پیشرفته کریپتو پدیا

آشنایی با پروژه MetisDAO ؛ انقلابی جدید در وب ۳.۰

پروژه MetisAO اولین بار در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد، MetisDAO یک پروتکل DAO لایه ۲ است که ماموریتش استفاده از زیرساخت‌های فعلی DAO، برای ایجاد دسترسی به مجموعه کاملی از ابزارهای مدیریت و جامعه است تا انقلاب وب ۳.۰ را به واقعیت تبدیل کند.

بسیاری از پروژه‌های DAO وارد بازار شده‌اند و به دنبال بخشی از یک فرصت بزرگ هستند. متأسفانه، بسیاری از پروژه‌ها صرفا از معماری برای اهداف رأی دادن و حاکمیت استفاده می‌کنند و این، محدودیت‌های خاص خود را ایجاد می‌کند.

پروژه MetisDAO

پروژه MetisDAO

به چند دلیل پروژه MetisDAO از بسیاری دیگر از پروژه‌ها برتر است و معماری منحصر به فرد این پروژه به آن کمک می‌کند تا مخاطبان بسیار گسترده‌تری از بسیاری از پلتفرم‌های DAO دیگر را مجذوب خود کنند. علاوه بر این، ایجاد DAC با این پلتفرم ساده‌تر است.

ارزشهای اصلی Metis گسترش ظهور ساختار DAO در زمینه کسب و کار و ایجاد ابزارهای قابل دسترسی است که برای طیف گسترده‌ای از کاربردها قابل استفاده باشد.

شرکت غیرمتمرکز در ۳ گام

به زبان ساده، این پروتکل یک چارچوب ابتکاری در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن هر فرد، جامعه، یا پروژه‌ای می‌تواند از هزینه کم گس، بهبود مقیاس پذیری، ویژگی‌های با کارایی بالا و رابط کاربرپسند بهره‌مند شود.

پتانسیل چارچوب DAO و برنامه‌های کاربردی بالقوه امیدوار کننده، آن را به نقطه عطفی در عملیات تجاری بلاکچین تبدیل کرده است. اعضای جامعه می‌توانند جدا از رأی دادن، در توسعه پروژه‌ها مشارکت داشته و بر اساس مشارکت‌های خود از مزایا بهره‌مند شوند.

هدف اصلی پروژه MetisDAO ایجاد زیرساخت سازمانی مستحکم است که اقتصاد وب ۳.۰ را قادر می‌سازد تا برای سازندگان و پروژه‌ها از طریق ساختار DAC به روشی قابل اعتماد و آسان، پشتیبانی جامعه محور فراهم کنند.

برای تحقق این هدف، تیم MetisDAO روش‌هایی را برای عبور از موانع مربوط به برخی از مسائل فنی و سازمانی در پروتکل‌های DAO ایجاد کرده است.

این موارد از وابستگی شدید به قراردادهای هوشمند و طراحی متمرکز پروتکل لایه ۲ استاندارد تا مدیریت تراکنش‌ها و کارمزدهای بالای گس را شامل می‌شوند که همگی منجر به تجربه نامناسب کاربر می‌شوند. پروژه MetisDAO برای برطرف کردن این چالش‌ها، راه حل پیشگامانه چارچوب بلاکچین لایه ۲، Optimistic Rollup، را اتخاذ کرده است.

وب ۳.۰ می‌تواند انقلابی برپا کند

آینده از آن Web3 است

از آنجا که افراد بیشتری به دنبال راه‌هایی برای انتقال مالکیت به خارج از مرزهای ملی هستند، پلتفرم‌هایی مانند MetisDAO در مورد اقتصاد کاملا یکپارچه وب ۳.۰ منطقی به نظر می‌رسند.

تا پیش از این، افراد در ساختارهای مالکیت محبوس بودند که بر اساس تابعیت آنها در یک کشور بود، نه اراده آزاد آنها برای انتخاب توافق نامه‌های مالکیت دیجیتال.

این ایده ممکن است عجیب به نظر برسد، اما شبکه‌های جهانی بلاک چین به مردم این امکان را می‌دهد تا بدون دخالت مستقیم کشورها، اقلامی را در اختیار داشته باشند. در حال حاضر چندین مثال خوب مانند Decentraland وجود دارد، اما هنوز هم پتانسیل بیش‌تری در این حوزه وجود دارد.

دقیقاً مانند بیت کوین که ایده یک ارز جهانی و دی