اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال بزرگ: بیت کوین، لایت کوین، EOS، ترون و BNB

در دسامبر سال ۲۰۱۷، معامله کنندگان مشتاقانه منتظر رسیدن ارزش بازار ارز دیجیتال به ۱ تریلیون دلار بودند. با نگاهی به شرایط بازار در دسامبر ۲۰۱۸ در می‌یابیم که بازار در صدد حفظ ارزش خود در سطح ۱۰۰ میلیارد دلار می‌باشد.

سال گذشته معامله کنندگان از این موضوع می‌ترسیدند که از سرمایه گذاری و کسب سود جا بمانند و امسال ترس این را دارند که تمام سرمایه خود در حوزه ارز دیجیتال را از دست بدهند. طی اوج روندهای صعودی و نزولی، بازار با اختلاف زیادی از اهداف خود پیشی گرفته یا از آن عقب می‌افتد. ظاهرا افت و کاهش بازار به شرایط بحرانی رسیده است که دیر یا زود به پایین ترین حد ارزش بازار منتهی خواهد شد.

بنابراین، سرمایه گذارانی که به پتانسیل بلند مدت این کلاس دارایی ایمان دارند باید آماده باشند تا بار دیگر در کمترین حد ارزش بازار سرمایه گذاری کنند.

قیمت EOS/USD

روندهای بلاک EOS در محدوده منفی قرار دارد و در صورتی که قیمت به شرایط قبل باز نگردد یا تغییری در سیستم جایزه دهی فعلی صورت نگیرد، افراد زیادی با مشکل مواجه خواهند شد. هکرها نیز به موفقیت هایی در زمینه هک برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین EOS دست یافته اند و اقدامات هکرها منجر به ضرر ۱ میلیون دلاری شده است.

روند جفت معاملاتی EOS/USD منفی و به سمت پایین می‌باشد. قیمت EOS از زمان افت شدید از ۴.۴۹۳ دلار، کمترین میزان خود در سال جاری را ثبت کرده است.

نمودار EOS

گاوها از اواسط ماه آگوست تا اواسط نوامبر سعی کردند تا اساس و پایه ای برای شرایط فعلی ایجاد کنند که در این زمینه شکست خوردند و افت قیمت تا ۲.۱۵۶۱ دلار رسید. با این حال، خرس ها به آسانی این ارز دیجیتال را تا قیمت ۱.۵۵ دلار رساندند. حتی در این سطح قیمت نیز، در بین خریداران ضرورتی برای خرید و ارائه پشتیبانی وجود نداشت.

این موضوع بیان می‌کند که این افت قیمت می‌تواند تا ۱.۲ دلار و سپس به ۱ دلار نیز ادامه یابد. شاخص RSI به محدوده فروش یکجا و بیش از حد نزدیک می‌باشد. احتمال برگشت به سطح سقوط ناگهانی وجود دارد که در این مورد محدوده ۳.۸۷۲۳ الی ۴.۴۹۳ دلار است.

قیمت BNB/USD

بایننس که یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال جهان از لحاظ حجم معاملات است، محتوای آموزشی برای ارائه اطلاعات بی طرفانه درباره کریپتو و بلاک چین عرضه کرده است. توسعه این محتوا توسط آکادمی بایننس صورت گرفته است که مسئولیت های آموزشی این صرافی را به عهده دارد. بخش دیگر این شرکت که Binance Labs نام دارد اولین بسته پروژه های بلاک چین خود را عرضه کرده است. این بسته سرمایه و سایر منابع ضروری را برای پروژه ها فراهم می‌کند. بایننس شش جفت ارز معاملاتی جدید را به لیست خود افزوده است که استیبل کوین USD Coin یکی از آن ها است.

بایننس کوین (BNB) تقریبا عملکرد خوبی داشته است و از زمان افت شدید سال جاری، کاهش قیمت زیادی نسبت به قیمت ۵.۴۶۶۶ دلاری تاریخ ۶ فوریه نداشته است. این کوین در حال حاضر وارد کانال افت قیمت شده است.

نمودار BNBاگر خرس ها موفق به شکست قیمت ۴.۱۷۲۳۸۴۸ دلاری شوند، این افت قمیت می‌تواند به کانال ۲.۵ دلاری نیز وارد شود.

اگرچه روند فعلی نزولی و به نفع خرس ها می‌باشد، اما شاخص RSI در محدوده فروش بیش از حد است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که گاوها سعی در برگرداندن قیمت به سطح ۵.۴۶۶۶ دلار داشته باشند. در صورت موفقیت این امر، افت قیمت فعلی را می‌توان تله خرس ها خواند و برگشت قیمت حتی می‌تواند تا بیش از ۷.۵ دلار نیز ادامه یابد. معامله کنندگان تنها پس از ایجاد شرایط مطمئن باید اقدام به معامله کنند.

قیمت TRX/USD

ترون، صرافی TRC۲۰ خود را در هفته جاری عرضه کرد. با راه اندازی این صرافی، انتظار می‌رود که نقدینگی شبکه ترون افزایش یابد. حجم تراکنش های برنامه های غیرمتمرکز طی ۲۴ ساعت نسبت به هفته قبل رشد ۴۸ درصدی داشته است. به این ترتیب، حجم معاملات طی ۲۴ ساعت نسبت به هفته قبل نیز با افزایش ۱۵۱ درصدی همراه بود.

نمودار TRX

خرس ها طی چند ماه گذشته تلاش کرده اند تا قیمت این ارز دیجیتال را در کمترین حد حفظ کنند. قیمت جفت ارز TRX/USD حدود سه ماه و قبل از ۱۹ نوامبر، بین ۰.۰۱۸۳ الی ۰.۰۲۸۱۵۵۱ دلار ثابت ماند. تلاش هایی برای افزایش قیمت انجام شد که با شکست مواجه شدند و خرس ها در صدد ادامه روند کاهشی می‌باشند. این افت شدید الگوی قیمتی این کوین را به ۰.۰۰۸۴۴۴۷۹ دلار رساند. اگر روند کاهشی در این سطح باقی نماند، سطح قیمت بعدی ۰.۰۰۵۵۴۱۳۳ دلار خواهد بود. هرچند اگر گاوها قیمت ۰.۰۱۰۸۹۹۶۵ را حفظ کنند و آن را به بیش از ۰.۰۱۸۳ برگردانند، این ارز دیجیتال تغییر احتمالی روند را پیش رو خواهد داشت. تا آن زمان هر برگشت قیمتی با موجی از فروش ها مواجه خواهد شد، پس بهتر است منتظر آینده ماند.

قیمت LTC/USD

شبکه لایتنینگ لایت کوین برای عرضه کوین گیت (CoinGate)، یکی از بزرگترین درگاه های پرداختی آماده است. چارلی لی موسس این کوین تمام لایت کوین های خود را در دسامبر ۲۰۱۷ فروخته است. سپس وی بیان کرده بود که قیمت لایت کوین می‌تواند به ۲۰ دلار برسد.

جفت معاملاتی LTC/USD از زمان رسیدن به بالاترین قیمت خود در دسامبر سال گذشته که ۳۷۰ دلار بود، با روند نزولی شدیدی مواجه شده است. اگرچه تلاش هایی برای حفظ قیمت این کوین در قیمت ۴۷.۲۴۶ دلار انجام شد، اما خرس ها در تاریخ ۱۳ نوامبر این سطح قیمت را شکستند و به روند نزولی آن ادامه دادند. تلاش دیگری برای حفظ قیمت در سطح ۲۹.۳۴۹ دلار انجام شد اما این قیمت نیز بیش از یک هفته دوام نیاورد.

نمودار لایت کوین

در حال حاضر روند نزولی ادامه یافته است و سطح قیمت بعدی در محدوده ۱۹ الی ۲۱ دلار می‌باشد. اگر این سطح قیمت نیز حفظ نشود، افت ارزش این کوین تا ۱۵ دلار نیز ادامه خواهد یافت.

در صورت برگشتن قیمت لایت کوین به ۲۹.۳۴۹ دلار، این موضوع بیانگر آن خواهد بود که بازار سطح قیمت پایین تر را رد کرده است. در این شرایط، احتمال بازگشت به قیمت ۴۷.۲۴۶ دلار نیز وجود دارد. هرچند همانطور که خرس ها برتری دارند، معامله کنندگان باید منتظر برگشت و معکوس شدن روند باشند.

قیمت BTC/USD

بعضی از افراد معتقدند که پس از شکست و اتمام بازار نزولی، بیت کوین به پایان راه خود خواهد رسید. هرچند جرمی الیر موسس سیرکل (Circle) معتقد است که ارزش بیت کوین در سه سال آینده بیش از زمان فعلی خواهد بود.

توماس لی موسس شرکت مشاوران جهانی جذب سرمایه معتقد است که قیمت منصفانه بیت کوین بین ۱۳,۸۰۰ الی ۱۴,۸۰۰ دلار و ۳۱۵ درصد بیش از قیمت فعلی می‌باشد. طی بازار نزولی، قیمت ها تا سطح باورنکردنی می‌توانند کاهش یابند و فرصت خرید خوبی را برای افراد شجاع فراهم می‌کند تا برخلاف روندهای فعلی اقدام کنند.

نمودار بیت کوین

روند جفت معاملاتی BTC/USD به سمت پایین و نزولی می‌باشد. از زمان شکستن قیمت ۵,۹۰۰ دلاری بیت کوین، گاوها نتوانستند سطح قیمت ثابتی را حفظ کنند. این موضوع نشان می‌دهد که خرس ها امور را در دست دارند.

فروش های اخیر، شاخص RSI را به محدوده فروش بیش از حد سوق داده است که از شروع سال ۲۰۱۵ بی سابقه بوده است. سطح قیمت فعلی ۲,۹۷۴ دلار است. اگر این ارز دیجیتال نتواند افزایش قیمت داشته باشد، روند نزولی فعلی تا قیمت ۱,۷۵۲ دلار نیز می‌تواند ادامه یابد. با هر کاهش، قیمت این ارز دیجیتال به کمترین قیمت خود نزدیکتر می‌شود اما پیش بینی پایان این روند کاهشی دشوار است.

از آنجایی که افت قیمت بیت کوین شدید است، افزایش قیمت بعدی نیز می‌تواند به همین میزان شدید باشد. بنابراین با تغییر روند، معامله کنندگان می‌توانند انتظار برگشت قیمت به ۵,۹۰۰ دلار را داشته باشند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا