoin

به نقل از وبسایت رسمی آنها که ۱۲ عضو اصلی را لیست کرده است:

هدف KuCoin فراهم کردن سرویس های مبادله و تراکنش دارایی های دیجیتال برای کاربران است که امنیت و راحتی بیشتری را فراهم آورد، بهترین دارایی های جهان را ادغام کند و یک پلتفرم تراکنشی مهم را ایجاد نماید.

Michael Gam مدیر عامل و بنیان گذار این صرافی است و قبل در Ant Financial کارشناس فنی بوده است که این شرکت از شرکت های وابسته به گروه چینی Alibaba می باشد. او همچنین از مشارکان ارشد در غول هایی اینترنتی مانند MikeCRM و KF5.COM بوده است.

Eric Don مدیر عملیات این صرافی است و از او به عنوان یک محقق ارشد اینترنت، معمار سیستم ها و ستاره صنعت اینترنت تعبیر می شود. همچنین گفته می شود که او مدیر فناوری و مشارک ارشد شرکت های آی تی مانند YOULIN.COM، KITEME و REINOT بوده است. اما مشخص نیست که آیا این وبسایت ها وجود دارند یا نه زیرا در جستجوی گوگل ظاهر نمی شوند و یا وقتی که نام دامنه وبسایت ها را وارد می کنیم، چنین وبسایت هایی پیدا نمی شوند. بر طبق اکانت LinkedIn او، در حال حاضر مدیر فناوری شرکت Youlin Network Technologies می باشد اما در آن اکانت اشاره ای به KITEME و REINOT نشده است.

نویسنده این نوشتار اعتراف می کند که محدودیت هایی برای تحقیق در مورد پیشینه این بنیان گذاران و اعضای تیم به دلیل موانع زبانی موجود است. اما اگر اعضای تیم واقعا آنهایی باشند که ادعا می کنند، آنها سال ها تجربه را از شرکت هایی معروف مانند سازمان سرمایه گذاری ۱۸.۴ میلیارد دلاری GF Securities و شرکت فراهم کننده سرویس و راه حل پرداخت موبایلی یعنی iBoxPay یدک می کشند.

استفاده از صرافی KuCoin

فرآیند فعال سازی کاربر در این صرافی بسیار سریع است و ایجاد اکانت برای نویسنده این نوشتار کمتر از ۳ دقیقه به طول انجامید.

KuCoin

به منظور شروع لازم است که:

۱- بر شرایط و ضوابط توافق شود.

۲- با ایمیل و رمز عبور خود ثبت نام کنید.

۳- بر لینک فعال سازی در ایمیل خود کلیک کنید که ممکن است در پوشه اسپم قرار گرفته باشد.

۴- وارد اکانت خود شوید.

۵- از کیف پول دیگری پول واریز کنید و ترید را شروع کنید.

KuCoin

برای ترید کافی است که قیمت و مقدار یک جفت معین ترید را وارد کنید. برای هر ترید، KuCoin شما را ملزم به وارد کدن کد تایید هویت دو عاملی خود می کند مگر اینکه از قسمت تنظیمات این گزینه را حذف کرده باشید.

فرض کنید شما می خواهید ۱ کوین KCS بخرید و آن را با اتریوم مبادله کنید، در قسمت مقدار ۱ را تایپ می کنید و قیمت خرید آن را انتخاب می کنید. اگر یک تراکنش فوری می خواهید، تایپ کردن قیمت خرید حال حاضر به شما کمک می کند که در گوشه سمت راست بالای شبکه خرید نشان داده شده است.

از ویژگی های مهم ترید در این صرافی می توان به توانایی تماس با پشتیبان خودکار به صورت ۲۴ ساعته و همه روزه اشاره کرد. همچنین در این صرافی می توان جفت ترید های مبنای زیادی را مانند بیت کوین، اتریوم، نئو و KCS انتخاب کرد و این سایت هر لحظه ارزش پورتفوی شما را بر حسب دلار و بیت کوین نشان می دهد. این سایت به کاربران اجازه می دهد که بر روی جفت ترید برای دریافت جزئیات بیشتر در رابطه با بینش های مربوط به ترید کلیک کنند. (در پایین نمایش داده شده است)

KuCoin

کارمزد هر ترید ۰.۱ درصد از دارایی خریده شده می باشد (منهای هر تخفیفی که شما ممکن است از نگهداری KCS دریافت کنید). برای هر ۱۰۰۰ توکن KCS که مالکش باشید، ۱ درصد تخفیف می گیرید. اگر هر توکن KCS تقریبا ۵ دلار ارزش داشته باشد، برای دریافت تخفیف ۱ درصدی باید حدود ۵۰۰۰ دلار و برای تخفیف ۱۰ درصدی نیز حدود ۵۰۰۰۰ دلار داشته باشید که این مقدار دلاری را به صورت توکن KCS نگه داشته باشید. واضح است که تخفیف اساسی در کارمزد ترید برای دارنده یک حساب معمولی موجود نیست.

واریز و برداشت بسیار آسان است. تنها چیزی که لازم است این است که به بخش Assets بروید و اطلاعات مربوطه را تایپ کنید.

KuCoin

واریز بدون کارمزد می باشد و هزینه برداشت نیز بستگی به ارزی دارد که قصد برداشت آن را دارید. به عنوان مثال برداشت نئو و GAS رایگان است اما برداشت اتریوم ۰.۰۱ اتریوم هزینه دارد و برداشت بیت کوین نیز ۰.۰۰۰۵ بیت کوین هزینه دارد.

بایننس در حال حاضر برای هر ترید ۰.۱ درصد می گیرد، واریزی در بایننس بدون هزینه است و برداشت نئو و GAS رایگان است. هزینه برداشت بیت کوین ۰.۰۰۱ بیت کوین و هزینه برداشت اتریوم نیز ۰.۰۱ اتریوم می باشد. همچنان که می بینید کارمزد های KuCoin بسیار مشابه بایننس که یک پلتفرم مشهور کم هزینه است، می باشد.

دریافت سود سهام 

KuCoin

اگر می خواهید محاسبه کنید که چه مقدار سود سهام دریافت می کنید، می توانید بر روی این لینک کلیک کنید و مقدار KCS را که نگه می دارید وارد نمایید. در حال حاضر نگهداری حدود ۱۰۰ توکن KCS روزانه حدود ۱۰ سنت برای شما سود خواهد داشت. در حالی که این مقدار کم به نظر می رسد، به یاد داشته باشید که ارزش این کوین نیز می تواند بالا برود. KCS از زمان راه اندازی خود بیش از ۹۰۰ درصد بالا رفته است.

خلاصه

استفاده از صرافی kuCoin آسان است و امنیت خوبی دارد. این صرافی اپلیکیشن موبایل دارد، کارمزد ترید آن پایین است و به نگهداری KCS انگیزه می بخشد. صرافی ها در حال بستن در های خود به روی اکانت های کاربری جدید هستند زیرا فاقد مقیاس پذیری لازم هستند اما KuCoin این کار را نکرده و برای کاربران جدیدی که مایل به ورود به بازار آلتکوین هستند، انتخاب خوبی می باشد. این صرافی قطعا در مسیر تبدیل شدن به یکی از صرافی های بزرگ جهان می باشد.

در زمان این نوشتار، KuCoin بیست و هشتمین صرافی بزرگ است و دارای حجم ترید ۸۴۲۴۳۷۵۳ دلار می باشد. اگرچه این رقم به نسبت Upbit که در این زمینه طلایه دار است، خیلی کم می باشد اما ممکن است به ورود عظیم کاربران جدید به پلتفرم خود ادامه دهد و تبدیل به یکی از ۱۰ صرافی برتر شود. برای وارد شدن به رده ۱۰ صرافی بزرگ، KuCoin باید از بیترکس سبقت بگیرد و به حجم ۶۰۰ میلیون دلار برسد.

منبع
coincentral

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا