اخبار بلاکچین

کیف پول متامسک از شبکه سولانا پشتیبانی می‌کند

کیف پول سول فلیر (Solflare) که در بستر شبکه سولانا (Solana) راه‌اندازی شده، قابلیت جدیدی را معرفی کرده است که به کاربران کیف پول متامسک (MetaMask) اجازه می‌دهد پرتفوی خود در شبکه سولانا‌ را مستقیما از کیف پول متامسک مدیریت کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین گیپ، قابلیت جدید سول فلیر شکاف بین شبکه سولانا و اتریوم را از بین می‌برد؛ موانع ورود به اکوسیستم سولانا را کاهش داده و تجربه کاربری بهتری برای معامله‌گران بازار کرپیتو فراهم می‌کند.

سولانا و متامسک سال‌ها ناسازگار بودند و به همین خاطر، کاربران برای مدیریت رمزارز SOL و توکن‌های بی‌همتای (NFT) مبتنی بر شبکه سولانا‌ مجبور بودند از والت‌های جداگانه‌ای استفاده کنند. این مشکلات همیشه مانع بزرگی برای کاربرانی بود که علاقه داشتند در هر دو اکوسیستم فعالیت کنند.

با این حال، سول فلیر با ویژگی جدید خود سعی کرده موانع مذکور را کاهش داده و تعاملات کراس‌ چین (Cross Chain) بین این دو شبکه را تقویت کند. فیلیپ دراگوسلاویچ (Filip Dragoslavic)، یکی از بنیان‌گذاران سول فلیر، در ماه گذشته تاکید کرد این ویژگی‌ جدید پتانسیل بسیار زیادی دارد، زیرا به تعداد قابل‌ توجه کاربران متامسک اجازه می‌دهد با اپلیکیشن‌های مبتنی بر سولانا تعامل داشته باشند.

یک تجربه کاربری یکپارچه و امن

اهمیت این ویژگی جدید که سولانا اسنپس (Solana Snaps) نام دارد، این است که بین شبکه سولانا و اتریوم و بقیه زنجیره‌های سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) ارتباط برقرار می‌کند. این مسئله به فعالان بازار کریپتو اجازه می‌دهد تا تمام دارایی‌های خود را در یک پلتفرمِ یکپارچه مدیریت کنند. در نتیجه، کاربران می‌توانند توکن‌های SOL و NFT‌های مبتنی بر شبکه سولانا‌ را ذخیره و جمع‌آوری کنند، به اپلیکیشن‌های مبتنی بر سولانا متصل شوند و دارایی‌ها خود را به طور یکپارچه به شبکه سولانا بریج کنند.

این فناوری در اصل به کمک یک بریج (پل) امکان‌پذیر شده که از سیستم «DLN» استفاده می‌کند. DLN هم در اصل محصولی از پل میان‌زنجیره‌ای دبریج (deBridge) است. این پل انتقال روان دارایی‌های مبتنی بر EVM به سولانا را امکان‌پذیر می‌کند. علاوه بر این، فرآیند نصب آن بسیار ساده و راحت است و انتقال دارایی‌های کاربران را در کم‌تر از یک دقیقه انجام می‌دهد.

این امر برای متحد کردن شبکه‌های اتریوم و سولانا که همواره روی توسعه زیرساخت‌های مختلفی کار کرده‌اند، اهمیت زیادی دارد و از هم گسیختگی صنعت بلاکچین و چالش‌های ناشی از آن را کاهش می‌دهد.

هرچند که استفاده از پل‌ها در گذشته نگرانی‌ها و مشکلات امنیتی زیادی در پی داشته است، دبریج همواره تلاش کرده امنیت خود را افزایش دهد. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، دبریج قبلا هم یکی از حملات سایبری گروه لازاروس کره شمالی را خنثی کرده بود. برخلاف پل‌های میان‌زنجیره‌ای معمولی، زیرساخت‌های دبریج به گونه‌ای طراحی شده است که آسیب‌پذیری‌ها را کاهش داده و امنیت بیشتری را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا