اخبار آلتکوین

افزایش موقعیت‌های شورت BNB و احتمال لیکویید شدن وثیقه ۲۰۰ میلیون دلاری یک هکر

بنابر داده‌های موجود، سود باز قراردادهای آتی بایننس کوین به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. با توجه به وضعیت فاندینگ ریت BNB می‌توان گفت که معامله‌گران به باز کردن پوزیشن شورت در مورد این رمزارز روی آورده‌اند. هم‌زمان با این اتفاق، در صورتی که قیمت بایننس کوین تا ۲۲۰ دلار کاهش یابد، پوزیشنی به ارزش ۲۰۴.۸ میلیون دلار در پروتکل ونوس لیکویید خواهد شد. این پوزیشن مربوط به هکر پل کراس‌چین زنجیره BNB است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش کوین‌دسک، منظور از سود باز، آن دسته از قراردادهای آتی است که تسویه نشده‌اند و همچنان فعال هستند. مجموع سود باز قراردادهای آتی بایننس کوین در روز دوشنبه به ۱.۵۷ میلیون BNB، معادل ۳۶۰ میلیون دلار رسیده است که بالاترین رقم از اول ژانویه (۱۱ دی ۱۴۰۱) محسوب می‌شود. گفتنی است که سود باز قراردادهای BNB در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۸٪ و در طول یک هفته اخیر نزدیک به ۲۷٪ افزایش یافته است.

قیمت بایننس کوین هم اوایل امروز به ۲۲۱ دلار کاهش یافت و به کف قیمت خود در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر ۱۴۰۱) رسید. این ارز دیجیتال از زمان شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس در تاریخ ۵ ژوئن (۱۵ خرداد)، بیشتر از ۲۵٪ کاهش یافته است.

افزایش سود باز قراردادهای آتی در کنار کاهش مداوم قیمت بایننس کوین، نشان‌دهنده هجوم گسترده معامله‌گران برای باز کردن پوزیشن‌های شورت (فروش استقراضی) است و مهر تایید دیگری بر روند نزولی BNB می‌زند.

فاندینگ ریت قراردادهای بایننس کوین در بازار آتی دائمی هم منفی است. منظور از فاندینگ ریت، کارمزدی است که معامله‌گران برای باز نگه‌داشتن پوزیشن‌های خود پرداخت می‌کنند. منفی شدن فاندینگ ریت نشان می‌دهد که در بازار تمایل به پوزیشن‌های شورت به وجود آمده است و هولدرهای آن‌ها برای باز نگه‌داشتن موقعیت معاملاتی خود، مجبورند کارمزد پرداخت ‌کنند.

ماجرای پوزیشن ۲۰۴.۸ میلیون دلاری در پروتکل ونوس چیست؟

هم‌زمان با افزایش سود باز قراردادهای آتی بایننس کوین، پلتفرم پک‌شیلد در توییتی از لیکویید شدن احتمالی قراردادی بزرگ به ارزش ۹۲۰,۰۰۰ واحد BNB (معادل ۲۰۴.۸ میلیون دلار) خبر داد.

به گفته پک‌شیلد، هکری که سال گذشته پل کراس‌چین (Cross-Chain Bridge) در زنجیره BNB را هک کرده و ۲ میلیون بایننس کوین را به سرقت برده بود، ۹۲۰,۰۰۰ واحد از این ارز دیجیتال را به‌عنوان وثیقه در پروتکل ونوس واریز کرده است تا با آن بتواند وام بگیرد. حالا در صورتی که قیمت بایننس کوین به ۲۲۰ دلار کاهش یابد، این وثیقه لیکویید می‌شود و ممکن است فشار نزولی بیشتری بر بازار وارد کند.

توییت پک شیلد
منبع: توییتر

در واکنش به این اخبار، پروتکل ونوس در توییتی اعلام کرد که بنابر پروپوزال حاکمیتی که در نوامبر سال گذشته (آبان ۱۴۰۱) تصویب شده است؛ اگر این پوزیشن لیکویید شود، BNBهای آن به تیم توسعه‌دهنده BNBچین واگذار خواهد شد. به گفته ونوس، چنین کاری برای جلوگیری از فشار نزولی بر بازار و لیکویید شدن پوزیشن‌های کاربران انجام می‌شود.

تیم توسعه‌دهند BNBچین در حال حاضر ۳۰ میلیون دلار تتر را به پروتکل ونوس واریز کرده است که از آن برای پرداخت بدهی هکر و جلوگیری از فروش وثایق او استفاده خواهد شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا