اخبار خارجی

خداحافظی با کارمزدهای بالا؛ ایپ کوین در شبکه پالیگان عرضه شد

پالیگان (Polygon)، راهکار لایه ۲ شبکه اتریوم، از ایپ کوین (ApeCoin) پشتیبانی می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، پس از فروش تاریخی مجموعه NFT‌های متاورس یوگالبز، شرکت پشتیبان مجموعه NFTهای میمون‌های کسل و ایپ کوین، این شرکت در رشته توییتی در این باره گفت:

این اتفاق با اختلاف زیاد بزرگترین رویداد فروش NFT در تاریخ بود. مقدار گس فی پرداخت شده در این رویداد نشان می‌دهد که تقاضا بسیار فراتر از انتظارات همه بود. مقیاس به حدی بزرگ بود که اتراسکن دچار مشکل شد. از اینکه چراغ‌های اتریوم را برای مدتی خاموش کردیم متاسفیم!

این شرکت همچنین اظهار داشت:

شاید لازم باشد ایپ کوین به زنجیره خاص خودش مهاجرت کند چون‌که شبکه اتریوم قادر به مدیریت حجم عظیم تقاضا برای محصولات این شرکت نیست.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، برای فروش NFTهای آدردیدز (Otherdeeds) که زمین‌های متاورس آدرساید (Otherside) متعلق به یوگالبز است، حدود ۶۴٬۰۰۰ ETH (معادل حدود ۱۷۵ میلیون دلار) صرف کارمزد گس شد.

بنابر گزارش دیگر Mihanblockchain، به دلیل حجم تقاضا برای خرید زمین‌های مجازی آدرساید، کارمزد برخی از تراکنش‌های اتریوم چهار رقمی شد و از ۱۰۰۰ دلار فراتر رفت. در عرض ۳ ساعت پس از شروع فروش زمین‌های مجازی این مجموعه، کارمزدها به حدی افزایش یافت که از کل دو هفته قبل فراتر رفت و و مجموع کارمزدهای روزانه اتریوم را به رکورد ۲۲۸ میلیون دلار رساند.

در ادامه، ازدحام گسترده شبکه انتقادات به اتریوم و یوگا لبز به دلیل چگونگی فروش زمین‌های مجازی را برانگیخت و همین باعث شد تا این شرکت متعهد شود کارمزدهای گزاف پرداخت‌شده را به کاربران خود بازگرداند.

همکاری با پالیگان

در نتیجه مسائل ایجاد شده حین فروش NFTهای آدردیدز، تعداد زیادی از هواداران مجموعه میمون‌های کسل اصرار داشتند که ApeCoin باید به بلاکچین خاص خود مهاجرت کند. اما تیم یوگالبز بجای دست و پنجه نرم کردن با جنبه‌های فنی چنین اقدامی، تصمیم گرفت به جای ایجاد یک زنجیره جدید با یکی از موفق‌ترین راهکارهای لایه ۲ اتریوم همکاری کند:

پالیگان، یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های وب ۳ اکنون از ApeCoin پشتیبانی می‌کند و دسترسی به آن را برای بیش از ۱۹۰۰۰ برنامه غیرمتمرکز و بازی که در آن فعال هستند، مهیا می‌کند.

پالیگان اخیرا اعلام کرد که تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز فعال در اکوسیستم آن از ۳٬۰۰۰ برنامه در اکتبر ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) حدود ۵۰۰٪ رشد داشته است و به حدود ۱۹٬۰۰۰ برنامه رسیده است.

پالیگان همچنین اعلام کرد که تعداد ولیدیتورهای الگوریتم اثبات سهام در آن به ۸٬۰۰۰ تیم فعال در ماه رسیده است. در حالی‌که این تعداد در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۰) حدود ۶٬۰۰۰ و در اکتبر (مهر ۱۴۰۰) تنها حدود ۲٬۰۰۰ بود. شبکه پالیگان تا کنون بیش از ۳.۴ میلیارد تراکنش را پردازش کرده است و بیش از ۱۳۵ میلیون آدرس کاربر منحصر به فرد و بیش از ۵ میلیارد دلار دارایی تحت محافظت دارد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا