اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

امکان تبادل توکن بین اکوسیستم‌های پولکادات و کازمس توسط مون بیم فراهم می‌شود

مون بیم (Moonbeam) اکنون با اوسموسیس (Osmosis) همکاری می‌کند تا تبادل توکن از پولکادات به اکوسیستم کازمس (Cosmos) را امکان‌پذیر سازد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از The Block، شبکه اکسلار (Axelar) به عنوان زیرساخت برای تبادل‌های بین زنجیره‌ای عمل می‌کند. مون بیم که پاراچین قرارداد هوشمند بر بستر پولکادات است با اوسموسیس، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر کازمس همکاری کرده است تا تبادل توکن بین زنجیره‌ای بین پولکادات و اکوسیستم کازمس را امکان‌پذیر سازد. این پروژه در تاریخ ۲۳ جولای (۱ مرداد) معرفی شده است. بدین ترتیب، انتقال توکن بین دو بلاک چین مذکور به سادگی امکان‌پذیر خواهد شد.

این همکاری از طریق پروتکل شبکه اکسلار محقق شده است. اکسلار هم یک پل و هم به عنوان پلتفرمی برای ارتباطات بین زنجیره‌ای بین پروتکل‌های قراردادهای هوشمند عمل می‌کند. پل بودن اکسلار امکان ارسال توکن در بلاکچین‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد، در حالی که ویژگی دوم اکسلار به برنامه‌های غیرمتمرکز امکان می‌دهد تا در شبکه‌های مختلف اجرا شوند. این پروژه در سال گذشته توانسته است ۲۵ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

رمزارز DOT که کوین بومی بلاکچین پولکادات محسوب می‌شود، اولین رمزارزی است که در این پل بین زنجیره‌ای پشتیبانی خواهد شد. مون بیم بیان کرده است که در خصوص پشتیبانی و ایجاد پل برای رمزارزهای دیگر موجود در اکوسیستم پولکادات و ارسال آسان آنها به زنجیره کازمس برنامه‌های بیشتری دارد. طبق گفته مون بیم، قابلیت انتقال رمزارزهای مبتنی بر پولکادات به کازمس، گامی مهم در گسترش ترکیب‌پذیری بین زنجیره‌ای بین این دو بلاکچین به شمار می‌آید. مون بیم هم‌چنین اذعان داشته است که اگرچه اغلب اوقات این دو بلاکچین رقیب یکدیگر در نظر گرفته می‌شوند و به روش‌های متفاوت در صدد دستیابی به هدف مشترک هستند، اما پولکادات و کازمس می‌توانند به عنوان اکوسیستم‌های مکمل یکدیگر به فعالیت بپردازند.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا